Gerçek Sevgi...

Forumda uygun kategori bulamadığınız yazılar...

Moderators: VYZ, Leyla Hanne

Post Reply
maneviyat

Gerçek Sevgi...

Post by maneviyat »

Gerçek sevgi...

Sevgi,
Allah ın bizi sevmesini dilemektir.

Sevgi,
Peygamberimize ‘Habibim’ hitabıdır Allah-u Tealâ nın.

Sevgi,
Ali İmran suresinde, ‘Eğer beni seviyorsanız Habibim i sevin ve O nu dinleyin ki, Ben de sizi seveyim ve affedeyim’ ayetidir.

Sevgi,
Rabbimizin, ‘Habibim, sen olmasaydın kainatı yaratmazdım’ ifadesidir.

Sevgi,
Cennetin kapısında ‘La İlahe İllAllah Muhammed Rasulullah’ yazmasıdır.

Sevgi,
Hazreti Adem in, ‘Ya Rabbi, Muhammed kulun hürmetine beni affet’ duasıdır.

Sevgi,
Efendimize bir şey olur diye mağaranın tüm deliklerini tıkadıktan sonra, tıkayacak bir şey bulamayınca son deliği de parmağıyla tıkayan Ebu Bekir in buna rağmen sabaha kadar uyuyamamasıdır.

Sevgi,
Sahabe Efendilerimizin her söze, ‘Anam babam sana feda olsun Ya RasulAllah’ diye başlamalarıdır.

Sevgi,
Canların canı uğruna canından geçmeyi cana minnet sayan Hazreti Ali nin, O nun yatağına tereddütsüz yatmasıdır.

Sevgi,
Hazreti Ömer den yağmur duası istendiğinde hemen Hazreti Abbas ın elinden tutup yukarı kaldırarak, ‘Ya Rabbi bu elini tuttuğum Rasulullah ın amcasıdır, onun yüzü suyu hürmetine yağmur ver’ duasıyla, daha eller inmeden yağmurun başlamasıdır.

Sevgi,
Kendisinden Miraç hakkındaki fikri sorulduğunda Hazreti Ebu Bekir in, ‘Eğer O söylüyorsa mutlaka doğrudur’ tasdiğidir.

Sevgi,
’Biliyorum ki sen bir taşsın, bir işe de yaramazsın, değimli ki O seni öptü’ diyerek Hazreti Ömer in Hacerül Esved i öpmesidir.

Sevgi,
Şehit olduğunda Mus ab ın üzerindeki elbisenin ancak avret mahallini örtmesiyle, kendine sanki dünyanın tam kefenini bile çok görmesidir.

Sevgi,
Kendilerine mahsus bir mezarı bile çok gören Hazreti Hamza ve Abdullah bin Cahş ın Uhud un bağrında sırt sırta aynı mezarda yatmasıdır.

sevgi
’Zelihayı Yusufa aşık oldu diye ayıplayan kadınlar, benim Efendimin sadece parlak alnını görselerdi, bıçakları parmaklarının yerine sinelerine saplarlardı da, acı bile duymazlardı’ ifadelerinde saklıdır Hazreti Aişe nin.

Sevgi,
Efendimizi evinde misafir etmekle şereflenen Eyüp El Ensari nin, ya sesten rahatsız olursa diye altı ay uyuyamamasıdır.

Sevgi,
Bu duygu ve düşüncelerle adını dahi duymadığı coğrafyalara Allah ve Rasulünün adını duyurmak için yardan, anadan, arkadaştan geçmektır

Sevgi,
Hasılı sevgi,
Allah ve Rasulü nün bizatihi kendisidir!

alıntı...
Serid Ömer
Kan Grubu: A (+)

Re: Gerçek Sevgi...

Post by Serid Ömer »

SEVGİ METODU,BAŞARININ YOLU
-Sevgilerin en önde geleni en gereklisi,en güzeli,en yücesi Allah sevgisidir.Çünkü Allah en güzel sıfatların sahibi,her türlü güzeliklerin mucidi,sânii,fâili ve hâlikidir,insan iyi ve derin düşünürse sevdiği her güzelin arkasında mülkün sahibi,alemlerin Rabbi o Allah zü’l-celali ve’l-cemal hazretlerini görür.
-Allah sevgisi,kulda her türlü hayrın,iyilik ve güzelliğin ana kaynağı,bitmez tükenmez bir şevk ve enerji menbaı olur.Allah sevgisine eren kul evliya olur,alim olur,fazıl olur,kamil olur;hayırlı insan olur,hayırlı evlat olur,hayırlı anne baba olur,hayırlı komşu olur,hayırlı dost olur…
-Allah sevgisini bulamamış kul ham olur,tatsız olur,kaba olur,kırıcı olur,yıkıcı olur,asi olur,zalim olur,gaddar olur,fâsık olur,facir olur,muzır olur…
-İslâm’ın özü Allah sevgisidir,ondan Resûlüllah sevgisi,Kur’an sevgisi,iman sevgisi,ibadet sevgisi,hayır hasenât sevgisi,Müslüman sevgisi,ihvan sevgisi,insan sevgisi,sanat sevgisi…çıkar;af çıkar,merhamet çıkar,sabır çıkar,gayret çıkar,himmet çıkar…

=Kısacası insanın gerçek özünde sevgi olmazsa,ne bedeni ne de ruhu huzur bulur.Cenab-ı Hak bizleri gerçek sevgiye sahip olanlar eylesin.Allah(c.c)ile aranızı sıkı tutun,bağınız teslimiyetiniz sağlam olsun.Cenab-ı Hak cümlemize yasaklarına karşı sabır,emirlerine karşı sabır,haramlarına karşı sabır,günahlarına karşı sabır versin de;yolunda olabilelim sevgili dostlarım!Gerçek sevgi her daim arayınız!Sevgi yolundan ayrılmayınız! BAŞMAKALELER.1-SAYFA:272
Allah'ım!Günahlarımızı ört,affet,bağışla.Bize lütuf ve ilim ver!Hatâlarımızı önemseme.Yardım et!Kanaat ver!Afiyet ver!Basiret ver!Akıl ver!(El-Gaffaru-El-Gafuru-El-Ganiyyu-El-Hafızu-El-Hafıdu)cellecelaluhu ile bize muamele eyle!İslâm'dan ayırma!Amin.
Post Reply

Return to “Diğer Konular”