soru..para harammı değil mi?

Forumda uygun kategori bulamadığınız yazılar...

Moderators: VYZ, Leyla Hanne

Post Reply
erwaa

soru..para harammı değil mi?

Post by erwaa »

selam aleykum.
sorum su: bır okulda ders ücerti karsılıgında calısyorum.malum okulun acıldıgı ılk hafta ogrencıler yoktu ama bizim sınıf defterelrını doldurmamız mecburi.yanı derse gırmıs gıbı gorunuyoruz bu şekılde.

ben ders anlatmadıgım bu hafta(ogrencılerın hıc bırının gelmedıgı hafta) nın ucrteını alsam bu haramm ı olmus oluyor.lutfen cevaplayabılırmısnız*
aldıgım ücret hesabıma yatmış.onu kullanmadan bır hayır işine verırısem uygun olurmu lutfen soyleyın?
haram yemek ıstemıyorum
mihrimah
Kan Grubu: A (-)

Re: soru..para harammı değil mi?

Post by mihrimah »

s.a. ervacım, bu konu hakkında ben fetva vermek istemiyorum.İnşaALLAH ben bu konuyu fkıh hocama sorayım sen birazbekle olur mu?Sana en geç cumartesi akşamı cevap vereceğim,yarın da verebilirim ama sen bakarsın.İşi ehline bırakmak lazım.Bu arada sen memur değilsin değil mi?Ya sözleşmelidir yada özel.Neyse ben hepsini sorayımda inşaALLAH kesin olsun kardeşim.
Ve's-selam
erwaa

Post by erwaa »

mihrimah wrote:s.a. ervacım, bu konu hakkında ben fetva vermek istemiyorum.İnşaALLAH ben bu konuyu fkıh hocama sorayım sen birazbekle olur mu?Sana en geç cumartesi akşamı cevap vereceğim,yarın da verebilirim ama sen bakarsın.İşi ehline bırakmak lazım.Bu arada sen memur değilsin değil mi?Ya sözleşmelidir yada özel.Neyse ben hepsini sorayımda inşaALLAH kesin olsun kardeşim.
Ve's-selam

ders ücretı kaesılıgnda calısıyorum
mihrimah

Post by mihrimah »

S.a canım cuma gunu göremedim hocayı.Hoca çarşamba günü gelecekmiş, çarşamba akşamı yazarım artık.Çok beklettim ama en doğru cevap olacak inşaALLAH.
ve's-selam
erwaa

Post by erwaa »

sordun mu mıhrımah
mihrimah

Post by mihrimah »

s.a. kardeşim sordum.İçin rahat olsun haram değilmiş.Çünkü sen saatinde gittin ve öğrencilerin gelmemesi senin elinde olan bir durum değildi ve bu boş dersi sen oluşturmadın, yani birkaç öğrenci bile olsa sen bu dersi işleycektin.Niyetin halis bu durumda.Hocam bu şekilde açıklama yaptı ve şunu da ekledi; ''memur da olsa sözleşmeli de olsa farketmez, bazı öğretmenler birkaç öğrenci olunca ders yapmamak için onları da gönderiyorlar bu durumda onların ki haram olur.Ama zaten sen ders için gittin, öğrenciler gelmemişti,senin elinde olan bir imkan yoktu.'' İçin mutmain olsun kardeşim.Ve's-selam
erwaa

Post by erwaa »

cok sukur ya:))
Post Reply

Return to “Diğer Konular”