Sitemiz camiamıza hitap ediyor mu?

Tam Anlamıyla
14
33%
Genel İtibariyle
15
35%
Kısmen
9
21%
Çok Az
4
9%
Hiçbir Şekilde Hitap Etmiyor
1
2%

Total votes: 43

Gucdüvânî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Post by Gucdüvânî »

Es-selamu Aleyküm arkadaşlar;
Anket bölümümüzde ilk sorumuz sitemizin camiamıza hitap edip etmediğine yöneliktir.
Oy kullandıktan sonra sebebini bu başlığın altına yazarsanız daha yararlı olacaktır...

Allah'ın Rahmeti üzerinize olsun

Gucdüvânî Yönetimi Adına
Nurettin Baybalmaz
Nakşibendî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Kan Grubu: AB (+)

Re: Sitemiz camiamıza hitap ediyor mu?

Post by Nakşibendî »

Oy kullandıktan sonra sebebini bu başlığın altına yazarsanız daha yararlı olacaktır...
ve neler yapılması gerektiği, önerileriniz, tavsiyeleriniz, eleştirileriniz...

Sitemizde, forumumuzda ne olsun ki, camiamıza daha çok hitap etsin? Bizden beklentileriniz?..
Yönetime göndermek istediğiniz mesajlar için: [email protected] adresini kullanabilirsiniz.
Gucdüvânî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Post by Gucdüvânî »

Arkadaşlar; Oy kullanan arkadaşlardan buraya oyları ile ilgili oalrak yorumlarını yazmalarını istirham ediyoruz.
Yapılan işlerin daha iyi yürütebilmesi ve isteklerimizi karşılaması sebebiyle bunu sizden istemekteyiz.

Selametle...
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

maşallah forum kitap gibi bu eleştirimide yaptım siz o yazıları üyelerin okumasını bekliyorsanız üyleer yazı yazacak vakit bulmazlar .bu bilgileri birer hap haline getirip öyle sunmak lazım çok uzun bir reçeteye gerek yok .
Yusuf Esad
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Kan Grubu: B (+)

Post by Yusuf Esad »

mehmetemin wrote:maşallah forum kitap gibi bu eleştirimide yaptım siz o yazıları üyelerin okumasını bekliyorsanız üyleer yazı yazacak vakit bulmazlar .bu bilgileri birer hap haline getirip öyle sunmak lazım çok uzun bir reçeteye gerek yok .
Hocam yapmış olduğunuz eleştiriden ötürü size sonsuz teşekkürler sunarım, ancak biraz daha eleştirinizi açmanızı isteyeceğiz. Hap haline nasıl getirebiliriz? :)
"Aşıkların tüm sırları aşîkardır." Rumî
Halil Necati

Post by Halil Necati »

sa
aklıma üniversite yıllarımız geldi, fırsat buldukça üniversite kütüphanesine gider, bulabildiğimiz tasavvuf ile ilgili yazıları okurduk.. kütüphanede araştırma yaparken bulabildiğimiz mutasavvıfların hayatlarını büyük bir dikkatle ve heyecanla okurduk.. fakat şimdi internet üzerinden, oturduğumuz yerden, hiç zahmet etmeden, çile çekmeden, nice nice bilgilere, verilere ulaşmak mümkün.. fakat hernedense günümüzde ilgi alanları ve olaylara bakış açısı değişmiş..
ben hatırlıyorum hergün mutad olarak bir gazeteyi dikkatlice okur ve aramızda da o günün siyasi gelişmelerini değerlendiridik..
foruma baktığımızda ise hacimce bir gazeteyi geçebilecek bir durumda bile değil..

sitemiz camiamıza hitap ediyor mu?
zaten üye olan kardeşlerimizin çoğu camiamızdan değil mi?
forumun adı gücdüvani, forum alt bölümleri tasavvufi..
ayrıca cemaatimize hitap etmesi için nasıl olmalı ki? baştan aşağı belirli bir alana hapsolmuş durumda olması gerekmez ki.. islam'da, tasavvuf'ta hayatımızın her anında her safhasında olduğu için, hayatımızın her safhasına mütealik bölümlerin bulunması gayet doğal ve gerekli..
bende

Post by bende »

Sa
Forumumuzda bilgilendirici yazıların bulunduğu bölümlerle tartışma konularının bulunduğu bölümlerin ayrı ayrı tasnif edilmesi düşüncesindeyim. İlmi yazılardan özellikle de tasavvufi konularla ilgili yazılardan çok istifade ediyoruz fakat forumda sadece bu tür yazılar olursa tartışma konuları sönük kalırsa forum forum olma özelliğini yitirir . Bu nedenle bu noktaya da ağılık verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Allah ' a emanet olun...
Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi. (İmam-ı Azam)
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

arkadaşımız nasıl hap haline getiriz diyorda bu çok basit kes kopyala yapıştır usulüyle bu foruma istediğimiz uzunlukta yazı aktarıyoruz .önce biz o yazıyı dikkatli okuyacağız sonra yazının başında o yazı ile ilgili kısa bilgiler ve özet yazacağız önemli ve dikkat edilecek hangi konuları içerdiğini belirleyeceğiz.forumda çok sayıda uzun yazı olduğu için hepsini okumak vakit alacaktır.fakat kişinin o aralar aradığı araştırdığı veya ihtiyaç duyduğu bir konu vardır .özette bu aradığını bulursa hemen o yazıyı okur ihtiyacı olan bilgiyi alır diğer yazıları vaktinin müsait olduğu bir zaman okur.dediğim gibi yazılar çok uzun okumak vakit alır .bu yazılar çoğaldıkça hiç kimse o yazıları okumaz .ben başka bir forumda aynı tecrübeyi yaşadık
muhteremnur

Post by muhteremnur »

Mehmet Emin kardeşimin görüşüne fazla katılamıyorum,bizde farklı bir forumda fazla yazı eklemeyin sözleriyle muhatap olduk ve uzaklaştık ara ara o foruma uğruyorum ve malesef katılımın fazlasıyla düştüğünü müşahade ediyoruz...

Halil Necati kardeşimizinde fikirlerine katılıyorum,forum kategorilerini artırabilirsiniz,zamanla ihtiyacın artacağınıda umuyorum, ama önce kardeşlerimizin katılımda bulunması lazım, sizler çok güzel bir başlangıca imza atmışsınız, kardeşlerimizinde desteklemesi çok önemli, duyarlı olmamız lazım, diyerek tüm kardeşlerimize saygılarımı sunuyorum...

Birde yapılan eleştirilerin de kardeşlerimizin gönlünü kıracak şekilde olmaması çok önemli,bizim amacımız önce kardeşlerimizi kazanmak olmalı,çok dağınık bir şekilde nette bulunuyoruz,bu forumumuzu görünce açıkçası çok sevindim,hep aklımdaydı neden bizimde böyle forumuz yok diye, daima yapıcı olmaya devam edebilirsek, inanıyorum bu yeni forumumuzda çok güzel yerlere gelecektir kusurum olduysa affola diyorum...

Yaşadığımız tecrübelerden dolayı acizane fikirlerdi bunlar....
Halil Necati

Post by Halil Necati »

Şu ana kadar sitemiz ihvanımıza, cemaatimize hitap ediyordu, fakat üzülerek müşahade ediyoruz ki bazı kardeşlerimizin tutum ve davranışları incitici.. Yani bundan sonra ne olur, nereye gider bilemiyorum..
Muhatabını; ezici, küçük düşürücü, aşağılayıcı, kırıcı, bunun yanında kendini yüceltici yazan kardeşlerimiz var..
Yani bu site'de kimse kendini ispatlamak zorunda değil, değil mi?
Ben bilerek yazdım bilmem okudunuz mu, tevazu göstermek ve riyadan sakınmak..
Kardeşlerimiz yazılarını bu perspektifte yazarlarsa sorunun aşılacağını ümit ediyorum..

Bir kez gönül yıktı ise bu kıldığın namaz değil..

Dostun evi gönüllerdir gönüller yapmağa geldim..

Muhteremnur hanımefendi şu sözleriyle güzel bir noktaya temas etmişler:
"Birde yapılan eleştirilerin de kardeşlerimizin gönlünü kıracak şekilde olmaması çok önemli,bizim amacımız önce kardeşlerimizi kazanmak olmalı,çok dağınık bir şekilde nette bulunuyoruz,bu forumumuzu görünce açıkçası çok sevindim,hep aklımdaydı neden bizimde böyle forumuz yok diye, daima yapıcı olmaya devam edebilirsek, inanıyorum bu yeni forumumuzda çok güzel yerlere gelecektir kusurum olduysa affola diyorum..."
nisanur

Post by nisanur »

Merhaba bizlerde geç olmakla beraber siteye üye olduk,amma cok gec duymusuz,elimizden geldıgınce duyurmaya gayret edıyoruz,ben cok yararlı bılgıler aldıgımı ,ayrıca her sitede olmayan pek cok bılgıye ulastıgımı sanıryorum ,ancak bu kadarla durmak yada tembellık etmek yok diyorum ,sadec camiiamiza yönelik değil,cocukların ilgisini cekmeli,beylerınde esleriyle bu siteye ugramaları gerekır,bunun ıcın sacede tek cemaat yada tek camiaya seslenmek uygun olmaz gibime gelıyor,çünkü bizler hep pasıflık kala kala Sevgılı hocamıza layık olamıyoruz dıye düsünuyorum, hep ılerıye bakmalıyız, Esad Cosan Hocamz gibi ufkumuz genıs olmalı 10 yıl sonrayı düsünüp amaclarımızı bunun dogrultusunda yapmalıyız,kolay gelsın..
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
zby

Post by zby »

çok hoş bir site yeni geldim fazla da gezme fırsatım olmadı ama bu yolda her iş/çaba güzeldir.Hayırlı olsun Allah razı olsun.Tüm kardeşlerime hayırlı sağlıklı uzun ömürler dilerim...teşekkür ederiz..
Eylül

Post by Eylül »

Forumumuz gün geçtikçe gelişiyor. İhvanımızın daha aktif katılımıyla daha da gelişip güzelleşicek inş.

Hadi bakalım Kardeşler :)
HuBeyB
Kan Grubu: A (+)

Post by HuBeyB »

bence gayet güzel bir site ve bizleri tam olarak yansıtıyor. Tesekkürler
Meczub
Kan Grubu: A (+)

Post by Meczub »

Siteyi hazırlayanlardan Allah razı olsun. İhvana yakışır şekilde buram buram kalite kokuyor :) zamanımı doğru kullanamamdan dolayı çok fazla aktif olamıyorum ama inşallah daha aktif olmaya çalışacağım. Bazı yazılar gerçekten çok uzun olunca okunmuyor. Daha kısa anekdotlar şeklinde eklenmesinin faydalı olacağı kanaatindeyim. Sonuçta herşeyi internetten öğrenemeyiz değil mi? Hocalarımızla ilgili camiamizdakilerin duydukları veya bizzat yaşadıkları hatıraları bizimle paylaşmalarını canı gönülden isterim.
Post Reply

Return to “Anketler”