Vize ve Final öncesi özlü sözler

Seviyeli latife ve fıkralar...
Post Reply
mstf
Kan Grubu: A (+)

Vize ve Final öncesi özlü sözler

Post by mstf »

Malum pekçok üniversite öğrencisinin en gergin zamanlarıdır sınav zamanları...en güzel muhabbetler o zaman yapılır , en güzel uykular o zaman çekilir , yemek yemek , hatta bulaşık yıkamak en çok o zaman sarar..ders çalışma esnasında ya da çalışmaya çalışma aşamasında söylenen bir takım kilişeler vardır...kimi o zaman ortamı o kadar şenlendirirki öğrenci evi olarak başlarsınız eğlenceye ; ya da umutsuzluğa sürükler çalışmayı bırakırsınız , son ihtimalde gaza gelirsiniz , en fazla bir saat dayanırsınız :)

işte o sözlerden bir demet :

İLK VİZEN KAÇ ?
Arkadaşının vize notunun düşüklüğünü öğrenip ona göre gaza gelmek amacıyla söylenir..

HACIM NAMAZA MI BAŞLASAK?
Aormal zamanlarda dünyanın aşkından ahiret hayatını unutan pek çok öğrencinin , sınav zamanı kasılmalardan kurtulmak amacıyla Allaha yakınlaşma cümlesi :) uzar o namaz ..kaza namazları falan kılınır...belki gaza gelinip tövbe de edilir...ama sınavlar bitene kadar :))

BEN ŞİMDİ YATICAM , SİZ YATARKEN KALDIRIN BENİ.
ders çalışmaya gönlü olmayan öğrenci türünün kendini ve etrafındakileri ileriye odaklamak amacıyla söylediği söz..zira o saatte mümkün değil kaldıramazsınız..

BİR ÇAY KOY DA İÇELİM BE OLUM.
doğru düzgün olmasa da bir saat çalışma sonucunda evin uyanığının çay yapmasını iyi bilen şahsa yönlendirdiği rica görünümlü emir kipli cümle.

BU ADAM GEÇEN SENE NE SORMUŞ
konuların yoğunluğu ve zamanında aynı oranda kısıtlı olması sonucu çalışmayı sevmeyen öğrenci türünün evde varsa dersi geçen sene almış , ya geçen sene dersi alanlardan soruları öğrenmiş kişiye yönlendirdiği soru.

KESİN BURDAN ÇIKAR
6.hissi yüksek öğrenci türünün söylediği cümle..garanti çıkmaz ordan :)

ÇALIŞ ÇALIŞ NEREYE KADAR ( kalem fırlatılır bu sırada)
sanki sabah akşam ders çalışıyormuş havası oluşturmaya çalışan , gösterişe meraklı fakat engellere karşı zaafı olan öğrenci türünün favori cümlesi...

YARIM SAAT SONRA BAŞLIYORUZ.
yalan yalan yalannnnnnnn , ama her sınav dönemi söylenir...başlanırsa da bir saat sonra bırakılır..:))

YARIN FAZLA KASMASA BARİ
hayatını , vücudun refleksleriyle anlatmaya meraklı olan öğrenci türü sınav için de "zor sormaz inşallah" manasında bu sözü söyler...

AA GELSE NE DELİ OLUR BEA
ilk vizesi iyi olan fakat diğer derslerinde pek hayır olmayan öğrencinin diğer derslerini DC ile geçeceğini hesaplama paranoyasına kapıldığı an söylediği sözdür...:))

O SORU KEK , BÖLE ÇIKSIN 100 ALIRIM
ders çalışmaya ne kadar isteksizse , ders çalışanların hevesini kırmaya da o derece düşkün olan kişinin soru çalışanlara söylediği umut kırıcı söz...

1 SORU YAPSAM YETİYO BANA
Hocanın vize de çok zor sormuş olması , buna karşın öğrencinin yüksek alması sonucunda , final haftasında yeteri miktarda çalışamamışsa arkadaşlarına nispet yaparcasına söylediği kibir cümlesi.

HACIM BEN ÇALIŞMICAM , ZATEN DC İLE GEÇSEM NE OLCAK
ortalamasından dolayı dc ile geçme ihtimali bulunan , fakat dc ile geçmeyi kendine yediremediği kadar ders çalışma isteği de olmayan kişinin kendini ve çevresindekileri avutma cümlesi.

YAZ OKULUNDA GEÇERİM
yaz okulunda sıcağın etkisiyle beyninin daha iyi çalışacağını düşündüğünden midir bilinmez ,bir grup öğrencinin umutlarını yaza gönderme cümleciği...

BU DERSİN MANTIĞI NE YAV :evil:
ders çalışmaya çalışmış , ama derslere gelmediğniden dolayı dersi anlamamış öğrenci profilinin nefret dolu sorusu.

BÖLE SORU SORARSA ,ÇOK PİS KIZARIM
ders çalışmaktan çok sinirlenen öğrencinin , çalıştıklarından daha zor bir soru görmesi sonucu , sarfettiği talihsiz cümle :))

SINAVDA ÖNÜME OTUR.
ders çalışmamış bir öğrencinin sınavdan dakikalar ya da birkaç saat önce çalışan-başarılı öğrenci arkadaşına sarf ettiği söz.kopya çekme amaçlıdır.etik değildir :))

OĞLUM NİYE BENİ ÇAĞIRMIYOSUNUZ
kendisi uyurken arkadaşları ders çalışmaya başlamış öğrenci tipinin uyandıktan sonra arkadaşlarına sarf ettiği sitem.

HACIM BİRAZ UYUSAK MI
ders çalışmaktan sıkılmış , ya da henüz başlamamışken yemeğin ağırlığu üzerine çökmüş öğrencinin çalışkan arkadaşına sarf ettiği düşmanca söz :)))

DIŞARISI ŞİMDİ KAYNIYORDUR YAV
özellikle bahar dönemindeki sınavlarda bilhassa erkek öğrencilerin dışarıya çıkıp gezme özlemlerini dile getiren söz grubu :)))

ULAN KÖPEK GİBİ ÇALIŞTIN DİMİ
ders çalışmamış ya da çalıştığını yeterli görmeyen öğrencinin , çalışmaktan usanmayan arkadaşına sarfettiği düşmanlık dolu cümle :))

SENEYE GARANTİ AA ALIRIM BU DERSTEN
kalması daha sınava girmeden kesinleşmiş öğrencinin , umut fakirin ekmeğidir tarzında sarfettiği idealist(!) cümlecik :))

ULAN HAYAT SİZE HAYAT BE
kendisi başarılı olduğu için bütün dersleri alan öğrencinin , kredi yetersizliği sebebiyle ders alamayan bu sebeple de birkaç günü boş olan öğrenci arkadaşına sitemi :))

YİNE TERS KÖŞE YAPMASIN BU ADAM
öğrencilere eziyet etmeyi seven, nerden soru soracağı belli olmayan hocaya atfen söylenen söz...

BANA ÇIKACAK SORULARDAN GÖSTERSENE BİRAZ
ders çalışmayan ama çabuk anlayan ( anladığını zanneden ) kibirli öğrencinin çok çalışkan arkadaşına ricası :))

ÖSS YE GİRELİM BU SENE
ders çalışmakla uzaktan yakından alakası olmayan öğrenci türünün her sene sarfettiği cümle...sınav zamanlarında bahsedildiğinde muhabbet bir başlarsa herkes üniversiteden soğur , başka bölümler seçilr ,sonra da yatılır :))

BİZİM SINIF HAYVAN GİBİ ÇALIŞIYOR , ORTALAMANIYI MAHVEDİYORLAR
çan eğrisinin geçerli olduğu üniversitelerde , sınıfı genel olarak çalışan ve sınav ortalamaları yüksek olan fakat kendisi çalışmaya gönülsüz olan öğrenci türünün suç atmak amaçlı sözü.
[align=right]-alıntıdır-[/align]

Bunlardan bİrçoğunu yaşadım ve yaşamaktada olduğum cümleler.Allah kimseye bu sözleri söyletecek duruma düşürmesin
Ehl-i irfan arasında aradım kıldım talep
Her hüner makbul imiş illa edeb illa edeb
mahinur
Kan Grubu: A (+)

Re: Vize ve Final öncesi özlü sözler

Post by mahinur »

:lol: Doğru. Ve çok hoş :D

mstf wrote: Bunlardan bİrçoğunu yaşadım ve yaşamaktada olduğum cümleler.Allah kimseye bu sözleri söyletecek duruma düşürmesin

Amin Amin :(
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

size bazı sınav tavsiyeleri söyleyeyim.

bu sistemde sınav stresi olmaz.ama vasat bir öğrenci olursunuz. hayatım boyunca bu sistemi uyguladım.

1-hiç bir sınav için uykuyu terketmeyin,rutin hayatınızı bozmayın.
2-en akılda kalanlar sınavdan önce çalışılan zamandır.
3-en iyi ders çalışma metodu dersi takiptir.
4-iş her zaman olacağına varır.
5-baktınız dersi kavrayamıyorsunuz,kendinizi boşa yormayın,çalışsanızda fayda etmeyecektir,kabullenin gitsin. :lol:
maneviyat

Post by maneviyat »

İLK VİZEN KAÇ ?
Arkadaşının vize notunun düşüklüğünü öğrenip ona göre gaza gelmek amacıyla söylenir..: ))

Bizlerle paylaştığın için teşekkürler gülümseyerek okudum..
mehmetemin wrote:5-baktınız dersi kavrayamıyorsunuz,kendinizi boşa yormayın,çalışsanızda fayda etmeyecektir,kabullenin gitsin.
: )))
galesiz
Kan Grubu: B (+)

Post by galesiz »

hacım çayı koydum zaten :D
”Ağızların tadını kaçıran ölümü sık sık hatırlayınız” Hadis-i Şerif
Yarım somunun var mı? Bir ufak da evin?
Kimselerin kulu kölesi değil misin?
Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya?
Keyfine bak: en hoş dünyası olan sensin. Hayyam
Ahmed Ziyaeddin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by Ahmed Ziyaeddin »

" Şimdi yatalımda sabah namazından sonra çalışırız..." :D sınav öğleden sonra ise muhtemelen iyi geçer.ama değilse... "hayırlısı hacım" :D
Post Reply

Return to “Latîfe ve Fıkra”