Mirac kandilimiz mübarek olsun.

Kaçırılmaması gereken fırsatları kaçırmamak dileğiyle...
nisanur

Mirac kandilimiz mübarek olsun.

Post by nisanur »

Yarın akşam mirac kandili şimdiden bütün kardeşlerimin kandilleri mübarek feyizli ve bereketli geçmesini temnni ediyorum,bizleride duanızda unutmamanızı diliyorum Hocamızın bir sohbetinin linkini veriyorum insallah faideli olur.
http://www.ihvan.org/109_Mevlid-kandili-sohbeti.html
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
_Zişan_

Re: Mirac kandilimiz mübarek olsun.

Post by _Zişan_ »

Bende hepinizin mirac kandilini kutlar tüm islam alemi için hayırlara vesile olmasını Cenabı Allahtan dilerim.
Dualarda unutmayın.
Hak kulundan intikàmın yine kul ile alır,
Bilmeyen ilm-i ledünnü onu kul yaptı sanır.
Cümle işler Hàlik'ındır, kul eliyle işlenir;
Hakk'ın emri olmaz ise, sanma bir çöp deprenir.
seyir

Post by seyir »

Esselamualeyküm ve Rahmetullah

Kandiliniz mubarek olsun. Allah(cc) sevgisi nazarı rızası selamı üzerinize olsun.
Hanife

Post by Hanife »

Ve aleyküm selam ve rahmetullallah Sevgili Arkadaşlarımız...

Sizlerin de Miraç Kandilleri mübarek olsun! Tüm ihvan kardeşlerimizin ve Ümmet-i Muhammed'in hem bu dünyada, hem ahiret yurdumuzda Cenab-ı Hakk'ın rahmetine erişmemiz, Peygamberi Zişan Efendimiz'in de iltifatına mazhar olabilmemiz niyazımızla...

Allah'a emanet olun!

Esselamu aleyküm ve rahmetullah...
nisanur

Post by nisanur »

Şöylede güzel bir namaz ibadeti var mirac gecesi için ,Alllahın izniyle bol sevaplı gecsin gecemiz.
Miraç Gecesi Namazı
Miraç gecesi kılınacak namaz on iki rekattır. İki rekatte bir selam verilerek kılınacak olan namaz on iki rekat ile bitirilir. Her rekatte Fatihadan sonra on kere ihlas okunur. Kılınma zamanı yatsı namazı kılındıktan sonra, imsak vaktine kadar ki herhangi bir vakit olabilir. Bu oniki rekat namaz bittiği zaman selamdan sonra yüz defa :

?Sübhanallahi vel hamdülillahi vela ilahe illallahü vallahü ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azim? duası okunur.

Ardından da yüz kere istiğfar yapılır.Ayrıca bazı kaynaklarda bu duayı okuyanın cennette ağaç dikileceğine dair bilgide var.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Sizlerin ve tüm İslam aleminin Mirac kandili hayırlı ve mübarek olsun. Tüm dünya müslümanlarına hayırlar ve mutluluklar getirir inşallah.
kinali2855
Kan Grubu: 0 (+)

Post by kinali2855 »

Cenab-ı Hak bu mübarek gecelerin günlerin Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v) Hazretlerinin al ve ashabının yüzü suyu hürmetine hastalara şifa dertlilere deva borçlulara eda nasip eylesin inş. biz günahkar ve aciz kullarını da af eylesin inş.

lale_zar wrote:?Sübhanallahi vel hamdülillahi vela ilahe illallahü vallahü ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azim? duası okunur.
Ayrıca bazı kaynaklarda bu duayı okuyanın cennette ağaç dikileceğine dair bilgide var.

bende bu bilgiyi M.Asım Köksal hoca nın kitabında okumuştum. daha detaylı bilgisi olan kardeşlerimiz varsa bilgilendirirse seviniriz.
Men Dakka Dukka
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

lale_zar wrote:Şöylede güzel bir namaz ibadeti var mirac gecesi için ,Alllahın izniyle bol sevaplı gecsin gecemiz.
Miraç Gecesi Namazı
Miraç gecesi kılınacak namaz on iki rekattır. İki rekatte bir selam verilerek kılınacak olan namaz on iki rekat ile bitirilir. Her rekatte Fatihadan sonra on kere ihlas okunur.
Hocam bu namaz 100 rekattır. Her rekatta 10 defa ıhlas okunur ve 2 rekatta bir selam verilir. Çok büyük sevabı var bunun yanında birde üçaylarda kılınması sevabı var. Ayrıca Rabbimiz en çok ihlas suresini severmiş, yani kendi sıfatları olduğu için onun okunması ayrı sevap oluyor.Hocaefendilerimiz, hocalarımız büyüklerimiz bunu şu şekilde kılarlarmış nohut veya fasulye sayarlarmış 50 tane, 2 rekatı kıldıkça bir fasulye kenara kayarmış o şekilde. Her rekatta okunan 10 ıhlas da eller kaldırılmadan böyle bastırılarak sayılırmış karıştırmamak için. Bizde dün cuma dersinde işledik oradan biliyorum. :)
maneviyat

Post by maneviyat »

Tüm kardeşlerimizin Mirac Kandili mübarek olsun.Hayırlara vesile olur inşallah.
nisanur

Post by nisanur »

Leyla Hanne wrote:
lale_zar wrote:Şöylede güzel bir namaz ibadeti var mirac gecesi için ,Alllahın izniyle bol sevaplı gecsin gecemiz.
Miraç Gecesi Namazı
Miraç gecesi kılınacak namaz on iki rekattır. İki rekatte bir selam verilerek kılınacak olan namaz on iki rekat ile bitirilir. Her rekatte Fatihadan sonra on kere ihlas okunur.
Hocam bu namaz 100 rekattır. Her rekatta 10 defa ıhlas okunur ve 2 rekatta bir selam verilir. Çok büyük sevabı var bunun yanında birde üçaylarda kılınması sevabı var. Ayrıca Rabbimiz en çok ihlas suresini severmiş, yani kendi sıfatları olduğu için onun okunması ayrı sevap oluyor.Hocaefendilerimiz, hocalarımız büyüklerimiz bunu şu şekilde kılarlarmış nohut veya fasulye sayarlarmış 50 tane, 2 rekatı kıldıkça bir fasulye kenara kayarmış o şekilde. Her rekatta okunan 10 ıhlas da eller kaldırılmadan böyle bastırılarak sayılırmış karıştırmamak için. Bizde dün cuma dersinde işledik oradan biliyorum. :)
Allah razı olsun.nette gezinirkendün gece gözume elişmişti fırsatı olan bugun bu namazıda eda edebilir diye düşündüm ..
Miraç Gecesinin Gündüzünde Kılınacak Namaz
Miraç gecesinin gündüzünde öğlen namazını kıldıktan sonra sonra dört rekat namaz kılınır.
Bu namazın;birinci rekatında Fatiha’ dan sonra bir kere Felak suresi, ikinci rekattan sonra bir kere Nas suresi, üçüncü rekatta üç kere Kadr suresi, dördüncü rekatta elli kere İhlas suresi okunur.
Refika

Post by Refika »

Geceniz şimdiden mübarek olsun.
Duru

Post by Duru »

Gecemiz Miracımıza vesile olur inşaAllah..

Dualarınızda ihvanlarınızada unutmayın :oops:

Ve bu bahsettiğiniz namazlar için Regaip kandilinde Akra Fmdeki bi programda "bidat" olduğu söylenmişti..Yani bu geceler için özel namazlar yokmuş.

Hayırlı kandiller .
[align=right]İçsen bu sudan, bir daha, dostum; susamazsın...
Bir hâl gelir... ağlayamazsın, susamazsın!
[/align]
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Duru wrote:Gecemiz Miracımıza vesile olur inşaAllah..

Dualarınızda ihvanlarınızada unutmayın :oops:

Ve bu bahsettiğiniz namazlar için Regaip kandilinde Akra Fmdeki bi programda "bidat" olduğu söylenmişti..Yani bu geceler için özel namazlar yokmuş.

Hayırlı kandiller .
Özel namaz değil zaten Durucum o geceyi ihlasla,ibadetle geçirmek isteyenler için önerilen 365 gün 24 saat içerisinde de kılınabilen namazlar bunlar. Sadece üçaylarda,böyle bir gecede kılınmasının sevabı çok. :)
erhan3471
Kan Grubu: A (+)

Post by erhan3471 »

Allah hepimize uzun hayırlı ve huzurlu kabul olunmuş ameli salihli ömürler versin
erhan3471
Kan Grubu: A (+)

Post by erhan3471 »

Bu kılınan namazlar bidat felan değil ben bunun bidat olmadığın akra fm e bildirdim konuşmacılar yanlış konuştular.
Post Reply

Return to “Önemli Gün ve Geceler”