Dua Makamı

Serid Ömer
Kan Grubu: A (+)

Dua Makamı

Post by Serid Ömer »

Euzübillahimineşşeytanirracim/Bismillahirrahmanirrahim/Elhamdülillahi Rabbil Alemin.
Allahümme salli ve sellim ala seyyidina muhammed.
-Rabbiniz buyurdu ki,bana dua edin,sizin için(duanızı)kabul edeyim.
-(Habibim)De ki,zor zamanlarda kendisine dua ve niyaznız olmasaydı,Rabbim size değer verirmiydi?
-"En güzel isimler Allah'ındır.O halde O'na bunlarla dua edin.
-Rabbinize yalvara,yalvara gizlice dua edin.Şüphesiz ki,O,Allah Teala,duada haddi aşanları sevmez.A'RAF SÜRE:55
-"O'na(Cenab-ı Hak'ka)korkarak ve umarak dua edin.Şüphesiz ki,iyilik edenlere Allah'u teala'nın rahmeti çok yakındır.
-Peygamber Efendimiz(s.a.v)câmi'iyyetli(lafzı kısa olup çok manaları içine alan)duaları sever,diğerlerini terkederdi.Ebu Davud,dua,1479-Hz.AİŞE(R.A)
Allah-u teala hazretleri cümlemizi,cümlenizi enbiya ve evliyasının ve hasseten habib-i kibriyası Muhammed-i Mustafa'sının iltifat ve şefaatlerine te'diyat ve himmetlerine nâil ve mazhar buyursun.Sevgili kardeşlerim!Amin bi-hürmetismihil-âzam ve nebiyyihil-ekrem,sallalahu aleyhi ve alihi ve sahbihi ve men tebiahü bi-ihsan ve selleme teslimen kesirâ...
Allah'ım!Günahlarımızı ört,affet,bağışla.Bize lütuf ve ilim ver!Hatâlarımızı önemseme.Yardım et!Kanaat ver!Afiyet ver!Basiret ver!Akıl ver!(El-Gaffaru-El-Gafuru-El-Ganiyyu-El-Hafızu-El-Hafıdu)cellecelaluhu ile bize muamele eyle!İslâm'dan ayırma!Amin.
Serid Ömer

Re: Dua Makamı

Post by Serid Ömer »

-Peygamberimiz(s.a.v)Sabahladıklarında ve akşamladıklarında şu duayı okurdu:"Allahım ansızın gelecek şeyin hayrını ister ve ansızın gelecek şeyin şerrrinden sana sığınırım.Muhakkak ki,kul sabahladığında va akşamladığında kendisine ansızın ne geleceğini bilemez." Hz.Enes(r.a)
-Peygamberimiz(s.a.v)Yatağına girdiklerinde şöyle dua ederlerdi:"Hamd olsun O Allah'a ki,bizi yedirdi,içirdi ve bize kafi geldi ve bizi barındırdı.Nice kimseler vardır ki,onlara kifayet eden ve onları barındıran yoktur."Hz.Enes(r.a)
-Peygamberimiz(s.a.v)İftar ettiğinde şöyle dua ederlerdi:"Allahümme leke sumtü ve alâ rızkike eftartü.Fetekabbel minni inneke ente semiül alim."Hz.İbni Abbas(r.a)
Allah'ım!Günahlarımızı ört,affet,bağışla.Bize lütuf ve ilim ver!Hatâlarımızı önemseme.Yardım et!Kanaat ver!Afiyet ver!Basiret ver!Akıl ver!(El-Gaffaru-El-Gafuru-El-Ganiyyu-El-Hafızu-El-Hafıdu)cellecelaluhu ile bize muamele eyle!İslâm'dan ayırma!Amin.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Resûlüllah(s.a.v)buyurmuştur ki,bize her ne zaman farz namaz kıldırdıysa,bize döndüğünde mutlaka:"Ey Allah'ım!Beni rezil edecek her amelden sana sığınırım.Bana eziyet edecek her arkadaştan sana sığınırım.Beni meşğul edecek her emel(kuruntu)dan sana sığınırım.Bana unutkanlık verecek her fakirlikten sana sığınırım.Beni azdıracak her zenginlikten sana sığınırım."derdi.Hz.Enes(r.a)
-Resûlüllah(s.a.v)buyuruyor ki;Her kim.namazı bitirdiğinde üç kere:"Büyük olan Allah'ı tesbih ederim ve O'na hamederim.Günahlardan dönüş ve ibadetlere kuvvet ancak Allah'ın yardımıyladır."derse,mağfiret edilmiş olarak kalkar.Hz.Enes(r.a)
-Aziz ve muhterem kadeşlerim!Allahu teala hazretleri bizleri kusurlarımızdan kurtarsın...Bizde sevmediği ne gibi;hal ve huy ve sıfat varsa,bizi onlardan pak eylesin...Bizi sevdiği sıfatlarla sıfatlandırsın...Sevdiği amellerle muvaffak eylesin...Sevdiğ ilimlerle gönlümüzü doldursun...Sevdiği yollarda yürütsün...Sevdiği kulları ile dost eylesin...Ömrümüzü sevdiği bir şekilde geçirip,huzuruna sevdiği razı olduğu bir kul olarak varmayı nasip eylesin...Amin
asım

Post by asım »

Âl-i İmrân Sûresi (Feyzü’l-Furkân Kur’ân-ı Kerîm Meali”nden :

190. Muhakkak ki göklerin ve yerin yaratılışında, gece ve gündüzün gelip gitmesinde (ve uzayıp kısalmasında) akl-ı selîm sâhipleri için (Allah'ın birliğine ve kudretine ait ibret verici) deliller vardır.

“Akl-ı selîm, günahlarla veya tevhîdi bozan şeylerle kirlenmemiş, vahiyle birleşen, buna göre düşünebilen, nefsin esiri olmayan akıl anlamındadır.”

191. (İşte) o (akl-ı selîm sâhibi) kimseler ayaktayken, otururken, yan taraflarına yaslanarak yatarken Allah'ı anarlar, göklerin ve yerin yaratılışı hakkında düşünürler (ve derler ki:) "Ey Rabbimiz! Bunu boş yere yaratmadın. Seni tenzîh ederiz, bizi ateş azâbından koru."
192. "Ey Rabbimiz! Elbette sen kimi ateşe sokarsan, şüphesiz onu mahv u perişan edersin. (Küfre, şirke ve âsîliğe saparak azâbı hak etmiş) zâlimlerin hiçbir yardımcıları yoktur."
193. "Ey Rabbimiz! Gerçekten biz; Rabbinize inanın diye çağıran bir davetçiyi işittik, hemen îman ettik. Ey Rabbimiz! Günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört ve canımızı iyilerle beraber al."
194. "Ey Rabbimiz! Bize peygamberlerin vâsıtasıyla vaadettiğin (sevâb)ı ver, bizi kıyâmet gününde rezil etme! Elbette sen, sözünden asla dönmezsin." (derler).

“Bu âyetler (191-194) Allah’a yapılacak duânın ilâhî bir örneği ve ifadesidir. Câfer-i Sâdık (r.a.), “Kim bir derde veya busibete giriftar olur veya olacağından endişe eder de beş defa: “Rabbenâ” derse Allah o kişiyi lütfu ile selamete çıkarır” demiş ve sonra da bu âyetleri okumuştur. Hasan-ı Basrî’de (rh.a.) bunu teyid eder.

195. Bunun üzerine Rab'leri onların duâlarına (şöyle) icâbet buyurdu: "Ben elbette, sizden erkek ve kadın (ayırmaksızın hayra) çalışan hiç bir kimsenin amelini boşa çıkarmayacağım. Sizler, hep birbirinizden (hâsıl olma)sınız. İşte (dini için) hicret edenlerin, yurtlarından çıkarılanların, benim yolumda eziyete uğrayanların, savaşanların ve öldürülenlerin, mutlaka günahlarını örteceğim ve elbette onları, alt tarafından ırmaklar akan cennetlere koyacağım". Bu mükâfât Allah tarafındandır; en güzel karşılık da yine Allah katındandır.
"Biz herkese hüsn-ü zan eder, kimsenin aleyhinde bulunmayı sevmeyiz. Rahmetli babamdan aldığım ders şudur ki: Oğlum "herkes iyi, ben yaman, herkes buğday, ben saman" de ve öylece kabul et." Mehmed Zâhid KOTKU (Rh.A.)
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Bismillahirrahmanirrahim/Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammed
-Hamd her şeye gücü yeten Allah’a mahsustur.Allah’ın selam’ı gönülleri şirkten arınmış olan halis kullarınadır.Allah’ın rahmet ve selameti hususi surette Risalet tahtına oturttuğu ve mahremine alıp yol gösterdiği Peygabermiz(s.a.v)Habibine olsun.
-Ya Rab!Bizi Habibinin ve O’nun ashabının yolundan ayırma,kendi dostluğuna seçtiğin kullarınla iki cihanda beraber eyle…
-Ya Allah!Ya Kadir,Ya Mürid,Ya Aziz,Ya Hakim,Ya Hamid,Ya Rabb,Ya Melik,Ya Mevcud,Ya Hadi,Ya Mün’im Ledün ilminden bana da rahmet ve merhametini ikram eyle!Muhakkak ki Sen lûtfü en çok olasın.Allah’ım!Kullarına yüce İslam dininin nimetini ikram eyle Onları sırat-ı müstakime(Kur’an yoluna)hidayet buyur.
-Kur’an-ı Kerim şöyle buyuruyor:O yolun sahibi Allah öyle bir ilahtır ki;Yerde ve göklerde ne varsa hepsi O’nundur.İyi bilmelidir ki,bütün işler O Allah’a dayanır.Şu en büyük ismin(Allah ism-i şerifi)hürmetine duamızı kabul eyle Allah’ım!...
-El-eman,el-eman,el-eman…(Allah’ım,her hususta sana güveniyor ve sana sığınıyorum.)Senden hakiki iman ve hakkıyle iman etme gücü istiyorum.İmanımızı sen koru Allah’ım!...
-Resûlülah(s.a.v.)dua edeceği zaman;
-Dua ettiklerinde önce kendilerinden başlarlardı.Hz.Huzeyfe(r.a)
-Dua ettiklerinde,ellerini kaldırır ve ellerini(duadan sonra)yüzlerine sürerlerdi.Hz.Zeyd(r.a)
-Dua ettikleri zaman avuçlarının içini yüzüne karşı tutarlardı.Hzİbni Abbas(r.a)
-Yağmur yağdığını gördüklerinde,"Allah'ım bunu faydalı yağmur kıl."diye dua ederlerdi.Hz.Aişe(r.a)
Last edited by Serid Ömer on 02 Jun 2008, 00:24, edited 1 time in total.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Ey Aziz,Latif ve çok acıyan Yüceler yücesi Rabbim!Rahman ismi şerifinle Rahman süresi hürmetine(dualarımızı kabul eyle)Sonsuz Rahmetin ve sayısız nimetinden dolayı şükür ve minnetin tamamı ve devamı Sana’dır.Gerek gizli,gerekse açıktan ve layık surette yapılan bir cümle salât ve selâm yaratılmışların en değerlisi(Hz.Muhammed Mustafa’ya (s.a.v)olsun.)
Bizi bağışla ve bizden râzı ol.Tam olarak Seni tanımakta ve inanmakta bize yardımcı ol.
Bütün işlerimizde bizi başarıya ulaştır.Amin,Ya Muin,bi-hürmeti seyyidil Mürselin…

-Sır makamına yükseliş Yüceler Yücesi Allah’ın vuslatına yoldur.Bu yol aynı zamanda nebiler varisi bulunan ebdallardan Allah-u Teâlâ’yı hakkıyla sevenlerin yoludur.Onun sonsuz nimetlerine karşı sonsuz şükürler olsun.Allah’ın rahmeti,meleklerin istiğfarı ve mü’minlerin de dua ve niyazları Peygamberlerin sonuncusu varlığın en yücesi Muhammed Mustafa’ya(s.a.v)salât ve selâm olsun.Şefaatine nail olan bahtiyar kullarından eylesin.Allah bizi de yolunda daim ve kaim eylesin.Kendisini bilenlerden,bulanlardan eylesin.Dünya ve ahiretin bildiğimiz,bilmediğimiz her türlü hayırlarına erdirsin.Dünya ve ahiretin her türlü şerlerinden korusun.bi-hürmeti esrar-ı sureti’l Fatiha.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Cenab-ı Allah bizi haksızlık karşısında,sabrımızı,güçümüzü,dermanımızı,takatımızı,imanımızı güçlü eylesin.el-Kaviyyu(Celleceleluhu)ism-i mucibince güçlü kılsın,kuvvetlendirsin.Allah’ın emrini üstün tutan ve onu her durumda savunan bahtiyar ve mesut kullarından eylesin.Marifetini,muhabbetini kazanmayı nasip eylesin.Yüce Rabbimizi tanımayı,bilmeyi layıkıyla sevmeyi taatında,ibadetinde,zikrinde devamlı anmayı nasip eylesin.Amin.
-İlahi!Suretimi güzel yarattın,siretimi de güzelleştir.Yâ Rabbi!Ahlâk’ın en güzeline erişmek için bana yol göster.Zira,en güzel ahlâkı bildirecek ancak Sensin!
-Yâ Rabbi!Fena ahlâkı benden uzak tut!
-İlahi Senden sıhhat ve afiyet,bir de iyi ahlâk dilerim.
-Yâ Rabbi!İşe yaramayan bilgiden,ürpermeyen kalbten,duymayan candan,kabul olunmayan duadan Sana sığınırım!
-“Allah,Allahü Rabbi,Lâ üşrike bihi şey’a(Allah Rabbimdir.O’na hiçbir şeyi ortak koşmam.)
-“Hasbiyellahu ve ni’mel vekil”O ne güzel vekildir.Benim vekilimde Allah’dır.
-Allah’ım malımı(sahah)yani seviye üzere rızkımdan artanı Allah rızası için dağıtmamı nasip eyle”Allahümme bismikel Âzam,Rıdvanikel ekber”Yâ Rabbi!Bizi Esmaü’l Hüsna ile hıfzı muhafaza eyle
-Ey göklerin ve yerlerin Rabbi olan Allah’ım her şeyin tasarrufu Senin elindedir.Evvel Sensin Ahir SensinSenden sonra bir şey yok.Sen Batınsın.Senin gizliliğinden öteye bir şey yok.Bizi fakirlikten zenginliğe eriştir.Borcumuzu ödettirAllah’ım!Dualarımızı kabul eyle.Amin.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Ey Allah'ım!Bana uzun ömür,beden sıhhati,gönül selameti,güzel afiyet,geniş rızık,emniyet,hoş vakit,zalimlerin elinden kurtuluş,insanlara ihtiyaçsızlık,ilimler ve marifetler ve özellikle Kur'an-ı Kerim hakkında anlayış,imanın devamı,imanın lezzeti,bütün hallerimi kaplayan bir afiyet,Peygamberimiz(s.a.v)'e uymayı ve kıyamet gününe kadar onun dininde kalmayı bağışla.Ey acıyanların en acıyıcısı!Rahmetinle duamı kabul eyle!AMİN.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Hz.Peygamber(s.a.v)Gece teheccüd namazına kalkınca şöyle dua ettiği rivayet edilir.
“Ey Allah’ım!Sana hamolsun!Gökleri yeri,göklerle,yerdekilerigörüp gözeten çekip çeviren yalnız sensin!Sana hamd olsun!Elhamdülillah Göklerin,yerin göklerle yerdekilerin Padişahı sensin!Allah’ım Sana hamd olsun!Şükür Elhamdülillah Göklerin ve yerin Nûru,nûr vereni Sensin!Bizleri bu nimetlerden mahrum etme!Allah’ım
Sana hamd olsun!Elhamdülillah. Sen,Hak ve gerçeksin!
Senin vâ’din de hak ve gerçektir!
Sana kavuşmak da hak ve gerçektir!
Senin sözün de hak ve gerçektir!
Cennet te hak ve gerçektir!
Cehennem de hak ve gerçektir!
Peygamberler de hak ve gerçektir!
Muhammed de hak ve gerçektir!
Kıyamet te hak ve gerçektir!
“Ey Allah’ım!Ben yalnız Sana boyun eğdim.Yalnız Sana iman ettim!Yalnız Sana güvendim,dayandım!Yalnız Sana yöneldim!
Düşmanlarıma karşı mücadelede bütün gücümü Senden aldım!
Hakk’ı inkâr edenlerle aramda Seni hakem yaptım!
Geçmişte işlediğim,gelecekte işleyeceğim;gizlediğim açığa vurduğum kusurlarımı bağışla!
Evvel Sensin!Ahir Sensin!Zahir Sensin!Batın Sensin!
Senden başka mabud yok,ancak Sen varsın!
Varlığını bilen!Rahmetine,Mağfiretine,Şefkatine,Hidayetine mazhar olan bahtiyar ve mesut kullarından eylesin!AMİN.”Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh”
Allah-u Teâlâ Hazretleri bu acize ve bütün din kardeşlerime iman ve hüsn-i hatime nasip eylesin!AMİN dualarınızı bekliyorum.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

DUA MAKAMI;Aslında bizlerin kendimize gelmemiz açısından,acizliğimizin,fakruyemizin,tembelliğimizin,makamımızın yani (yerimizin neresi olduğunun)farkına varıp ona göre dua ve niyazda bulunmamıza bir vesile ve kurtuluş yolu olacaktır.Evet doğduğumuzdan bu güne kadar kaçırdığımız namazların,oruçların,zikirlerin,zekatların hangi birisi için gözyaşı döküp üzüntü duyuyoruzEğer bu ıztırabı hissedemiyorsak işte o zaman imanımızın zayıfladığına işarettir.Cenab-ı Allah’ın hiçbir şeye ihtiyacı yoktur.Fakat bizim her zaman her yerde Allah’ın yardımına ihtiyacımız vardır.Bu zaviyeden bakarsak isteyen biziz,veren ise O’dur.

Eüzubillahimineşşeytanirracim/Bismillahirrahmanirrahim
Elhamdülillahi Rabbil Alemin.Esselatü vesselamü alâ seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ecmain.Esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuh.Çok değerli kardeşlerim!Allahu Teala Hazretlerinin selamı,rahmeti,bereketi,ikramı,ihsanı,lütfu rızası dünyada ahirette üzerinize olsun.Allahu Teala Hazretleri sevdiği razı olduğu kullar zümresine cümlemizi dahil eylesin.Alemlere rahmet olarak gönderdiği hakikatlerin habercisi,Allah’ın elçisi,Peygamberlerin serveri,insanların en şereflisi,rehberimiz,serverimiz,önderimiz her şeyimiz Muhammed-i Mustafa’sına sonsuz salat-ü selamlar olsun…Ve O’nun aline ashabına, kıyamete kadar yolunda yürüyen ashabına ve etbaınada salat-ü selam olsun.Allahü Teala cümlesini rahmetine gark eylesin…aminManevi derecelerini ala eylesin.Manevi ikramlarını ziyade eylesin…amin.Kul olarak vazifemiz bu kainatı var eden ortaya konan ve bu sistemi çalıştıran bu oluşumu sevkeden hayatın her türlü faaliyetlerinin hakiki sebebi müsebbiül esbab,sahib-i kainatı halık-ı mevcudat Allahü Teala Hazretlerini bulmak ve sevmektir.En mühim mesele Allah-ı bilmek ve bulmak!...Mü’min için en önemli duygu hakka bağlılık duygusudur.Hak sevgisidir.Peygamberimiz(s.a.v)hazretleri nerede olursan olsun hakla beraber olun diyor.Cenab-ı Hak 9.sınıf insanı sıdk sahibi,sabırlı kişi,şükreden kişi,adil hükümdar,İlmi ile amel eden kişi,adil imam ve takva sahibi kişilere sonsuz nimetlerini sunmaktadır.Allahu Teala Hazretleri,takva ehli kulları sever.”İnnallahe yuhibbül müttekın”Dünyanın ve ahiretin her türlü tehlikelerinden üzüntülerinden sıkıntılarından,başarısızlıklarından Rabbimiz bizi mahfuz eylesin.Allahu Teala Hazretleri bizleri kimsenin önünde hor zelil etmesin,düşürmesim…amin.Kimseye boyun büktürüp el açtırmasın…Alnımızın akıyla,kalbimizin imanıyla pırıl pırıl hürler olarak ahrar olarak ebrar olarak,ahyar olarak yaşamayı nasip eylesin…aminCemaliyle müşerref eylesin…amin
Bütün mesele insanın kendisini Allah’ın sevdiği bir kul haline getirmesidir demiştir.İnsanın kıymeti himmeti kadardır.Allah himmetinizi aliyy eylesin.Zihnizi açık eylesin.Pozunuzu kuvvetli eylesin.Birlik ve beraberliğinizi sağlam eylesin.Hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin.Rızasını kazanmayı nasip eylesin.İki cihan saadetine ermemizi nasip eylesin
-Allahümme mağfiretüke evse’u min zünubi ve rahmetike erca ındi min ameli
-Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente halakteni ve ene abdüke ve ene ala ahdike ve va’dike mestetatü eüzu bike min şerri ma sanatü ebuü leke bi-nimetike aleyye ve ebuü bi-zenbi Fe innehu la yağfiruz zünube illa ente
-Elhamdülillahi’l ale’l iman.Elhamdülillahi ale’l İslam.Elhamdülillahi ale’l ihsan.Elhadülillahillezi cealena min ümmeti Muhammedin Aleyhissalavat-u vesselam
-Tekabbellalahü tela minna ve minküm.Ğaferallahu lena ve leküm
Öncelikle sevgili Peygamberimiz(s.a.v)ve diğer Peygamberlere de ayrı ayrı salavat-u selamlarımızı gönderir.Ehl-i imanın da bir cümlesine de sürelerimizi,yasinlerimizi gönderir.Ahirette şefaalerine mazhar olanlardan eylesin…Bi-hürmeti esmaihil Hüsna ve habibil mücteba ve bi-hürmeti esrarı süretil Fatiha.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Ayet:Yahut darda kalmışın,dua ettiği zaman istediğini karşılayan,kötülüğü/zararı aç(ıp gider)en ve sizi yeryüzünde hükümdar yapan kimdir?Allah ile beraber bir tanrı mı var?!Ne kadar sığ düşünüyorsunuz! NEML SÜRE:62
-Ayet:Ancak tevbe ed(ip dön)enler,(hallerini)düzeltenler ve (Allah’ın indirdiği gerçekleri eğip bükmeden dosdoğru)açıklayanlar başka(dır).İşte ben onların tevbesini kabul ederim.Zira ben,tevbeleri kabul buyuran çok merhamet edenim.BAKARA SÜRE.160
-Allah sübhandır.Hamd Allah’a mahsustur.Allah’tan başka ilah yoktur.Güç ve kuvvet yüce ve azim olan Allah’a mahsustur.Allah’ım beni bağışla.Bana merhamet eyle.Bana rızık ver.Bana afiyet ihsan eyle.Amin.
-Allah’ım Kur’an’ı okumak,şükrünü eda etmek,güzel ibadetini yapmak için bana yardım et.Beni öldükten sonra dirilten Allah’a hamd olsun.Diriliş O’na olacaktır.
Allah’ım bize dünyada ve ahrette iyilik ver ve bizi cehennem azabından koru.
Allah’ı Rab olarak,islam’ı din olarak,Muhammed-i(s.a.v)Peygamber olarak,Kur’an-ı imam ve hakem olarak rızamla kabul ediyorum.Amin.
-Ey Allah’ım Muhammed ümmetini,ıslah eyle,
-Ey Allah’ım Muhammed ümmetine merhamet eyle,
-Ey Allah’ım Muhammed ümmetinin sıkıntılarını gider,
-Ey Allah’ım Muhammed ümmetini ve sana inananların tümünü bağışla. Amin.
-Sevgili,değerli,kıymetli ihvan kardeşlerim Yüce Rabbim!Bizleri bu hayırlı,faziletli,bereketli,ikramlı,feyizli günde bol,bol sevaplar alıp,günahlardan,haramlardan kurtulan ve ahlakını güzelleştiren bahtiyar kullarından eylesin.Sonucunda selamete kavuşan mesut kullarından eylesin.Amin.
-Her şeyin hakimi olan,güzel Rabbime sizleri emanet ediyorum.Hayırlı günler diliyorum.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Ey sapanları hidayete getiren günahkarlara merhamet eden kayıp gidenleri doğruyu yönelten büyük hata sahibi bu kuluna ve tüm müslümanları merhamet eyle;bizi kendilerine verdiğin rızıkla rızıklanan Peygamberler,sıddıklar,şehidler,salihlerle beraber hayırlı olan kullarından eyle!Bunlar ne güzel arkadaştır,Allah’ım ey merhametlilerin en merhametlisi olan Allah’ım beni affet!Müslümanları affet!bağışla rahmetinle,mağfiretinle muamele eyle Allah’ım!Allah sevgisi,Resûlülah sevgisi taşıyan ve rıza-i barini kazanan bahtiyar ve mesut kullarından eyle Allah’ım!
-Allah'ı Rab olarak,islam'ı din olarak,Muhammed'i(s.a.v)Peygamber olarak,Kur'an'ı Kerim'i imam ve hakem olarak rızamla kabul ediyorum. Amin.

-Sabah akşam rızasını dileyerek Rablerine yalvaranlarla beraber candan sabret.Dünya hayatının süsünü isteyerek gözlerini onlardan(fakir mü'minlerden)ayırma(onları göz ardı etme)Kalbini bizi anmaktan gafil bıraktığımız;kendi"hevasına/arzu ve hevesine"uyan ve işi(hep emirlerimize karşı isyan ve)taşkınlık olan kimseye de itaat etme! Kehf süre:28
Last edited by Serid Ömer on 14 May 2009, 16:18, edited 1 time in total.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Ey Rabbimiz,ne gizler,ne açıklarsak şüphe yok ki,Sen bilirsin.Zaten yerde ve gökte hiçbir şey Allah’a gizli kalmaz.
-Ey Rabbim,beni dosdoğru namaz kılmakta berdevam et.Zürriyetimden de(böylece namaz kılanlar yarat)Ey Rabbimiz duamı kabul et.
-Ey Rabbimiz(kıyamette)hesap ayağa kalkacağı gün beni,ana ve babamı ve bütün iman edenleri yarlığa.
-Ey Rabbimiz,biz iman ettik.Artık bizim günahlarımızı yarlığa ve bizi o ateşin azabından koru.
-Ey Rabbimiz,senin indirdiğin(o kitaba)inandık,o peygambere de tâbi olduk.Artık bizi(birliğini ve peygamberlerini tanıyan)şahitlerle beraber yaz.
-Ey Rabbimiz,bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi(Hak’tan)saptırma.Bize kendi canibinden bir rahmet ver.Şüphesiz en çok bağışı olan Sen’sin sen.
-Ey Rabbimiz,muhakkak ki,Sen,(vukuunda hiçbir şüphe olmayan bir günde insanları toplayacak olansın.Şüphesiz Allah sözünden caymaz.
-Ey Rabbimiz,Sen bunları boşuna yaratmadın.Sen(bundan)pak ve münezzehsin.Bizi ateşin azabından koru.
-Ey Rabbimiz,Senin peygamberlerine karşı bize va’d ettiklerini ver bize.Kıyamet günü yüzümüzü kara çıkarma.Şüphe yok ki,Sen asla sözünden dönmezsin.
-Yüce Rabbim!Bizleri bin aydan hayırlı olan “Kadir Gecesi”nden feyizlenen,bereketlenen,sevabından,ikramından faydalanan hissedar olan mesut ve bahtiyar kullarında eylesin.Hakkımızda hayırlara,güzelliklere vesile eylesin.Ayrıten siz kıymetli arkadaşlarımın,kardeşlerimin de “Kadir Gecesini”candan kutlar.Sağlık ve huzur dolu bereketli bir ömür dilerim.Rabbimizin rahmeti,mağfireti,hidayeti,ikramı,ihsanı lûtfu rızası üzerinize olsun Amin.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

DUA MAKAMI
Bismillahirrahmanirrahim
Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammed
1-Allahu Teala Hazretleri bizi sevdiği her türlü güzel huya sahip eylesin.Sevmediği hertürlü kötü huydan kurtarsın.İlk niyazımız,buradaki bu ilkinde bu halishane dualarımızı kabul eylesin.Allah bizim bildiğimiz,bilmediğimiz hertürlü hayırları da-fazlu kereminden,gayb hazinelerinden istiyoruz,ihsan etsin,bildiğimiz,bilmediğimiz şeylerden de korusun,iki cihan saadetine cümlemizi,çoluk çocuğumuzla,zürriyetlerimizle,eşlerimizle ailelerimizle,geçmişlerimizle,sevdiklerimizle erdirsin.Cennetiyle,cemaliyle müşerref eylesin.bi-hürmet-i esrar-ı sureti’l fatiha.
2-Allah bizi de yolunda eylesin.Kendisini bilenlerden,bulanlardan eylesin.Allah hepinizden razı olsun.Dünya ve ahretin bildiğimiz,bilmediğimiz hertürlü hayırlara erdirsin.Dünya ve ahretin hertürlü şerlerinden korusun.bi-hürmet-i esrar-ı sureti’l-fatiha
3-Peygamberimiz(s.a.v)Dua ibadettir.Bana dua edin,duanıza icabet edeyim diye söylüyor.Bir çok hadis-i şerifde de duanın önemi hakkında hadislerde bildiriyor.Bize düşen istediğimiz her ne olursa Cenab-ı Hak’tan istemeliyiz.Allah(c.c)bizi zikrinden ayırmasın.Bizi bu şereflere,bu sevaplara nail eylesin,bizi daima zikirde olan bir lisan,şükür dolu bir kalpsahibi eylesin,eşlerimizden razı olsun.Evli olanlar ahiret hususunda birbirlerine yardımcı olsunlar.Evlenmemiş olanlara da Allah,hayırlı hayat arkadaşları,refikler-refikalar nasip eylesin.Sevdiği razı olduğu kul olarak yaşayıp,rabbımızın huzuruna sevdiği razı olduğu kullar olarak varmamızı,kahrına,gazabına,azabına,ikabına uğramadan,cehenneme düşmeden,hesapsız,kolayca,efendimizle,pirlerimizle,meşayihimizle,ihvan-ı sadıkınımizle cennetine dahil eylesin.Cemaliyle cümlemizi müşerref eylesin.Amin.
4-Allahu Teala Hazretleri bizi Efendimizin sünneti seniyyesine uyanlardan,bid’atlardan uzak duranlardan eylesin.Huzuruna sevdiği,razı olduğu güzel ahlaklı,yüzü ak,alnı açık kullar olarak varmayı,Efendimize komşu olmayı,cennet içre Allahu Teala Hazretlerinin ikramlarına ermeyi,cemalini görmeyi nasip eylesin.O devlete erenlerden eylesin.bi-hürmeti esrar-ı sureti’l-fatiha
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

5-Allahu Teala Hazretleri bizi zümre-i salihinden eylesin.Sıhhatle,afiyetle,huzurla,saadetle hayat sürmeyi,bu dünyanın imtihan olduğu bilen,hayırlı faaliyetlerde ömrünüzü değerlendirmeyi,bir dakikakınızı,bir saniyenizi israf etmeyin.Her anımızın Allah’ın rızasına uygun faaliyet içinde ihya etmemizi nasip eylesin.Hüsn-ü hatimelerle ahrete göçtüğümüz zaman,Peygamberimizin lüvamül hamd sancağı altında;Peygamberlerle,sıdıklarla,şehidlerle,salihlerle,şu grubumuzla beraber,haşr eylesin.Firdevs-i alasına bi gayr-i hisab dahil eylesin.Allahu Teala Hazretleri bi-gayr-i hisab defterini açmadan,hesaba çekmeden,kahrına,gazabına,uğratmadan,cehennemde yanmadan,nar-ı cahime düşmeden,sırat-ı müstakim’i yıldırım gibi geçerek Firdevs-i alasına dahil eylesin.Rıdavan-ı Ekberine vasıl eylesin.Cemalini gören bahtiyar mesut kullarından eylesin.
-Allah bizi cennet içre cemalini daima görenlerden eylesin.Allah hepinizden razı olsun.
-Sübhaneke la ilme lena illa maallemtena inneke ente’l alimü’l-hakim.
-Sübhanekellahümme vebi hamdik.Neş hedü enlailahe illa ente vahdeke la şerikeleke nestağfiruke vene tûbü ileyk.
-Sübhanekellahümme vebi hamdik.Neşhedü enlailahe illa ente vahdeke la şerikeleke nestağfiruke venetubü ileyk.
-Sübhanekellahümme vebi hamdik.Neşhedü enlailahe illa ente vahdehu la şerikeleke nestağfiruke vene tubü ileyk.
-Sübhane rabbina rabbil izzeti amma yesifü ve selamün ale’l mürselin vel hamdü lillahi rabbil alemine’l-fatiha.
-Allahu Teala Hazretleri bizi her türlü kemalata sahip eylesin.Nefsini yenecek irade gücüne sahip eylesin.Şeytana mağlup olmayacak bir şuur nasip eylesin.Ahlaki güzellikleri öğrenip,benimseyip,edinmeyi nasip eylesin.Kötü huyları içimizden söküp atmayı nasip eylesin.Has-halis güzel Müslüman olmayı nasip eylesin.Huzuruna sevdiği,razı olduğu kul olarak varmaya cümlemizi muvaffak eylesin.Amin.
Post Reply

Return to “Kardeşlik”