Tarikata Giriş-Rh.A Prof. Dr. M. Es'ad Coşan (ks)

M. Es'ad Efendi hakkında bilgiler, hatıralar, vs.
Post Reply
Halil Necati

Re: Tarikata Giriş-Rh.A Prof. Dr. M. Es'ad Coşan (ks)

Post by Halil Necati »

..gelmiş ondan sonra Hocamızı ziyarete, buraya..

-"iyi" demiş, "imtihanı kazandın" demiş Hocamız.. "kadına bakmadın" demiş..

Buradan nerden biliyor o kadının karşısına geldiğini vesaireyi?
Arkadaş diyor ki "belki kadın suretinde Hocamız'dı" diyor..

Bak, oyuna bakın muhterem kardeşlerim, bunlar hayal değil, bunlar yaşayan arkadaşlarımızın başından geçmiş işler..
Geçer karşına kadın suretinde, sen bakarsın sonra hapı yutarsın, sonra şapa oturursun..

'Benim dervişliğim niye ilerlemiyor?' 'Niye feyzim olmuyor?'

-Hain! Sen böyle mi söz vermiştin! Böyle mi yapacaktın!

Onun için Rabıta-i Mürşid'i yapacaksınız.. Böyle şeyler oluyor.. O bağlantı kurulunca insanın feyzi tamam olur, seyr-i süluku ilerler..

s a yukarıda linkini vermiş olduğum sohbetten bir bölüm, bu sohbette daha nice nice bölümler var, bu linki hem youtube'den hem de video.google'den verdim ki kardeşlerimiz seyretsinler, seyredenler tekrar seyretsinler diye, bu linkleri ileti olsun diyerekten öylesine yazmadım, kardeşlerimiz mutlaka izlesinler ve istifade etsinler diye yazdım, söz söylemek kolaydır, mangalda kül bırakmamak kolaydır, kalp kırmak kolaydır, laf ebeliği kolaydır, fakat uygulamak, Allah'ın sevdiği ve razı olduğu bir kul olmak ise hiçte kolay değildir.

Kardeşlerimizden rica ediyorum bizimle böyle paylaşımlarda bulunsunlar, Rh.A Hocamızdan birşey duydukları ve/veya izledikleri zaman dikkatlerini çeken, önemli, kardeşlerimizle paylaşılması ve duyurulması gereken bölümleri yazıya döküp lütfen bizimle paylaşsınlar, ihmal etmesinler, böyle kısa da olsa tembih ve uyarılara ihtiyacımız gerçektende çok fazla.. Şimdiden teşekkür ederim..
Post Reply

Return to “Prof. Dr. M. Es'ad Coşan Rh.A”