Necati Amcamız Yoğun Bakımda

Halil Necati Amcamız hakkında bilgiler, hatıralar, vs.
isfendiyar
Kan Grubu: A (+)

Re: HALİL NECATİ COŞAN HASTANEYE KALDIRILDI

Post by isfendiyar »

esSelam
inş.. 100 tane kelimeyi tevhidde benden daha okumak nasip oldukça haber vereceğim inş...
Rabim yardımcısı olsun...
cümlemizin.
Sahibimize emanet inş..

Geh abdin eder geh arif
Geh eymen ü geh haif
Her kalbi O dur sarif
Meval görelim neyler
Neylerse güzel eyler...
Yusuf Esad
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Kan Grubu: B (+)

Mahmud Esad Coşan`ın Babaları NECATİ AMCA

Post by Yusuf Esad »

Zübeyir Abi'nin konu ile ilgili bir yazısını eklemek istedim arkadaşlar :)
Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan`ın Babaları

NECATİ AMCA

Babam diye tanıttığı şahsın zerafeti beni de rahmetli babamı da çok etkilemişti.

1985 senesinde, yani bundan 23 sene önce.

Fatih`teki evlerine ziyarete giderdim.

Aynı yıllarda gazetecilik mesleğine başladım. İlk röportajım VEFA Yayıncılık bünyesinde neşredilen dergiler için oldu. Sonra ZAMAN Gazetesinde çalışmaya başladığımda görüştüm.

Abdülaziz Bekine Hazretleri`ni anlatan kitap için en önemli çalışmaları yapmama rağmen Ahmet ERSÖZ Beyefendi`nin imzası ile çıktı kitap. Necati Amca ile görüşme, Prof. Dr. Mazhar Özman ile ropörtaj…

Babam rahmetli ile çok iyi anlaşırdı Necati Amca. Efendi Baba, Dede diye kendilerinden bahsedenler olduğu gibi Nureddin Coşan Beyefendi bahsederlerken "DEDEM" dediklerine şahit oldum.

Babamın cenazesine katılarak ailemizi şereflendirdiler. Merhum Prof. Dr. Mahmud Es`ad Coşan Hocaefendi babamın cenaze namazını kıldırdılar. Yurt dışı seyahat programlarını değiştirerek. Necati Amca da iştirak etti. Kabristana kadar da geldi. Ve Babamın kamil bir imana sahip olduğuna vurgu yaparak dua ettiler. Bunlar Babamın mezar taşında yazılıdır.

Mahmud Es`ad Coşan Hocaefendi`yi Eyüp Sultan Mezarlığı`nda kabristanlarına indirirken Necati amcanın BABA tavrı çok etkilemişti beni.

Fatih`de bir dişçi kardeşimize çokça ziyarete gittik. Necati Amca`nın koluna girerek yaşlı bir Beyefendi`ye yardımcı olayım derken ziyadesi ile atik ve dinç bir insan olduğunu o zaman müşahede ettim.

Bahsettiğimde 80`li yaşlarda idiler.

Babamla olan muhabbetleri beni doğrusu kıskandırırdı. Bir seyahatte "Es`ad evladım, dikkat ediver de üşütme" demeleri çok hoşuma gitmişti.

Babanın evladına olan ihtimamını görmek…

Es`ad Coşan Hocaefendi`nin karizmasının üzerine (onun devrinde) adam tanımadım. Daha vakurunu görmedim. Ama o dahi babasının yanına gelince ne keyif ve hürmetle elini öperdi.

Bir tarihe tanıtlık ettim Necati amca ile. Bir eğitim ekolünün kimleri kuşattığını ve bu insanların buralara olan teveccühü ve yönelişlerini gördüm. Kimleri kimleri….

Necati Amca, Çırpılılarlı Ali Haydar Efendi`nin talebesi. 19`lu yaşlarda ona talebe olmuş.

Kendisi de anlatır ya, Alacak verecek defterini Haliç`e atarak pes demiş bu işe…

Ona uzun yıllardır ihtimamla bakan yine Baba dostum Dr. Uğur Baran ağabey ve hususiyetle eşlerine bu hizmetlerinden dolayı teşekkür etmek kadirşinaslık görevimi ifa etmek olacak.

Necati Amca`nın Osmanlı`dan günümüze gelen yorgun bedeni dinleniyor şimdi hastanede. Bilinci yerinde yoğun bakımda…

Anneannemin dayısını 110`un üzerinde gördüğümüz için Necati Amcamıza da aynı şekilde dua ediyorum.

Aslında yazacak çok çook özel anılarım var. Ama bana ait. Gazeteciliğin keyfi de burada.

En çok tavsiye ettiği şey ziyaretleşmek, kardeşin kardeşi ziyaret etmesi…

Bizler de bunu yapalım…
Zübeyir Somuncu

Kaynak: http://www.netpano.com/makale/?makale=899
"Aşıkların tüm sırları aşîkardır." Rumî
mahinur

Post by mahinur »

Hadi canlar yaa. :cry:
Kelime-i Tevhid'e.Şifa verecek Şafi i Allah!
Katkımız olsun.
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
NurBade
Kan Grubu: A (-)

Post by NurBade »

S.A.
Allah razı olsun Mahinur kardeş.Rabbim dünya ve ahiret işlerini hep kolaylaştırsın inşallah.Hastalandığım için okuyamadım.Çok teşekkür ederim.Çok mutlu oldum
S.A
mahinur

Post by mahinur »

Ve Aleyküm Selam kardeş.Öncelikle Rabbimden en acil şifa dilerim.Önemli birşeyin yoktur i.a.
Rica ederim ne demek.Sayenizde sevabına bizler de nail oluyoruz şükür.Asıl ben teşekkür ederim.
Ne kadar vaktimiz vardı? Pazartesi gününe mi?
.
mahinur

Post by mahinur »

Allah razı olsun isfendiyar arkadaş.
Maşaallah İhvanımız çok duyarlıymış!
'Baksana herkes Necati Amcamız,Şeyhimiz'in Hocamızın Babaları Dedeleri için seferber olmuş.Tek yürek tek gönül olmuş Cenab-ı Hakk huzurunda!
Herkes okuyo.' :evil:
.
Eylül

Post by Eylül »

Sevgili Mahinur, kızmışsın biraz ama sadece forumda değil özelde de okumalar başladı. İhvan duyarsız değil, merak etme. Çokca alıp yetiştirememe korkusu var belki.

15. ve 16. cüzleri alıyorum. 1000 de Kelime-i Tevhid okuyayım inş.

Rabbim hayırlı şifalar versin.
mahinur

Post by mahinur »

Eylül wrote:Sevgili Mahinur, kızmışsın biraz ama sadece forumda değil özelde de okumalar başladı. İhvan duyarsız değil, merak etme. Çokca alıp yetiştirememe korkusu var belki.

15. ve 16. cüzleri alıyorum. 1000 de Kelime-i Tevhid okuyayım inş.

Rabbim hayırlı şifalar versin.
Aman okunsun dualar edilsin de varsın bilmeyelim biz.
Rabbim şifa vereceeeeeek...
.
Yılmaz Haksöyler
Kan Grubu: AB (+)

Re: Mahmud Esad Coşan`ın Babaları NECATİ AMCA

Post by Yılmaz Haksöyler »

Yusuf Esad wrote:Zübeyir Abi'nin konu ile ilgili bir yazısını eklemek istedim arkadaşlar :)
Hakkında yazılması güzel bir şey ancak ben açıkçası rahatsız oldum..
Allah uzun ömürler versin.. Hastane'den bir an evvel hayırlısıyla çıkması için dua ediyoruz. Ancak sanki (Allah korusun) vefat etmiş gibi hakkında yazı yazmak bence şu an için doğru değil, bilmem siz ne düşünürsünüz. Allah sağ salim çıkmasını nasib etsin hastaneden.
mahinur

Post by mahinur »

Ben de öyle düşündüm ne yalan söyleyim.De arkadaş zahmet etmiş paylaşmış belki gönlü incinir diye yorum yapmadım aslında.Daha önce bir arkadaşa yazmıştım da kırılmıştı galiba.Helallik istemiştim.Ama cevap yazmamıştı.Ondan yani..
.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

mahinur wrote:Ben de öyle düşündüm ne yalan söyleyim.De arkadaş zahmet etmiş paylaşmış belki gönlü incinir diye yorum yapmadım aslında.Daha önce bir arkadaşa yazmıştım da kırılmıştı galiba.Helallik istemiştim.Ama cevap yazmamıştı.Ondan yani..
Yusuf Es'ad kardeşimiz anlayışlıdır.. ;)
Zaten genel olarak eleştiriye açık olmak lazım. Neyse konuyu dağıtmayalım...
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Yusuf Esad
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Kan Grubu: B (+)

Post by Yusuf Esad »

Kardeşler alınacak bir durum yok zaten, ben sadece böyle bir yazının yazıldığını göstermek istedim. Ne benim görüşümü yansıtıyor nede görüşüme reddiye olarak bulunuyor. :)

Abdüllatif'in dediği gibi konuyu dağıtmayalım.

Rabbim hayırlı ömür nasip etsin Necati dedemize.. En son geçen haftalarda gittiğimizde bizlere siz geldiniz ben memnun oldum sizlerde memnun olursunuz inşaAllah demişti. Bu dua üzerine niyetle, Es-selamu Aleyküm
"Aşıkların tüm sırları aşîkardır." Rumî
ziyauddin
Kan Grubu: B (-)

Post by ziyauddin »

Rabbimizden acil şifa dilerim inşaallah tekrar aramıza döner
:cry:
Muhammed Salih

Post by Muhammed Salih »

Allah acil sifalar versin o mubarek insana...vakit saat geldi ise Rabbim iman selameti nasib etsin....
isfendiyar

Post by isfendiyar »

esSelam
bir yanlışlık olmuş..100 kelime-i tevhid olur mu..1000 idi ve bir 1000 daha paylaştık ...
Rabbim acill şifalar versin..
üzerimizde emeği çokk büyükütr...

Geh abdin eder geh arif
Geh eymen ü geh haif
Her kalbi O dur sarif
Meval görelim neyler
Neylerse güzel eyler...
Post Reply

Return to “H. Necati Coşan Rh.A”