İsrail'i Kınıyorum

Dünya gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
dergah
Kan Grubu: B (+)

Re: İsrail'i Kınıyorum

Post by dergah »

Efendim,siz sair zamanlarda türkiyeyi yöneten hainler,münafıklar hakkında da eleştiri yapmayın,onlara hüsn_ü zan edin...Türkiyede devlet başındaki insanlara hocamız cuma namazı konusunda mualif oldukları için kafir diyor::sene 1995 yer:İskenderpaşa Camii,konu:istanbulun fethi ve fatih.diyeceğim o ki yanlış yapanlar yanlışı bariz olanlar hakkında fıkıh kitabları hükmü koyar.bu işin hüsnüsü müsnüsü olmaz...mesned size değil bize bağlı selametle
cahid
Kan Grubu: A (-)

Post by cahid »

dergah wrote:Efendim,siz sair zamanlarda türkiyeyi yöneten hainler,münafıklar hakkında da eleştiri yapmayın,onlara hüsn_ü zan edin...Türkiyede devlet başındaki insanlara hocamız cuma namazı konusunda mualif oldukları için kafir diyor::sene 1995 yer:İskenderpaşa Camii,konu:istanbulun fethi ve fatih.diyeceğim o ki yanlış yapanlar yanlışı bariz olanlar hakkında fıkıh kitabları hükmü koyar.bu işin hüsnüsü müsnüsü olmaz...mesned size değil bize bağlı selametle
Efendim, ben ne diyorum siz ne diyorsunuz. Sapla samanı birbirine karıştırıyorsunuz.

Hamas, İslami bir duyarlılığı olan, davası olan, Filistin'in kurtuluşu için mücadele eden bir grup. El-Fetih ise yine zamanında solcu laik Filistinliler tarafından kurulmuş, sonrasında Filistinlilerin başına bela olmuş olan bir grup. Bu adamların hain oldukları belli, yani eğer ki biraz ilgileniyor da haberleri takip ediyorsanız bunu anlamanız gerekir. Yani Abbas'a bakıp da bunu anlayabilirsiniz. İsrail ile kirli ilişkileri olan, menfaatperest şeref yoksunu insanlar tarafından yönetilen bir grup. Nasıl bütün İslam ülkelerinde bu tip gruplar, kurumlar varsa, ve böylece fitne tohumları müslümanların arasına ekilmişse bu Filistin için de geçerli.

Hamas; İsrail'in korktuğu, ve yok etmek istediği bir grup, Amerikanın terorist listesinde olan bir grup. Yani başlıca düşmanı İsrail ve Amerika. İsrail neden el-fetih'e düşman değil, veya neden Hamas'a düşman? Saflarımızı belli edelim.

Hamas şu an Fİlsitin ve özellikle Gazze halkının sevgisini kazanmış bir partidir. Gazzeli bir kardeşle beraber aynı odayı paylaşıyoruz, kendisi bizzat ifade ediyor: "çok şey değişti Gazze'de, güven var, güzel oldu vs." Hatası yanlışı yok mu? Elbette vardır. Bunu Gazzeli arkadaş da belirtiyor. Fakat hiç bir kötü, hain niyetleri yok.

Her tarafı kuşatılmış bir yer Gazze. Yaşam için orda insanlar savaş veriyor resmen. Elektrik, su, belli saatlerde verilebiliyor. Yani tüm dünyanın gözü önünde ölüme sürükleniyorlar. Nasıl bir haldir düşünebiliyor musunuz? Siz de kalkmışsınız, bir hançer daha saplıyorsunuz göğüslerine. İşte ben burda şaşırıp kalıyorum.

Hamas, şu ana kadarki tüm liderlerini şehid vermiş bir gruptur. Allah hepsinden razı olsun. Yani ben bu insanlar hakkında nasıl kötü düşünebilirim. Yani ben kimim ki onlar hakkında, birşey de bilmediğim halde oturduğum yerden ahkam kesebilirim?!

Bizim vebalimiz yok mu bu durumda? Kendimizi temize çıkarmaya çalışıp, kendimizi bir matah görüp burda ileri geri konuşmayı bırakalım.

Selam hidayete tabi olana olsun!
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Siz bu açıklamayı baştan yapsaydınız, bir yanlış anlaşılma olmazdı.
cahid wrote:Selam hidayete tabi olana olsun!
Ama bu son sözünüz gözümdeki bütün haklılığınızı sıfıra indirdi kusura bakmayın!
Peygamber efendimiz bunu kafirlere gönderdiği mektupta yazıyor.

Yazık...
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
cahid

Post by cahid »

Abdüllatif wrote:Siz bu açıklamayı baştan yapsaydınız, bir yanlış anlaşılma olmazdı.

El-Fetih konusunda ise, bu el-Fetih üyeleri kafir mi müslüman mı? Kimin kurduğuna, kimin idare ettiğine bakılır elbet ancak sen bu grupla çatışıyorsun ve silah çektiğin adamlar müslüman. Yani ben öyle sanıyorum. İsrailden yahudi transfer etmemişlerdir herhalde el-Fetih'in içine.

İran Irak Savaşı'nı düşünün. Hocamızın bu konudaki beyanatlarını düşünün. Irak başkanı Saddamdır, satılmıştır (gerçi son halini bilemeyiz, ölürken kelime-i şehadet getirmişti, inşaallah tevbe edenlerden olmuştur.), İranlılar zaten itikatları bozuk, öldürsünler birbirlerini dememiştir hocamız. Böyle bir şey düşünülemez bile zaten.
cahid wrote:Selam hidayete tabi olana olsun!
Ama bu son sözünüz gözümdeki bütün haklılığınızı sıfıra indirdi kusura bakmayın!
Peygamber efendimiz bunu kafirlere gönderdiği mektupta yazıyor.

Yazık...
Ne demek, kusura bakmam. Sizin gözünüzde haksız duruma da düşsem önemli değil. Hak ortaya çıksın yeter ki.

"Selam hidayete tabi olana olsun." Taha suresinde bir ayet-i kerime. Bunu kullanmamda kötü bir niyetim yoktu. Nitekim bu selamı çoğu kez cumada imam minberden inerken kullanıp böyle selamlardı bizi. Bir mahzuru var mıdır müslümana böyle selam vermenin bilmiyordum açıkçası. "Hakka tabi olana, hakkın yanında olana selam olsun" anlamında genel olarak kullandım. Bir kusurum varsa bu konuda sözümü geri alıyorum ve Allah'dan af diliyorum. Rabbim beni affetsin.

Rabbim bizi hidayete üzere müstakim kılsın.

Es'selamu aleykum ve rahmetullah!..
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Yerine ve zamanına göre farklı yorumlanabiliyor söylenen şeyler. ;)
Ben yanlış anladıysam özür dilerim.
deniz
Kan Grubu: A (+)

Post by deniz »

S.a Ben mi yanlış anlıyorum, dinlediğim yada seyrettiğim haberleri yanlış algılıyorum yada burada yazılan fikirlerdemi bir sorun var henüz çözemedim.

Filistin -israil arasındaki ateşkes bitmiş, "hamas"tarfından fesh edilmemiş,yada ateşkese rağmen saldırı yapılmamış, ateşkesi ihlâl edecek herhangi bir durum yok . Ateşkes süresi dolunca ki zaten her iki tarafta ateşkes süresinin ne zaman biteceğini biliyor. İsrail durumdan fayda ile gücünün üstünde bir zalimlikle müslümanların üzerine bombaları yağdırıyor.

Televizyonlarda bizim malum medya epey uğraşıyor, Ertuğrul Özkök epey kıvırmaya çalışıyor filistin halkıda saldırmışta işte şöylede böylede. Yani ellerinde olsa "hamas" başlattı diyecekler ama ne yapalımki ateşkesin her iki taraf açısından süresi dolmuş, İsrail tabi olarak bombalıyor.

Bir durum daha var ki burda savaş var birileri ölüyor birileri öldürülüyor,eğer biz birilerini suçlayacaksak önce kendimize bakalım, pc başında oturup ahkâm kesmek bana da kolay.israil ateşkesin ne zaman biteceğini bilerek hazırlık yapmış, filistin boş durmamış elektirik yok , su yok ilâç yok , yol yok en önemlisi ellerinde en çok "sapan" var silah yok. Yine de ülke bizim demiş savunma hazırlığı yapmış.

Biz ne yaptık ya şimdi herkes rahat ateşkes var dedik yattık uyuduk, ama onlar uyumadı. Gün geldi ateşkes bitti biz ne yaptık suçlu aradık ve bilin bakalım kimi bulduk tüm bu yokluklar içinde ülkesi için savaşan , savaşmak için kücücük cocukalara muhatac babaları,nasıl bir yürek yada kalp yada iman taşıdığını bilmediğimiz din kardeşlerimizi! OOO hatasız kul olmaz yanlışsız dümdüz dosdoğru kullar olmaz, evet sizde haklısınız belki ...ama o kadar ağır olmamalı

İsrailli ve Filistinli iki çocuk konuşuyorlar. İsrailli çocuk söylüyor “Benim babam sizin şeytan olduğunuzu söylüyor.” Filistinli çocuk cevap veriyor: “Benim babam böyle bir şey söylemiyor çünkü senin baban benim babamı öldürmüştü.”

Evet hüsn-ü zan yapıyoruz hem kendi içimizdekiler için hem de ülkem dışında ki kardeşlerim için, hiç olmazsa bilmediğimiz insanlar, bilmediğimiz bir savaş , elimizden birşey gelmiyor bari dilimizden gelsin diye hüns-ü zan ...

Ama şu varki Allah hesabını veremeyceğimiz söz suçlama ve davranışlardan bizleri esirgesin.
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
Nakşibendî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Post by Nakşibendî »

Konunun başlığa uygun devam etmesini tavsiye ediyoruz.
Farklı konular, farklı başlıklar altında konuşulmalıdır.
Anlayışınız için teşekkürler!

Gazze'de insanlık dışı katliamlar yapan İsrail'i şiddetle kınıyoruz.

Image
Görülmemiş bir abluka altında yıllardır her türlü temel insan haklarından mahrum şekilde yaşamaya mahkûm edilen mazlum Gazze halkına karşı yapılan saldırılar, sadece Filistinli kardeşlerimize değil, tüm İslam Âlemine ve topyekûn insanlığa karşı yapılmış büyük bir küstahlıktır.

Bölge ve dünya barışını sürekli olarak bozan Uluslar arası teamüllere ve hiç bir sözleşmeye uymayan her türlü terör, abluka ve işgali tüm dünyanın gözleri önünde hunharca uygulayarak katliamlar yapan İSRAİL e karşı bütün hükümetleri ve sorumlu uluslararası kuruluşları göreve davet ediyoruz. İslam Ülkelerini ve özellikle İslam Konferansı Örgütü'nü derhal, somut adımlar atmaya ve bölgede akan kanı durdurmaya çağırıyoruz.

Saldırılarda ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar ve afiyet, mazlumlara metanet diliyoruz. Zalimleri Allah'ın "Kahhar" ismi şerifine havale ediyoruz.

ZİNDE
Yönetime göndermek istediğiniz mesajlar için: [email protected] adresini kullanabilirsiniz.
cahid

Post by cahid »

Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

el-Fetih konusundaki düşüncelerimin yanlış olduğu kanaatine vardım ve iletilerimde düzenleme yaptım. Saygılar.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Filtrem gönderdiğiniz linki açmamı engelliyor. Nedendir anlayamadım açıkçası. :?
Eylül

Post by Eylül »

54_45.gif
54_45.gif (917 Bytes) Viewed 1968 times
Kamer Sûresi 45. Ayet: "Yakında o topluluk bozguna uğratılacak ve arkalarını dönüp kaçacaklardır."
seyir

Post by seyir »

Yarın (4 Ocak Pazar) İstanbul Çağlayan meydanında büyük bir miting olacak inş. Orayada iştirak etmeye gayret edelim inş.
dergah
Kan Grubu: B (+)

Post by dergah »

Bu konu hakkında yaptığım yorumları geri alıyorum ;)
Eylül

Post by Eylül »

Eylül wrote:Kamer Sûresi 45. Ayet:
Not düşmeyi atlamışım, 1001 kez okunması tavsiye edilmişti.
Post Reply

Return to “Dünya”