Yaramaz Klasör

Blim ve Teknolojiye dair herşey...
andelib
Kan Grubu: B (+)

Re: Yaramaz Klasör

Post by andelib »

Büyük boyutlu dosyalar Geri Dönüşüm Kutusu'na atılamadığı için genelde reboot yaptıktan sonra sistemden tamamen kalkacaktır. Bilgisayarı yeniden başlatıp baktınız mı?
“Engin deniz, taş atmakla bulanmaz. Gücenen bir arif, henüz sığ sudur...”
–Sadi-i Şirâzî
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Tamda HARDdisk miş. 4 saat gibi meşgul etmiş
Bu harddisk beni 2 yıldır meşgul ediyor. Bir ara yine bu harddisk bozuldu, bütün bilgilerim gitti. (4-5 yıllık bütün çalışmalarım. :o )

Neyse ölüyü fazla yıkamamak lazım. :)
Dursun böyle. En azından artık gözüme görünmüyor. İlerde sıkıntı çıkarırsa bakarız çaresine.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
burhanarslan
Kan Grubu: 0 (+)

Post by burhanarslan »

Abdüllatif wrote:Şimdi daha kötü bir şey oldu..
Güvenli Kip'te üzerinde çalışırken dosya silindi, ama hala harddiskte yer kaplıyor. :lol:
S.a. ark. bu yazı üzerinden baya bir zaman geçmiş ama ben gene de bilgiyi paylaşmak istedim sizlerle
Tamamen silme= Başlat-Çalıştır-Aç satırına: regedit yaz sonra
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion \Uninstall... yanindaki + isaretli yere tiklayip actigimizda hepsini görebilirsiniz.Sağ tıkla ve sil.

Son kullanılan belgeler listesinin silinmesi=Başlat-Çalıştır regedit yaz
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer anahtarına ulaşın ve ekranda sağ tıkla yeni DWORD değeri yap değerin adı "NoRecentDocsHistory" olarak yap.Ardından üzerine tıklayarak kısıtlamayı açmak için 1 değerini gir yok ben belgeler geçmişini istiyom diyosan 0 değerini gir.Yeniden başlat..
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Vay be!
Ben bu konuyu ne zaman açmışım.. :D
Ben bu konudan sonra defalarca kez format atmışımdır bilgisayar. Ortada klasör falan kalmadı yani. :D

Yalnız Burhan Abi, bir yanlış anlaşılma var gibi gözüküyor.
Bana sıkıntı çıkaran bir klasördü ve içindekilerin silinmesini istiyordum.

Sizin önerdiğiniz yolların 1.sinde Windows Kayıt Defteri'ne bir müdahale sözkonusu ki, bu sanıyorum programlar için bir prosedür ve programı silmiyor, sadece kayıt defterindeki kayıtlarını siliyor. Yani harddiskte yer kaplamaya devam eder.

2.si ise geçmiş bilgilerinin kayıtlarıyla alakalı bir durum, onun konumuzla hiç alakası yok.

Ama yine de üşenmeyiz, taa ne zaman açtığım konuya cevap yazmanız beni sevindirdi. Allah razı olsun! İnsan kardeş olunca, ihvan olunca farklı oluyor işte böyle!

Allah ahirette de bozmasın kardeşliğimizi.
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
burhanarslan
Kan Grubu: 0 (+)

Post by burhanarslan »

:D
S.a. Altüllatif abi
sizin sorunuzun baya bir eski oldugunu gördüm ama olurda kardeşlerimizden biriside aynı sorun ile karşılaşırsa diye cvp vermeyi düşündüm benim başıma gelenleri bu yöntem ile çözmüştüm o yüzden belki bundan sornaki kardeşlerimizde buna bakarak çözer diye ümit etmiştim, Bir de yaşlılık olunca çok bilgiyi hafızamızda tutamıyoruz o yüzden de teknik bilgilerimiz eksik kalıyor :) birde "El Elden Üstündür" sözünü boşuna dememişler :D

Altüllatif ağbi Allah sizden de razı olsun bütün ihvan kardeşlerimizi bir araya getirmeye çalıştıgın için
Post Reply

Return to “Bilim ve Teknoloji”