AKRA ile İlgili...

Blim ve Teknolojiye dair herşey...
Kullanıcı001
Kan Grubu: A (+)

AKRA ile İlgili...

Post by Kullanıcı001 »

Benim http://www.akradyo.net ile ilgili bir sorunum var. Aslında yer olarak burası uygun olmayabilir ama cevap alabilirsem memnun olurum.
http://www.akradyo.net sitesinde yer alan görüntülü sohbetlerden bazılarının (sesli sohbetlerin içinde de bu tür sorunlar az da olsa var) .wmv dosylarında sorunlar var (medine, 270796, 040600, 150795 gibi). Bununla ilgili bir maili akradyo.net adresine yollamıştım. Bir aydan fazla bir süre olmasına rağmen sorun da kalkmadı, bana bir cevap da gelmedi. Acaba sitenin bize ulaşın bölümündeki mail adresine bakılmıyor mu? (formu kullanmadan doğrudan adrese yolladım).
Akradyo'daki teknik bir sorunun cevaplanmaması AKRA'yı sevenler olarak bizi üzüyor.
Bu konuda bir bilgisi olan ya da yardımcı olabilecekler lütfen ilgilensinler.
Bu konuyu buraya (ilgili olmamasına rağmen) yazdığım için özür dilerim.
Allah'ın (C.C.) selamı, rahmeti, bereketi üzerinize olsun.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Re: AKRA ile İlgili...

Post by Abdüllatif »

Belki yanlış bir adrese göndermiş olabilirsiniz diye geldi aklıma yada kimi zaman maili görmemiş olabiliyorlar.. Formu kullarak (daha garanti olsun diye) tekrar mail yazabilirsiniz.

Medine Sohbeti'ne baktım, açılmıyor gibi galiba...
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Kullanıcı001

Post by Kullanıcı001 »

Abdüllatif wrote:Belki yanlış bir adrese göndermiş olabilirsiniz diye geldi aklıma yada kimi zaman maili görmemiş olabiliyorlar.. Formu kullarak (daha garanti olsun diye) tekrar mail yazabilirsiniz.

Medine Sohbeti'ne baktım, açılmıyor gibi galiba...
Her ne kadar formdan yollamanın daha az güvenilir olduğunu düşünsem de (form kodlarında bir yanlışlık olup adrese gitmeyebilir), dediğiniz gibi yaptım. Geçen hafta form üzerinden bir mail daha yolladım. Bir hafta geçmesine rağmen ne bir cevap alabildim, ne de bir düzeltme gördüm.
İlgilenebilecekler olursa memnun olurum (hatalı dosyalar AKRA FM'imize yakışmıyor).
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Medine Umre Sohbeti ile 15 Temmuz 1995 İngiltere Konferans açılmıyor diğerlerinde sorun yok iletelim arkadaşlarımıza bakalım bir sorun varsa onlar düzeltirler inşallah... :)
Kullanıcı001

Post by Kullanıcı001 »

Leyla Hamne wrote:Medine Umre Sohbeti ile 15 Temmuz 1995 İngiltere Konferans açılmıyor diğerlerinde sorun yok iletelim arkadaşlarımıza bakalım bir sorun varsa onlar düzeltirler inşallah... :)
Bir şeyin olduğunu söyleyebilmek için tek bir örneğin gösterilmesi yeterli iken, olmadığını söyleyebilmek için bütünü içinde araştırma yapılıp hiç birinde olmadığının gösterilmesi gerekir. Buradan şunu demek istiyorum:
Mesela 27 Temmuz 1996'nın ilk 1dk.10 sn. civarındaki kısmında (%2'lik bir kısım) sorun yokken o andan itibaren kesiliyor.
Benzer şekilde 04.06.2000'in de ilerleyen kısımlarında sorunlar çıkıyor. Ayrıca (bir tane daha ekleyeyim) 12.11.1995 sohbetinin de sonlarında (%98 civarına gelindiğinde) kesilme oluyor.
Bu amaçla sohbeti koyan kişilerin sohbeti Media Player'da düzgün bir şekilde açıyor ve ilerletebiliyor olduğunu (ayrıca doğru zamanda sonlandığını) kontrol etmesi gerekiyor.

İlginiz için teşekkürler. İnşallah düzelir.
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Bir defa da ben arkadaşlara ilettim en kısa zamanda düzelteceklerini söylediler efendim, bekliyeceğiz göreceğiz artık. :)
Refika

Post by Refika »

Başlığı görünce aklıma geldi, üstte bahsedilen konu ile ilgili değil ama...

Akra Fm'i MSN de, ne dinlediğimizi gösteren alanda nasıl gösteririz :) Çok kullanmıyor olsamda MSN'yi, arada açında diğer kişilere de AKRA'nın reklamı olsun istiyorum :) Bir arkadaşımda gördüm, yapılabiliyor yani, ama o da veremiyor, vermeyeceğine söz vermiş :?

Bilen varsa sevinirim, yoksa da ne yapalım artık, yalvarmaya devam :)
nisanur

Post by nisanur »

Refika wrote:Başlığı görünce aklıma geldi, üstte bahsedilen konu ile ilgili değil ama...

Akra Fm'i MSN de, ne dinlediğimizi gösteren alanda nasıl gösteririz :) Çok kullanmıyor olsamda MSN'yi, arada açında diğer kişilere de AKRA'nın reklamı olsun istiyorum :) Bir arkadaşımda gördüm, yapılabiliyor yani, ama o da veremiyor, vermeyeceğine söz vermiş :?

Bilen varsa sevinirim, yoksa da ne yapalım artık, yalvarmaya devam :)
Teknik sorunlara cevap ever çok gec geliyor bir zamanlar bende farklı bir konu için mail yazmıştım cevap gelmedi teyzem sayesinde ancak sorunu halledebildik.

Refika hanım eylülden bahsediyordur belkide cünkü ben ondan gördüm henüz öyle bir talebde bulunmadım ,ama her kimse bunu vermeyişini anlayamadım .
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
Refika

Post by Refika »

Vermesine verir de söz verdim, başka bi sebeple bulursun inş. diyo. Ne bileyim, burdan bilen vardır belki dedim. :oops: bulursak sevinir inanın, haset etmez :)
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Tevafuk olmuş, benimo özelliğim vardı msn de, kullanıyordum. Dün baktım gitmiş, epey uğraştım ama yapamadım malesef. Eğer çözüm bulursam paylaşırım inşallah burada.
Refika

Post by Refika »

İnş. Zeynep, memnun olurum :)
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

http://help.live.com/help.aspx?mkt=tr-t ... zilanosrep

Refikacım, biraz geç oldu ama verdiğim linkteki adımları izlersen inşallah olacaktır. Orada kişiler müziğinizi göremiyorsa butonuna tıkla önüne gelen adımları uygula. Kolay gelsin. :)
Refika

Post by Refika »

Allah razı olsun kardeşim de benim derdim ne dinliyor olduğumun görünmüyor olması değil, Akra Fm i bu özellikte dinlemek istiyorum. Yoksa ne dinlersem görünüyor zaten msn de :) bilmem izah edebildim mi? :)

Bulursam arkadaşa nisbet yapacağım :P bulamaz isek de o bana nisbete devam edecek :)

Dediğim gibi belki bi bilen vardır forumda dedim. Yoksa hayati bi mesele değil. Ama bulursak güzel olur tabii :)
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Bir fikir sadece bilemiyorum ama benim aklıma direk akra fm dinleme aygıtı geldi. Ya da akrayı ilk açtığında eskiden direk media playerdan canlı yayın başlıyordu. O sebeple gözüküyor olabilir mi?
Gucdüvânî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Post by Gucdüvânî »

Bu özelliğin kullanılması için açık kod özelliğini bilmeniz gerekir. Biraz zor bir iştir. Akra Fm'in mms numarasını bilmeniz gerekiyor.
Post Reply

Return to “Bilim ve Teknoloji”