BİR CENİNİN GÜNLÜĞÜ

Moderator: Leyla Hanne

Post Reply
muhteremnur
Kan Grubu: B (+)

BİR CENİNİN GÜNLÜĞÜ

Post by muhteremnur »

BİR CENİNİN GÜNLÜĞÜ

Dünyanın en büyük mutluluklarından biri olan çocuk,bize Rahman’ın bir hediyesidir.Gelin görün ki “mim”siz medeniyetin çarpık dünya görüşü,merhametten nasipsiz nice insanları anne karnında bebek katili yapmakta.

Doğan çocukları besleyip hayata kazandırmak için harcanacak paranın,ana rahmindeki çocuğun doğmaması için sarfedildiği çarpık bir dünyaya sürükleniyoruz giderek…

Önceleri istenmeyen bebeğin kürtajla alınabileceği görüşünün ateşli savunucularından biri olan Magda Denes,bir kürtaj sonrası düşüncelerindeki değişimi çok çarpıcı ifadelerle şöyle dile getiriyor:

“Arkamdaki kovaya baktığım zaman,kanlı sıvının içinde yüzen çıplak,küçük bir insan gördüm.Trajik bir kazanın kurbanı gibiydi.Açıkcası bu bir kaza değildi;çünkü vücudu morluklar ve çürükler içindeydi ve yüzünde çok yakın zamanda ölmeye zorlanan birinin çektiği ızdırap gerginliği vardı.

Hayata ‘MERHABA’ demek için yola çıkan anne karnındaki bir yavrunun dünyasının anlayabilmak için gelin H.Schwap’ın kaleminden bir ceninin günlüğüne göz gezdirelim:
5 EKİM:Bugün var olmaya başladım.durumu henüz annemle babam bilmiyor.Bir elma çekirdeğinden daha da küçüğüm,ama ne de olsa ben,benim.Belirli bir şekle girmediğim halde benliğimi hissediyorum.Kız olacağım ve çiçekleri seveceğim.

19 EKİM:Biraz büyüdümse de herhangi bir hareket yapacak kudrette değilim,annem beni kendi kanı ile besliyor.Kalbinin alt yönünde beni barındırıyor.Hoşuma giden şu ki,annem henüz hiçbir şeyden haberdar değil.

23 EKİM:Agzım teşekkül etmeye başladı.Düşünün bir yıl sonra rahatça gülebileceğim!Daha sonra konuşabileceğim.Söyleyeceğim ilk kelimenin “anne” olacağından eminim.Kim iddia ediyor henüz bir varlık olmadığımı!Bir parça ekmek kırıntısı da ekmek değil mi?

27 EKİM:Bugün ilk olarak kalbim atmaya başladı.Bundan böyle hayatımın sonuna kadar da atacak.Ben kalbimi sevgilerle dolduracağım.

2 KASIM:Her gün biraz daha büyüyorum.Kollarım ve bacaklarım biçimlenmeye başladı.Fakat bu bacaklarımla anneme koşmak ve kollarımı açıp babama sarılmak için henüz çok erken.

12 KASIM:Parmaklarım çıkmaya başladı.O kadar küçük ki beni bile şaşırtıyor.Yine de hoşuma gidiyor.İleride onlar bir bebeği okşayacak,top oynayacak ve çiçek toplayacaklar.

20 KASIM:Bugün annem doktora gitti.Varlığımdan böylece haberdar oldu.Sevinmiyor musun anneciğim?Kısa bir süre sonra kollarının arasında olacağım.

25 KASIM:Annemle babam,kız olduğumdan habersizler.Belki de bir erkek veya ikiz bekliyorlar.Onlara sürpriz yapacağım.Annem gibi siyah gözlü olmayı çok istiyorum.

10 ARALIK:Yüzüm tam olarak biçimlendi.Keşke anneciğime benzesem.

13 ARALIK:Artık çevreme bakabiliyorum.Fakat bulunduğum yer çok karanlık.Yine de mutluyum.Yaşıyorum.Kısa bir süre sonra gözlerim dünya ışığını görecek.Diğer çocukların oynamasını seyredebileceğim.Denizleri,dağları,gökkuşağını henüz görmedim.Bunlar nasıl şeyler?Sen nasıl bir varlıksın anneciğim?Bir görebilsem.

24 ARALIK:Anneciğim kalbinin sesini duyuyorum.Benim kalbimin atışlarını da sen hissedebiliyor musun?Çok sağlıklı bir kız olacağım.Bazı bebeklerin dünyaya gelmeleri güç oluyormuş.Fakat iyi ve tecrübeli doktorlar yardım ediyor.Bazı kalpsiz annelerin,bebeklerini istemediklerini de biliyorum.Ama ben dünyaya gelmek,kollarında yüzüne bakmak istiyorum anneciğim.Sen de beni aynı sevgiyle bekliyorsun değil mi?Beni koklayacak mısın?Çok sevecek misin?

28 ARALIK:Ah anneciğim!Niçin hayatıma son vermelerini istedin?Halbuki bir arada öyle mutlu günlerimiz olacaktı ki,Anneciğim…
Anneciğim…

İbrahim Refik
Last edited by Nakşibendî on 02 Jan 2008, 16:00, edited 1 time in total.
Reason: Paragraf boşluklarının fazla olmamasına özen gösterelim!
Leyla Hanne

Re: BİR CENİNİN GÜNLÜĞÜ

Post by Leyla Hanne »

Yaa :cry: :cry: :cry: Bir anne çocuğuna nasıl kıyar ya inanamıyorum, ben dayanamıyorum burda ağlıyorum rabbim herkese akıl fikir, sağlık, temiz bir ahlak ve islam inancı versin. Yoksa bunlar hep devam eder hep hayata yeni bir umud renk, yeni bir ışık insan niye kendini yerine koymaz ki seni de böyle karnındayken annen kesip atsaysı... Allahım bizi İslam inancıyla, sevgisiyle donat, kimse birbirine kıymasın bu resmen bir insanı öldürmek....

muhteremnur wrote:
Kim iddia ediyor henüz bir varlık olmadığımı!Bir parça ekmek kırıntısı da ekmek değil mi?
Post Reply

Return to “Makaleler”