Fıkralar

Seviyeli latife ve fıkralar...
Post Reply
Leyla Hanne

Fıkralar

Post by Leyla Hanne »

KİM DAHA ZEKİ ?

Küçük Temel ile arkadaşları sınıfta aralarında kim daha zeki diye tartışıyorlarmış
Küçük Temel: - Ben çok zekiyimdir, üç aylıkken yürümeye başlamışım, demiş.
Oradan Dursun hemen atlar :
- Sen habuna zeka mi deyisun.
Haçan ben üç yaşına kadar, kendumi kucakta taşitmişum.

---------------------------------------------

Temel Millet Vekili

Bir gün bizim temel millet vekilleri ile uçağa biner. başlarlar birşey sallamaya 1. milletvekili şurdan bir on milyon atsam,
biri bulur ve bir kişiyi sevindiririm der. 2. milletvekili ben yirmi milyon atsam, iki kişi bulur ve iki kişiyi sevindirimiş olurum. 3. 4.5. derken hepsi birşey sallar. sıra temele gelir temel düşünür ve ULAN BEN BURDAN HEPİNİZİ ATSAM YETMİŞ MİLYON SEVİNİR BE NE DİYORSUNUZ SİZ ?

------------------------------------------------

Soğuk Çay

Bir gün adamin teki arkadasinin yanina gitmis ve soguk cay varmi die sormus arkadasi yok demis.Bir gun adam arkadasi gene gelmis ve soguk cay varmi die sormus arkadasi yine yok demis. Sonunda adami arkadasi arkadasinin gelicegini bildigi icin soguk cay yapmis ve arkadasi gelmis yine sormus soguk cay varmi die arkadasi var demis.
Ozaman isitta icelim...!
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Re: Fıkralar

Post by Zeyneb Büşra »

:lol: :lol: :lol:
serdengecti
Kan Grubu: 0 (+)

Post by serdengecti »

Yine Temel Yine Temel:D

Temel dükkana girdi ve hamsi istedi."Karadenizli misin?" diye sordu tezgahtar.Temel kızdı:"Karadenizliyim ne olacak?".Ve başladı yine öfkeyle sormaya:"Ne yani? Şimdi antepfıstığı istesem Antepli misin? diye mi soracaksın,İzmir tulumu istesem İzmirli,kestane şekeri istesem Bursalı mı oalcaktım?". Yoooo dedi tezgahtar.Temel " O zaman niye sordun Karadenizli misin diye? " çıkışınca tezgahtar tartışmaya son noktayı koydu:"Burası nalbur dükkanı da ondan!"
HuBeyB
Kan Grubu: A (+)

Post by HuBeyB »

:D :geek: :lol: :P :P cok güzeller yaa :)
HAFZEH

Post by HAFZEH »

Temel otelin resepsiyonunda odasının anahtarını ister.Otelin hizmetcisi Temel'in çantasını alıp birlikte yukarı odaya çıkacaklardır.Temel hışımla hizmetçiye bağırır:
_Bu kadar çok paraya bu küçücük odaya yatacağımımı sanıyorsun?beni enayimi zannettiniz?
Hizmetci tebessümle cevap verir:
_Sakin olun efendim burası asansör.

Hasan okula yeni başlamıştı ki,ilk günü akşam olupta eve dönünce,annesi merakla sordu:
_Ne yaptınız hasan bugün okulda?
Çocuk cevap verdi:
_Bugün pek bişey yapmadık galiba.Çünkü yarın yine gideceğiz.

Bir gün Temel bankadan para çekerken hırsızlar içeri girmiş ve herkesi rehin almış.Rehinler fazla olunca bikaçını öldürmeye başlamışlar.Adlarını sorarak öldürüyorlarmış.Sıra temelin yanındaki kadına gelmiş
Adın ne?
_Ayşe.
Benim annemin adı da ayşe demiş ve bırakmışlar kadını.Ve sıra temele gelince adın ne demişler.Temelde :
_Benim adım temel ama arkadaşlar bana Ayşe der.

Annesi okuldan dönen oğluna sorar:
_Yavrucum,geçen yıl sınıfın birincisi oldun diye ne çok sevinmiştim.Dün öğretmenine sordum bu yıl onuncu olmuşsun,ayıp değilmi?
çocuk cevap vermiş
_Anneciğim,hep sen mi sevineceksin?birazda arkadaşların anneleri sevinsinler,olmaz mı?

Hapishane müdürü hiç ziyaretçisi gelmeyen mahkuma sorar:
_Senin hiç kimsen yokmu?gelip gidenin olmuyor.
_Olmaz olurmu efendim? Hemde peek çok.Ama hepsi de içerde.
HAFZEH

FIKRALARIN GÜLDÜRDÜĞÜ ANLAR :)

Post by HAFZEH »

Dursun temeli maça götürmüş.Fakat aynı trübünde yer bulamadıkları için karşılıklı duran trübünlere düşmüşler.temel oturduğu yerden ellerini içine alarak karşı türübünde oturan dursuna avazı çıktığı kadar bağırıyormuş:
_tursunnn! tursunnn!tursunnn!...
Fakat bir türlü sesini duyuramıyormuş.Aradan zaman geçmiş.Temel yine ayağa kalkmış ve bağırmaya başlamış:
_Yanında oturan adam:
_Kardeşim ne bağırıyorsun!Al şu dürbünü arkadaşına bak! demiş.
_Temel dürbünü gözlerine götürmüş.Birde ne görsün,dursun hemen önünde duruyor.Sesini oldukça kısarak seslenmiş:
_Tursunn!bana darıldın mı,niye cevap vermedin bana :lol:
aydın
Kan Grubu: 0 (+)

Post by aydın »

:idea: :idea: Bu güzel fıkraların devemını beklerim. :idea: :idea: :idea: :idea: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cümleler doğrudur sen doğru isen, Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.
2008

Post by 2008 »

:D :D :D

Bir Temel Fıkrası Daha

Nasa uzay üssünde yeni bir deneme yapılıyormuş. Gönüllü başvuranlar arasından Temel, astronot adayı olarak seçilmiş. Ön elemede oldukça sıkı testleri geçen Temel; 3 aylik ikinci bir eğitim ile iyi bir astronot olabilmiş. Beklenen an gelmiş ve Temel bir maymunla birlikte uzay mekiğine binerek havalanmış. Atmosfer aşıldıktan sonra Temel'in ilk işi; kendisine sıkı sıkıya söylenildiği gibi zarfları açıp maymunun ve kendisinin görev kartlarını okumak olmuş. Maymunun görevleri: "Yerküre ile bağlantıyı sürekli kontrol altında tutmak; her 2 saatte bir yörüngedeki sapmaları ayarlamak; füze içindeki hava basıncı, ısı, iletkenlik değerlerini aşağıya bildirmek; yakıt harcamasını ve motorların sırasını belirlemek..." diye devam ederken; okumaktan sıkılan Temel, kendi görev kartını açmış : "Maymunu iyi besle!"
Mansur
Kan Grubu: A (+)

Post by Mansur »

serdengecti wrote:Yine Temel Yine Temel:D

Temel dükkana girdi ve hamsi istedi."Karadenizli misin?" diye sordu tezgahtar.Temel kızdı:"Karadenizliyim ne olacak?".Ve başladı yine öfkeyle sormaya:"Ne yani? Şimdi antepfıstığı istesem Antepli misin? diye mi soracaksın,İzmir tulumu istesem İzmirli,kestane şekeri istesem Bursalı mı oalcaktım?". Yoooo dedi tezgahtar.Temel " O zaman niye sordun Karadenizli misin diye? " çıkışınca tezgahtar tartışmaya son noktayı koydu:"Burası nalbur dükkanı da ondan!"

:lol:
- -- --- ---- -----
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Temel iyice yaşlanmış, yaş doksan beş olmuş. Bir gün Azrail çıkagelmiş. Temel, ' Ne yapsam da paçayı yırsam' diye düşünmeye başlamış. 'Hah buldum. Çocuk taklidi yapayım, beni tanımasın demiş' Azrail iyice yaklaşınca başlamış ağlamaya:
Ingaa! Ingaa!
Azrail Temel'in kulağına eğilmiş ve şöyle demiş:
-Haydi Atta! Atta! Attaaa gidiyoruz demişş
-------------------------------------------------

Soru:Mide ne iş yapar?
Cevap:Sindirim yapar,yediklerimizi öğütür.
Soru:Akciğer ne iş yapar?
Cevap:Solunum yapar,bizi yasatır.
Soru:Kalp ne iş yapar?
Cevap:Kan dolasımını saglar.
Soru:Beyin ne iş yapar?
Cevap:Bizim apartmanda kapıcılık yapar
Post Reply

Return to “Latîfe ve Fıkra”