Çizgi filme özendi kendini astı

Dünya gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Post Reply
seyir

Post by seyir »

İngiltere'de 4 yaşındaki kız çocuğu, televizyonda en sevdiği çizgi filmde gördüğü bir sahneden etkilenerek sallanmak isterken, boğularak feci şekilde can verdi ...

Paige Brown isimli 4 yaşında kız çocuğu, hayranı olduğu 'Go Diego Go' isimli çizgi filmde gördüğü sahneleri gerçek hayatta yapmak isteyince canından oldu.

BANT BOYNUNA DOLANDI

Kahramanından gördüğü hareketten etkilenen çocuk, bir saç bandını hamağın kenarına taktıktan sonra boynuna geçirerek sallamaya çalıştı. Eve gelen ilk yardım ekipleri tüm müdahalelere karşın bandın boynuna dolanması sonucu çocuğun boğularak öldüğünü açıkladı. Çocuğun büyükannesi, torununun 2 hafta önce 'Go Diego Go'da benzer bir sahne gördüğünü ve muhtemelen bu sahneyi canlandırmak istediğini söyledi. Büyükanne Brown, torununa çizgi filmde gördüğünü kesinlikle evde yapmaması gerektiğini söylediğini de sözlerine ekledi. Ülkemizde de yayın yapan çocuk kanalı Nickolodeon'da yayınlanan 'Go Dieo Go' ve 'Kaşif Dora' adlı çizgi filmler, hayvanlarla arkadaşlık kurup vahşi doğada maceralar yaşayan 2 küçük çocuğun hikayelerini konu alıyor.

Kaynak: Haber7
mnctosman

Re: Çizgi filme özendi kendini astı

Post by mnctosman »

Çocuklarımıza çizgi film seyrettirirken lütfen seçici olmaya çalışalım.Çünkü bazı çizgi filmler hristiyanlıkla ilgili sinsi propogandalar da yapabiliyor.Bu da farkında olmadan çocuklarımızın psikolojisini bozuyor.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Annelerin çoğu çocuğu TV'nin başına oturtup çizgi film izletiyorlar sabahtan akşama kadar. Çoğunun amacı ise çocuğun kendilerine sıkıntı vermemesi, uslu uslu TV başında oturması. Oysa televizyonun başına oturan o çocuğun nasıl beyninin yıkandığının, nasıl hipnotize olduğunun farkında değiller. Çocuğun yaramazlıklarını önlemenin yolu televizyonun ya da bilgisayarın başına oturtmak değildir. Çocuğun konuşmaya, annesiyle bakışmaya bile ihtiyacı vardır. Bu gibi dikkat çekici noktalar gözardı edilirse işte böyle çizgi film kahramanlarına özenen çocuklar ortaya çıkar.
Bence çizgi film bile çocukla beraberce izlenmeli. Ekrandaki zararlı kötü kahramanlar çocuğa anlatılarak.
mnctosman

Post by mnctosman »

Ben de katılıyorum. Çok doğru bir tesbit. Allah razı olsun.
Last edited by Nakşibendî on 05 Jan 2008, 23:11, edited 1 time in total.
Reason: Cümle başı büyük harf.
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Annelerin özelikle çok dikkat etmesi gerekiyor çünkü çocuklarını bırakıp işlerini yapıyorlar hem zaten Esad hocamız diyor eve bile sokmayın işte haber falan izliyeceğim demeyin diyor siz dışardayken bakacak yanlış şeyler anlıyacak sonra alın başınıza belayı biz müslümanlar birazda kendimiz çekiyoruz ben mesela esefle söylüyorum bizim evde 3 tv var ki :oops: :( ben kaldırıyorum bizimkiler açıyor devamlı sorun yaşıyoruz ama tamamen atmak en iyisi bence....

Bir psikologun kitabını okumuştum diyorduki ilgilenin onlarlar ne bilim bulaşık yıkarken alın işte oyuncak sepetine hem yıkayın hem konuşun, sonra tv yerine ona ilginç hikayeler anlatın, masallar kıssalar kendiniz şekillendirin onların akıllarını sonradan genç olduğunda başka taraflara kaydığında sorun kimde demeyin!!!!
Post Reply

Return to “Dünya”