Yanlış Adrese Gönderilen Mail

Seviyeli latife ve fıkralar...
Post Reply
hülyanur

Yanlış Adrese Gönderilen Mail

Post by hülyanur »

Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır. Odasına girdiğinde masada bir bilgisayar görürür ve karısına e-mail atmaya karar verir. Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese gönderir....
Tam bu sırada farklı bir yerde kadın, kocasının cenaze töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki maili görür, Arkadaşlarından geldiğini düşündüğü maili okuyunca olduğu yere yığılıp kalır. Odaya giren annesi yerde yatan kızını ve ekrandaki mesajı görür...

Kime : Sevgili karıma
Konu : Yeni ulaştım. Tarh : 16 Mayıs 2004

"Benden haber aldığına şaşıracağından eminim. Burada bilgisayar var ve sevdiklerimize e-mail gönderebiliyoruz. Buraya yeni ulaştım ve kaydımı yaptırdım. Herşey yarın senin buraya geleceğini düşünülerek
hazırlanmış. Seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum. Umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.

Not : Burası çok sıcak."
BİRBİRİNİZİ CAN KARDEŞLER GİBİ,KAN KARDEŞLER GİBİ,ANA BABA BİR KARDEŞLER GİBİ,HATTA ONDAN DA İLERİ SEVMELİSİNİZ...[marq=right][/marq]
konevi
Kan Grubu: A (+)

Re: YANLIŞ ADRESE GÖNDERİLEN MAİL

Post by konevi »

:mrgreen: Ölüm korkusuna bak .Bayılacağına gidip iki rekat namaz kılsa daha iyi olur :mrgreen:
hülyanur

Post by hülyanur »

Ya kardeşler ama bir düşünsenize o durumda biz ne hissederdik? Eşiniz ölmüş ve mail geliyor ondan....

Hakikaten çok ilginç :D
BİRBİRİNİZİ CAN KARDEŞLER GİBİ,KAN KARDEŞLER GİBİ,ANA BABA BİR KARDEŞLER GİBİ,HATTA ONDAN DA İLERİ SEVMELİSİNİZ...[marq=right][/marq]
andelib
Kan Grubu: B (+)

Post by andelib »

Fıkrada unutulan bir nokta var. Gönderen kişinin adı ve mail adresi ölen adamcağızınkiyle aynı mıymış yani?

Ayrıca kocasının cenazesinden dönen insanın ilk işi maillerine bakmak mı olur:)
“Engin deniz, taş atmakla bulanmaz. Gücenen bir arif, henüz sığ sudur...”
–Sadi-i Şirâzî
hülyanur

Post by hülyanur »

Sonuçta bu bir fıkra. Ama hayatta bazen böyle rastlantılar olabiliyor.
Yılmaz Haksöyler
Kan Grubu: AB (+)

Post by Yılmaz Haksöyler »

andelib wrote:Fıkrada unutulan bir nokta var. Gönderen kişinin adı ve mail adresi ölen adamcağızınkiyle aynı mıymış yani?

Ayrıca kocasının cenazesinden dönen insanın ilk işi maillerine bakmak mı olur:)
Belki adresler birbirine çok benziyordu.
Belki kadının internet üzerinde tebliğ çalışmaları vardı; kocasının ölmüş olması üzücü bir olay ama tebliğ aksamamalı diye düşünüyordu.
.
.
.
.
.
:)

Bahsettiğiniz noktalar benim de aklıma geldi ama latifenin tadı bozulsun istemeyip susmuştum... ;)
:)
hülyanur

Re: Yanlış Adrese Gönderilen Mail

Post by hülyanur »

Bahsettiğiniz noktalar benim de aklıma geldi ama latifenin tadı bozulsun istemeyip susmuştum...

evet anlaşıldıgı gibi bu bir fıkra ;)

kıssadan hisse degil.gülüp geçiniz :D
andelib
Kan Grubu: B (+)

Post by andelib »

Huyumdur, biraz farklı düşünürüm hep, başka açılardan bakmayı severim. Amacım sadece latifeye karşılık latife yapmaktı, ne fıkranın tadını kaçırmak ne de fıkra üzerinde ciddi bir eleştiri yapmak değil... Paylaşımlarınız için teşekkürler Hülya hanım, siz bana bakmayın, devamını bekliyoruz;)
“Engin deniz, taş atmakla bulanmaz. Gücenen bir arif, henüz sığ sudur...”
–Sadi-i Şirâzî
hülyanur

Post by hülyanur »

estagfirullah zaten önemli bir şey yok ortada.... :)
mahinur
Kan Grubu: A (+)

Post by mahinur »

N.Fazıl vapurla Kadıköy'e geçerken, yanına biri yaklaşıp: 'üstad' diye sormuş 'Peygamberlere ne diye gerek duyuldu,biz kendimiz yolumuzu bulabilirdik.'
N.Fazıl, okuduğu kitaptan başını kaldırmadan:
'Ne diye vapura bindin ki, yüzerek geçsene karşıya' cevabını vermiş..
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
Post Reply

Return to “Latîfe ve Fıkra”