Sevgi

Post Reply
hülyanur

Sevgi

Post by hülyanur »

KISSA

Çölde yolculuk eden iki arkadaş, yolculuğun bir aşamasında tartışırlar, biri ötekine bir tokat atar.
Tokadı yiyenin canı çok yanar; ama tek kelime etmez ve kum üzerine şu sözleri yazar:
“BUGÜN EN İYİ ARKADAŞIM BANA BİR TOKAT ATTI.”

Yıkanabilecekleri bir vahaya rastlayana dek yürümeyi sürdürürler.Tokadı yiyen yıkanırken batağa saplanır, boğulmak üzereyken arkadaşı tarafından kurtarılır.
Boğulmak üzere olan arkadaş tam selamete çıktıktan sonra bir kaya parçası üzerine şu sözleri kazır:
“BUGÜN EN İYİ ARKADAŞIM BENİM HAYATIMI KURTARDI.”
Tokadı vuran ve sonra en iyi arkadaşının hayatını kurtaran kişi ona şöyle der:
“Senin canını yaktığımda bunu kum üzerine yazdın; ama şimdi kayaya kazıyorsun, neden?”
Diğeri ona şöyle cevap verir.
“Biri bizi incittiğinde bunu kum üzerine yazmalıyız ki bağışlama rüzgarı estiğinde onu silebilsin. Ama biri bize iyi bir şey yaparsa onu kayaya kazımalı ki onu hiçbir rüzgar yok etmesin.”

Denilir ki: Özel birini bulmak bir dakikanızı alır, onu değerlendirmeniz bir saat içinde olur, onu sevmek için bir gün yeter; ama sonra onu unutabilmek için bir ömrün geçmesi gerekir.

Eski günler dediğimiz sadece bizim kalıplarımızdır…aslında o günler hala yaşamakta ve devam etmektedir…bugün dünün devamı değilmi kii…..sen varsan ben varsam hala bu yaşamda hiçbir şey eskimedi ozaman…
087vdgv8.jpg
087vdgv8.jpg (49.37 KiB) Viewed 733 times
BİRBİRİNİZİ CAN KARDEŞLER GİBİ,KAN KARDEŞLER GİBİ,ANA BABA BİR KARDEŞLER GİBİ,HATTA ONDAN DA İLERİ SEVMELİSİNİZ...[marq=right][/marq]
mkizilkum
Kan Grubu: 0 (+)

Re: Sevgi

Post by mkizilkum »

ahhh
deniz
Kan Grubu: A (+)

Re: Sevgi

Post by deniz »

Allah'ım

Sevgini ve Seni sevenin sevgisini ve Seni sevmeye beni yaklaştıranın "sevgisini" bana nasîb et.
[align=right]Hadis-i Şerif[/align]
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
Post Reply

Return to “Kardeşlik”