Ne Seyrediyoruz?

Üyelerimizin bildirmek istediği duyurular, haberler vs.
Post Reply
deniz
Kan Grubu: A (+)

Ne Seyrediyoruz?

Post by deniz »

Esselamu aleykum ve rahmetullah,

Geçen haftalarda Akra'da ( perşembe ) akşam üstü "zaman ve nasıl değerlendirdiğimizi" anlatan çok hoş ve akıcı bir sohbete denk geldim.(Proğramın başına denk gelmeme rağmen adını duymadım, bilmiyorum.)Gerçekten en kıymetli ve geriye asla dönüşümü olmayan mevhum olan zaman hakkında sunucu kardeşimiz epey dil döktü.Çok güzel alıntılar yaptı," zaman kılıç gibidir siz onu kullanmazsanız , o sizi keser "zamanın kıymetine dair ayet ve hadislerden de örnek getirdi.Ve bizlerin zamanı nasıl hunharca katl ettiğimizi ifade buyurdu. Zamanı ençok televizyon başında harcadığımızı, bayanların sabah proğramlarına, beylerin spor tutkunluğuna varıncaya kadar.Hatta bir ara saatine baktı sanırım, "iyiki Kurtlar vadisi saatinde yayın yapmıyoruz "diyerek gülmesi.Hakikaten neredeyse
çoluk -cocuk ,genç- ihtiyar,kadın-erkek zamanını tv başında harcıyor.Muhakkak seyredilecek değerde proğramlarda vardır. Bu proğramdan sonra sizinle paylaşmak istedim , acaba ihvanım tv de neler seyreder? tv seyreder mi?

Soryu soran biz olunca ilk yorumuda biz yapalım inaşşallah.
TV seyredeceksem "Samanyolu /Ayna "proğramını hiç kaçırmam. Bir de hani derler ya "iki elim kanda olsa" Bugs Banny ve Silvester& twety. :)
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Re: Ne Seyrediyoruz?

Post by Abdüllatif »

Ayna gerçekten takdir ettiğim bir program. Darısı bizim başımıza mı diyelim ne diyelim?
İnşallah en kısa zamanda bizim de bir televizyonumuz olur da...
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

efendim televizyon seyrediyorum,hatta uydu bile var yüzlerce kanal var

habere çok meraklı olduğum için haber kanallarına daha çok vakit ayırıyorum diyebilirim ,açık oturumlara bakarım,bazı programlarada acaba ne diyorlar diye bakarım mesela ruhat menginin programına bakarım
arada film ,dizi gibi şeylere baktığımızda oluyor yani üzülerek ifade etmek gerekir.

uydunun bir iyiliği var ,bazı güzel kanallar çıkıyor ,hilal gibi, dost gibi
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

mehmetemin wrote:ydunun bir iyiliği var ,bazı güzel kanallar çıkıyor ,hilal gibi, dost gibi
Suud TV :x
Eylül

Post by Eylül »

Televizyon televizyon televizyon...

Olmayan ev az cidden. Seneler önce onsuz yapamazdım. Eve gelince ilk sarıldığım şeyyy kumanda idi. Şimdilerde elh. evde açan olmasa hiç aklıma bile gelmiyor.

Düşünüyorumda çok seyrettiğim zamanlar niye bu kadar düşkündüm diye, bi derdimiz yokmuş, uğraşacak işimiz yokmuş. Kitaplar hazine imiş geç farkettik.

Şimdi hiç mi bakmıyoz, evde olunca illaki bakılıyor tabi ama, düşkünlük yok.

Seyrettiğim bi dizi var ama söylemem :D
mehmetemin

Post by mehmetemin »

ama şöyle bir özelliğim vardır ,televizyon seyrederken aynı zamanda kitapta okurum

bide suud tv yi yazmayı unutmuşuz güzel kurann kıraatleri oluyor ,harameynden canlı namazlar izliyoruz

ama en güzeli hac zamanı günboyu izle ,belki değişik birşey yok yayın akışında ama o havayı nispeten teneffüs ettiriyor.
cahid
Kan Grubu: A (-)

Post by cahid »

Bir buçuk-iki sene oluyor televizyonumuz bozuldu, hâlâ yerinde duruyor. Yaptırmadık, yokluğunu da zaten zamanla unuttuk.

Onun yerine Akra'dyoyu dinler olduk. Radyoya iyice alıştık yani. Akşamları televizyon kalkınca daha çok gazete ve kitap okunur oldu evde. Şüphesiz çok faydası oldu.

"Telefisyon"ları hayatınızdan çıkarmayı tavsiye ederim. :)
mehmetemin

Post by mehmetemin »

iyice komik olacakda uydunun bir iyiliği daha var ,radyo tarafına geçiyon akrayıda dinleyebiliyorsun mesela ;) bu kadar uydu reklamı yaptım
deniz
Kan Grubu: A (+)

Post by deniz »

"Ne seyrediyoruz?" başlığının altına epeyce yazı ve fikir derc edilir diye düşünmüştüm.Bu başlığı verirken niyyetimiz, seyredilen proğramlarda paylaşılmak istenen, yada beyenilmeyen proğramlarda neden tercih edilmediği ki, şunu da ilave etmem lâzım ihvanım ne seyedeceğini bilir düşüncesi zaten en başında vardı.

Buradan iki sonuç çıkarmak gerekir, biri ihvanım "mütekâmil", öyle tv lerde zaman harcamaz.( Fikirlerini yazan ihvana teşekkürlerimi sunarım, bu mütekâmillikten arî değiller.Neden derseniz, kendilerini de başkalarınıda olduğu gibi görüp ifade etmişler.

İkincisi ise hakikaten seyredipte (ki biz kimseyi kınamak için bu yazıyı yazmadık) "şimdi ne seyrettiğimi yazarsam ne düşünülür acaba" diyenler.
Forum yöneticilerini konumları dolayısı ile bir kenara alırsak, bölüm başkanlarının ( kılıc kalkan ekibi sahibi :) sadece cevaba yorum yazmış yine teşekkür ederim) ve forumu okumaya gelenlerin, ucundan kulağından iştirak etmeleri hem forumumuzun akıcılığı hem de hakikaten güzel olan şeyleri paylaşmak adına güzel olurdu düşüncesindeydim. Yazmak zorundamıyız diye düşünen olursa tabiki değilsiniz. Size de teşekkür ederiz.
Teşekkür ederim.
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
seyir

Post by seyir »

Evlenme hazırlıkları içerisindeyken sırf haberler için 37 ekran bi tv almayı düşünüyordum. Bu fikrimden hanıma bahsettim. :evil: Hayır!! dedi, bende peki diyebildim :) .. Allah(cc) razı olsun.
Neticede tv miz yok Elhamdulillah. Fakat validelere indiğimiz zaman ben haberlere , mustafa da yumurcak tv ye bakmadan edemeyiz. Yumurcak tv nin özellikle tarçın serisinin(almaya niyetliyim) küçük çocuklara faydalı olabileceğini düşünüyorum. Eğitici ve pek bi sakatlığını görmedim.
Bu kanalla ilgili iyi/kötü fikrimiz varsa paylaşalım derim. Mesela bide son mohikan diye bişey var, çocuk ondan bikaç döğüş sahnesi izlemiş ve "PPOOAAATT PPOOAATT" diye bağırarak sağa sola saldırmayı öğrenmiş.
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

deniz wrote:( kılıc kalkan ekibi sahibi :) sadece cevaba yorum yazmış yine teşekkür ederim)
İsteğinize cevap olabilecek bir şey yazamazdım çünkü 4 yıldır öğrenci evindeyim ve burada (çok şükür) televizyon izlemiyoruz.

Tatillerde vs. Kurtlar Vadisi'ne bakardım. :D
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Aslında tv çok izlemiyorum birileri açarsa belki arada sırada, genelde internet, kitaplar vaktimi alıyor....Ama yabancı dizi daha çok izliyorum herhalde ingilizcemi biraz daha geliştirmek için Lost, Prıson break gibi bir kaç takip ettiğim dizi var ben biraz daha böyle Türklerin yaptığı romantik diziler değil adlitıp, sorgu, gerilim, macera.... Ama Arap kanallarını da çok severim bir de arada sırada bbc yi ziyaret ediyorum.... Aklıma gelenler bu kadar tüm kardeşlerimizin dediği gibi Akra bizim evde daim açık olur haberleri falan hep oradan dinleriz... :)
HAFZEH

Post by HAFZEH »

Ne mi seyrediyoruz ! Televizyooon :lol: :lol: :lol:
Ama, doğru olan akıllı kullanılması tabi. :x

Not: Leyla hamne hanımcım, bugünlük bunu yazabildim :) Ama tv ile ilgili yazacaklarım var inşallah. Şöyle uygun bir vakitte. :x
Post Reply

Return to “Sizden Haberler”