Hamurdan Un Elde Etmek

İzlenmeye değer videolar...
Post Reply
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Hamurdan Un Elde Etmek

Post by Abdüllatif »

Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Eylül

Re: Hamurdan Un Elde Etmek

Post by Eylül »

Bı işte bi terslik olduğunu anlamıştım :lol: :lol: :lol:
asım
Kan Grubu: A (+)

Post by asım »

Allah (c.c.) razı olsun, Abdullatif ağbi'den!

Müşriklerin ve günahkarların hayatları sona erdikten sonraki ve ahiretteki hallerini hatırlatıp, tedbirli olmaya yönelten ilâhi ikazları hatırlattığı için teşekkür ederim.

Rahmân ve Rahîm Allah'ın adı ile.

"Günahkarların, Rablerinin huzurunda (utançtan) başlarını öne eğerek:
'Ey Rabbimiz! (Şimdi her şeyi) gördük, işittik, bizi (dünyaya) geri gönder de sâlih amel işleyelim. Çünkü artık biz kesin inananlarız.' (dediklerini) bir görsen!" Secde Sûresi-32, 12. âyet-i kerimesi.

"Nihayet o (müşrik ola)nlardan birine ölüm geldiği (kötü ameli ve sonucu kendisine gösterildiği) zaman diyecek ki:
'Rabbim! (Dünyaya) beni geri döndürünüz, ta ki ben, terk ed(ip geldiğim o) yerde artık iyi/sevaplı iş yapayım.'
Hayır! Bu onun söylediği (boş) laftan ibarettir. Artık (kıyamette) tekrar dirilecekleri güne kadar önlerinde bir engel vardır (rûhen de bedenen de başka bir şekilde dünyaya geri dönemezler)."
Mü'minûn Sûresi-23, 99-100. âyet-i kerimeleri.

Vaktin gereğini (tüm bilgi, görgü, çaba ve gayretini kullanarak) yerine getirmeyi ve
huzura (bunu bahane ederek ve acizliğini ifade ederek) çıkabilmeyi,
mü'minlere vâd edilenleri talep etmeyi/ummayı
ve bu şuurla bir ömür sürmeyi Yüce Allah (c.c.) hepimize nasîb ve müyesser eylesin.
Âmin.
"Biz herkese hüsn-ü zan eder, kimsenin aleyhinde bulunmayı sevmeyiz. Rahmetli babamdan aldığım ders şudur ki: Oğlum "herkes iyi, ben yaman, herkes buğday, ben saman" de ve öylece kabul et." Mehmed Zâhid KOTKU (Rh.A.)
deniz
Kan Grubu: A (+)

Post by deniz »

:lol: Bu kadar emek harcamışsınız, bu seneki "Tubitak Bilim Ödülü" nü size versinler artık.

Maşallah :) :) :)
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
Post Reply

Return to “Görüntü”