İlaç Fabrikası, Okul Gezisinde Başörtülü Veliyi İçeri Almadı

Türkiye gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Post Reply
Leyla Hanne

İlaç Fabrikası, Okul Gezisinde Başörtülü Veliyi İçeri Almadı

Post by Leyla Hanne »

Abdi İbrahim İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri, okullarını yaptıran Abdi İbrahim İlaç Fabrikası'na bir okul gezisi düzenledi.

Öğretmenin ricası üzerine 11 yaşındaki otistik öğrenci Enes de geziye annesi Hatice Ünsal ile birlikte katıldı. 28 Şubat 2008 günü yapılan geziye katılanlar içeriye girerken, başörtülü olduğu gerekçesiyle otistik Enes'in annesi Hatice Ünsal içeri alınmadı. Fabrika müdürü olduğunu söyleyen görevli, Hatice Ünsal'a 'başörtüsünü çıkarması' şartıyla kendisini içeriye alacağını söyledi. Teklifi reddeden Hatice Ünsal, oğluyla birlikte fabrika binasının önünde kalakaldı. Duruma oldukça içerleyen Hatice Ünsal, sinirini 15 yıllık genel cerrah olan eşi Ramazan Ünsal'dan çıkardı. Eşini arayan Hatice Ünsal, "Senin yerli diye hep ilaçlarını yazdığın firma başörtülü diye beni içeri almadı. Yazıklar olsun sana." şeklinde konuşuyor.

Evlilikleri boyunca eşinden duyduğu en ağır sözlerle irkildiğini söyleyen genel cerrah Ramazan Ünsal, "Eşime güvendiğim halde çocuğumun öğretmenine de sorup çek ettim. Maalesef aynen böyle olmuş." dedi. Yıllarca milletin parasının yabancı şirketlere gitmemesi için diğer hekim arkadaşları gibi Abdi İbrahim firmasının ilaçlarını reçeteye yazdığını anlatan Ünsal, "Bana yazıklar olsun." diyor.

Neredeyse günün 24 saatini otistik çocuğuyla birlikte geçiren anne Hatice Ünsal, 120 kişilik heyet içinde oğluyla birlikte dışarıda kalarak bir travma yaşamış. Ünsal, o anda kendini cüzzamlı gibi hissettiğini söylüyor. Ailesi, neden fabrikaya alınmadıklarını, hak etmedikleri dışlanma ve horlanmaları Enes'e anlatamıyor. Enes ve annesi Hatice Ünsal kapıda kalırken geziyi düzenleyenler de bu ayrımcılığa karşı seslerini çıkarmadı. Abdi İbrahim şirketindeki yöneticilerden birinin eşi Abdi İbrahim İlköğretim Okulu'nda da öğretmen. Geziyi organize eden de aynı kişi. Hatice Ünsal'ın içeriye alınmama olayına tepkisi, "Ben de biliyorum bunlar içeriye başörtülü almıyorlar." şeklinde olmuş. Abdi İbrahim şirketi yetkilileri ise Hatice Ünsal ve oğlu Enes'in grupla birlikte fabrikayı gezemediğini kabul ediyor. Ancak bunun Hatice Ünsal'ın tercihi olduğunu, başörtüsü yasağı uygulamadıklarını savunuyor.
suleha

Re: İlaç Fabrikası, Okul Gezisinde Başörtülü Veliyi İçeri Almadı

Post by suleha »

:cry: yazk
:shock: bizi bu duruma alştramazsınızz
:x hesabı sorulur
:oops: bizim elmzden bişey gelmesede
:cry: dualar yeter bize.. Mevlam sana aşğm kovma beni
dost altın
bela ateştir
ayarı yüksek olan altın
ateşe meyillidir
ravza
Kan Grubu: 0 (+)

Post by ravza »

2-3 hafta önceydi sanırım ben bu haberi duyduğumda..İstanbulda eczacıların kurduğu,eczacılık öğrencilerinin de programlarını takip ettiği ecza-der isimli dernekte bir programda duymuştum..Olay sonrası ecza-der üyeleri ve birçok eczacı bu olayı protesto etmiş..Daha sonra abdi ibrahimin geri adım attığı ,(gazetelere sanırım) özür yazısı gönderdiği -ben hiç karşılaşmadım böyle bir özürle- ve hatta bayanın içeri alınmaması için emir veren çalışanlarını(müdür denildi ama tam olarak ne müdürüdür bilgim yok)işten çıkardığını anlattılar..

İlaç firmaları ne yazıkki böyleler şu anda..Stajda veya çalışanlarına böyle bir yasak uygulatılıyor mu diye sorduğumuzda cevap genelde bizleri üzüyor..Hatta bir eczacı ablamız şöyle demişti: ''Geçenlerde ilaç firmasında çalışan bir abimize sordum , başörtüsü sorunu var mı diye..Müdürümüz yahudi ve çok kesin emri varmış ,alınmıyormuş dedi..'' Sahibi müslüman diye bilinen ya da türk olanlarda ne kadar değişiyor ki düşünmeden edemiyorum..:(
abdullahesen

İLAÇ FABRİKALARINDA OLAN DURUMLAR.

Post by abdullahesen »

SELAMUN ALEYKUM;
Nobelfarma ilaç A.Ş de üretim mühendisi olarak üç yıl görev yaptım.Üçüncü yılın sonunda namaz kılmayı yasakladılar.Ve işime son verdiler.Bu şirketin merkezi Ümraniyede Nobel (Çevre yolu üzerinde) ilaç olarak ,üretim yeride Düzce'dedir.
Bu ilaç fabrikasının sahibide Türk olmasına rağmen Masonluğu seçmiş biridir.Yöneticileride Ya rotaryan yada lions kulüplerine üye kimselerdir.Durum böyle olunca davaları olan din düşmanlığını uygulamaya rahatlıkla koyabiliyorlar.
M.Zahid Kotku(k.s) nın Tasavvufi Ahlak Serilerinin birinde masonlara ve münafıklara çok dikkat etmemizi gerektiğini bildiriyor.
Sonuç olarak bu tür olayları başından geçirenler yazsın ki o firmaların en azından ürünlerini almayarak yararlı bir iş yapmış oluruz.
Ama bu yetmez çocuklarımıza ve kendimizi M.Nureddin Efendimizin belirttiği gibi eğitim anlayışı ile donatarak iyi niyet sahipleri olarak yönlendiren olan yöneticiler bizler olmalıyız .
Bu arada büyüklerim duası ve M.Nureddin Efendimizin himmetiyle Ümraniye/İST-İski Havza koruma Müdürlüğünde göreve başladım.
Saygılarımla
A.Çetin ESEN
seyir

Post by seyir »

Aleykümselam ve Rahmetullah Abdullah kardeşim.

Yeni işiniz hayırlı mübarek olsun, Allah(cc) razı olduğu şekilde çalışmanızı nasib eylesin, cümlemizi de sevdiği hallerle hallendirsin.

Esselamualeyküm.
deniz
Kan Grubu: A (+)

Post by deniz »

seyir wrote:Yeni işiniz hayırlı mübarek olsun, Allah(cc) razı olduğu şekilde çalışmanızı nasib eylesin, cümlemizi de sevdiği hallerle hallendirsin.
Amin.

Allah yardımcınız olsun...
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
Yılmaz Haksöyler
Kan Grubu: AB (+)

Post by Yılmaz Haksöyler »

abdullahesen wrote:Bu arada büyüklerim duası ve M.Nureddin Efendimizin himmetiyle Ümraniye/İST-İski Havza koruma Müdürlüğünde göreve başladım.
Saygılarımla
Sağolun, bilgilendik. Ancak yeri burası değil. Verdiğiniz bilginin konuyla alakası yok. Tanışma bölümünü kullanmalısınız.
abdullahesen

Post by abdullahesen »

Yılmaz Haksöyler wrote:
abdullahesen wrote:Bu arada büyüklerim duası ve M.Nureddin Efendimizin himmetiyle Ümraniye/İST-İski Havza koruma Müdürlüğünde göreve başladım.
Saygılarımla
Sağolun, bilgilendik. Ancak yeri burası değil. Verdiğiniz bilginin konuyla alakası yok. Tanışma bölümünü kullanmalısınız.

Selamun Aleykum;
Daha iyi KAD yapmanızı tavsiye ederim.Yerinin neresi olup olmadığını sizden öğrenecek değilim.Konuyla nasıl alakası var biraz üzerinde tefekkür etseydiniz, sonuç bölümüne bunun neden yazıldığını anlardınız.
Post Reply

Return to “Türkiye”