Hadisler Deryası'ndan..

Üyelerimizin bildirmek istediği duyurular, haberler vs.
Post Reply
Halil Necati

Hadisler Deryası'ndan..

Post by Halil Necati »

(Güncel olduğu için sizinle paylaşmak istedim..)

Ehl-i iman olan bir mü'min; vücutta başa benzer.. Nasıl vücuttaki baş; vücudun herhangi bir yerine bir elem, hastalık geldiği zaman sıkıntıya uğrarsa, o mü'min müslümanda öteki müslümanlara bir sıkıntı gelince dertlenir.. İyi müslüman, has-halis müslüman; müslümanın dertleriyle dertlenir..

Ohh, elhamdulillah.. Bugün karnım tepe gibi doydu, dokuz saat uyku uyudum, bu günkü kazancımızda dükkanda eh Allah bereket versin fena değil, gel keyfim gel, ohh, acaba yarın nereleri gün etsek, bilmem ne.. Tatil gününde nereye gitsek, bahar da geçti yaz yaklaşıyor, yazlığı nerde yapsak? Ah nerelerde deniz kenarları, hangi deniz kenarı; artık bu yakınlardaki deniz kenarları kirlendi, ege kıyılarına mı gitsek? antalya taraflarına mı gitsek? karadeniz taraflarına mı gitsek filan..

Pekii kardeşim; Afganistan'dan haberin var mı? Suriye'den, Mısır'dan, Libya'dan, Afrika'dan, Irak'tan, İran'dan haberin var mı?

Var ama, ne yapalım Hocam; kimsenin kimseyle ilgilendiği yok..

Bizim arkadaşlardan birisi Pakistan'a gitmiş gelmiş, oradaki müslümanların halinden; baktım başka gitti başka geldi, değişti, çünkü çadırlarda yaşıyor yüzbinlerce aile.. Onlara bir şey tevzi edeceksinde efendim yiyecekler.. Bir hafta yıkanmadığı zaman ne oluyor insan biliyor musunuz, her tarafı kaşınmağa başlıyor, yani terler böyle üzerinde biriktiği zaman.. Suyu bulamıyorlar, çadırın neresinde yıkanacak, ihtiyaçlarını nasıl giderecek..

...

Hasılı; müslüman müslümanın derdiyle dertlenecek, yani ben müslüman oldum kendim rahatım.. Kendin rahatsın ama öteki kardeşlerin rahat değil.. Sen onlardan birkaç tanesine daha rahat ettirme imkanına sahipsen, onların da derdiyle dertleneceksin..

22.04.1984 MEC K.S.
seyir

Re: Hadisler Deryası'ndan..

Post by seyir »

Allah(cc) razı olsun.
Allah(cc) bizleri, zorda kalmış kardeşlerimiz için refaha selamete kurtuluş vesileleri eylesin.

Bazen düşünüyorum da, şu forumda bir kardeşimize bir şey olsa, birimiz ahirete göçse, birimizin başına bişey gelse, bir belaya, bir güçlüğe düşse... Hangimizin haberi olacak?

- Ya seyir diye bi kardeşimiz vardı, arasıra gelir bişeyler yazardı, 1 aydır uğramıyor, acaba başına bişey mi geldi? Ona nasıl ulaşırız vs... Sorulur mu? Soruldu mu?..

Bu vb. konular için daha sağlam bir iletişim gerekir diye düşünüyorum... Bu yönde bir işleyiş, bir altyapı varsa eyvallah, yoksa!...

Nitekim fikirlerinizi de merak ediyorum.

Esselamualeyküm.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Abicim valla aklıma geldi, neden girmez oldu bu seyir abi diye ama sana ulaşmaya çalışmak aklıma gelmedi.. Hakkını helal et! :cry:

Peki önemli bir şey yoktur inşaallah, yokluğunuzun sebebi ne idi?
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Nakşibendî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Kan Grubu: AB (+)

Post by Nakşibendî »

seyir wrote:Bazen düşünüyorum da, şu forumda bir kardeşimize bir şey olsa, birimiz ahirete göçse, birimizin başına bişey gelse, bir belaya, bir güçlüğe düşse... Hangimizin haberi olacak?

- Ya seyir diye bi kardeşimiz vardı, arasıra gelir bişeyler yazardı, 1 aydır uğramıyor, acaba başına bişey mi geldi? Ona nasıl ulaşırız vs... Sorulur mu? Soruldu mu?..

Bu vb. konular için daha sağlam bir iletişim gerekir diye düşünüyorum... Bu yönde bir işleyiş, bir altyapı varsa eyvallah, yoksa!...
Konu istişare gündemine alınmıştır.
Yönetime göndermek istediğiniz mesajlar için: [email protected] adresini kullanabilirsiniz.
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

sanal muhabbetten ,karşlıklı muhabbete ve tanışmalara imkan varsa ,forum yönetcilerininde önerileri ile bazı buluşmalar yapılsa güzel olur.tandık insanlar oldumu onlar yazı yazdımı onların mesajını bile gözümüz önünde görüntüsü ve kendi ses tonuyla okuyoruz.
birbirine yakın şehirlerde ,makul zamanlarda mesela bir hafta sonu ,merkezi bir şehirde güzel bir buluşma olabilir mesela .
seyir

Post by seyir »

Abdüllatif wrote:Abicim valla aklıma geldi, neden girmez oldu bu seyir abi diye ama sana ulaşmaya çalışmak aklıma gelmedi.. Hakkını helal et! :cry:

Peki önemli bir şey yoktur inşaallah, yokluğunuzun sebebi ne idi?
Ben örnek olsun diye yazdım sevgili kardeşim. Sen üzülme; Hakkım varsa geçmiş gelecek helal-i hoş olsun. Tenhalığımızın sebebi dünya işleri.

Mehmed kardeşimize katılıyorum.
Post Reply

Return to “Sizden Haberler”