Vakit'teki Haber

Türkiye gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Post Reply
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Vakit'teki Haber

Post by Zeyneb Büşra »

[quote]Vakit bir ilke daha imza attı ve okuyucuları için ilginç bir bulmaca hazırladı. Bulmacanın çözülen şifresi herkesi şaşırttı!
İlgili Haberler
Şehit ailesinden Vakit'e tepki
Vakit’in çengeline bu defa da şehitler takıldı. Çengel bulmacasına ABD Başkonsolosluğu önünde şehit düşen 3 polisin resmini koyan Vakit Gazetesi, bulmacanın şifre cümlesinde şoke etti: Gavurlar için değer miydi?

Vakit Gazetesi, tartışmalara yol açan soru ve “şifre” sözcüklere yer verdiği çengel bulmacasına bir yenisini daha ekledi. Vakit dünkü sayısında yer alan çengel bulmacada, İstinye’deki ABD Başkonsolosluğu’na yönelik El Kaide’nin yaptığından şüphelenilen saldırıda şehit olan polislere “Gavurlar için değer miydi” ifadesiyle yer verdi.

Konsolosta vardı!
Akşam gazetesinin haberine göre Fatih Uğurlu tarafından hazırlanan Vakit’in dünkü çengel bulmacasında ana tema, ABD Başkonsolosluğu’na yönelik saldırı oldu. 3 Türk polisinin şehit olduğu saldırıyı bulmacasına taşıyan gazete, şehit polislerin tek karede montajladığı büyük fotoğrafını yayınladı. Bu fotoğrafların altında da yine

büyük ebatta, ABD Başkonsolosu Sharon Wiener’in fotoğrafı vardı. “Şifre Sözcük” bölümünde ise, İstinye saldırısı kastedilerek “Gavurlar için değer miydi” ifadesi yer aldı.

Bazen Vakit gazetesi ileri gidiyor gibime geliyor. İnsanlar içlerinden bu tarz söylemleri seslendirebilirler. Bazen bu tarz düşünceler bizim de içimizden geçiyor ama yani tüm memlekette yayın yapan bir gazetenin böyle bişey yapması yanlış bana göre. En azından ölüye saygı duyulmalı.
ahmed

Re: Vakit'teki Haber

Post by ahmed »

Zaten izlediği yayın politikası kışkırtma üzerine. Ne kadar faydalı yayınlar yapıyor gibi gözüksede bana göre çok zararları oluyor. İslami bir gazete gibi gözüküp ....
M.Z.K.
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

ahmed kardeşe katılıyorum ,uzun yıllar takip ettim artık takip etmiyorum ve bu gazete ile artık çok ciddi şüphelerim var.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Ara sıra takip ettiğimiz bir gazete.
bu gazete ile artık çok ciddi şüphelerim var
Siz böyle deyince benim de şüphelerim oluşmaya başladı.
Mecnûn
Kan Grubu: A (+)

Post by Mecnûn »

s.a

Ne ifrat yarar getirir, ne de tefrit...Bize lazım değildir...vesselam...
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Ne ifrat yarar getirir, ne de tefrit...Bize lazım değildir..
Evet, gerçekten haklısınız bu konuda.
ahmed

Post by ahmed »

Herşey gün gibi ortada.. Gazeteyi okuyabilirsek herşey anlaşılır. Fakat okumadan kastım bir gazeteci gibi okumak gerek.. Deli hikmet gibi bi abimiz var gazeteyi onun gibi okumak lazım. Tabi güncel meseleleri takip etmemiz gerekiyor, okuyabilmek için.
M.Z.K.
deniz
Kan Grubu: A (+)

Post by deniz »

Bilmiyorum belki garip gelebilir ama bazen , dünya yada Türkiye hususunda karışıklık , oyun her ne durum varsa değişik gazeteleri, en uç yada en yakın fark etmez okurum.İfrat ve tefriti bilmek lâzım ki orta yolu bulabile(yim)sin.Aslında imkanım olsa yabancı gazeteleri de takip etmek isterdim.(Şu ingilizce'yi sevemedim bir türlü :) )
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
halil

Post by halil »

değerli ıhvanlarım sizler gibi bu fakirde vakiti takib ediyor şunu net söylemek istiyorumki suizanda bulunmak bize yakışmaz vesselam..
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

değerli ıhvanlarım sizler gibi bu fakirde vakiti takib ediyor şunu net söylemek istiyorumki suizanda bulunmak bize yakışmaz vesselam..
Doğruyu söylüyorsunuz da gördüğümüz bir yanlışı ya da üslup hatasını dile getirmek de bizim pek tabii hakkımız. Bu bir gerçek.
dergah
Kan Grubu: B (+)

Post by dergah »

Sa

Zeynep Hanım tebriklerrr :x
Post Reply

Return to “Türkiye”