Meleklerin Sevabını Yazmakta Aciz Kaldığı Dua

Post Reply
Duru

Meleklerin Sevabını Yazmakta Aciz Kaldığı Dua

Post by Duru »

Resulullah (sav) namaz kılarken nefes nefese bir adam geldi ve:"Allahu ekber, Elhamdülillahi hamden kesiran tayyiben mubareken fihi : Allah büyüktür, çok temiz ve mübarek hamdler Allah'adır!"dedi. Resulullah (sav) namazı bitirince: "Şu kelimeleri hanginiz söyledi?" diye sordu. Cemaat bir müddet sessiz kaldı, Resulullah (sav): "(Kim söylediyse çekinmesin, benim desin), Zira fena bir şey söylemiş değil" dedi. Bunun üzerine adam: "Ben, ey Allah'ın Resulü!" dedi.Resulullah (sav) da: "Ben on iki melek gördüm. Her biri, bu kelimeleri (Allah'ın huzuruna) kendisi yükseltmek için koşuşmuşlardı."

Kaynak: Müslim, Mesacid 149, (600); Ebu Davud, Salat 121, (763); Nesai, İftitah 19, (2,132, 133)
[align=right]İçsen bu sudan, bir daha, dostum; susamazsın...
Bir hâl gelir... ağlayamazsın, susamazsın!
[/align]
güLâLe

Re: Meleklerin Sevabını Yazmakta Aciz Kaldığı Dua

Post by güLâLe »

Allah razı olsun.. Ne kadar kolay ama ne kadar kıymetli sözcükler..
Hatırlattığın için teşekkür ederiz..
ravza
Kan Grubu: 0 (+)

Post by ravza »

Allah razı olsun ..Bende okuduğum bir kaynakta namazda rabbena leke'l hamd dedikten sonra secdeye giderken ''hamden kesiran tayyiben mubareken fihi'' demenin çok sevaplı olduğunu okumuştum..
mahinur
Kan Grubu: A (+)

Post by mahinur »

ravza wrote:Allah razı olsun ..Bende okuduğum bir kaynakta namazda rabbena leke'l hamd dedikten sonra secdeye giderken ''hamden kesiran tayyiben mubareken fihi'' demenin çok sevaplı olduğunu okumuştum..
Selamun aleyküm :)
Evet bunu ben de biliyorum ve aynen uyguluyorum..
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
Post Reply

Return to “Hadis”