PROJE ÜRETELİM

Moderator: Leyla Hanne

dergah
Kan Grubu: B (+)

PROJE ÜRETELİM

Post by dergah »

SA

Koskoca iskenderpaşa cemaatinin gençleri olarak biribirimizi yediğimizin farkındamıyız.sürekli eleştiriler,sürekli yanlış anlamalar....biz bizi anlamamışız ki diğer insanlar bizden ne anlasın.bu ne ya; hiç mi onur kalmadı bizde hiç mi cesaret kalmadı,iki el bir baş içindir;davranalım ellerde bizim başta bizimdir.bizi kim engelliyor abi ya yıkalım tabuları,reste rest çekelim bu ne haldir.proje üretelim ;bu kötü halden nasıl kurtuluruz birbirimize anlatalım,kaynaşalım...bal isteyenlere ballar benden,can isteyen varsa da buyursun burdayım.canla başla çalışalım...biz resul-u kibriyanın bülbülü nalanları olalım.dünyanın 4 yanını ağ gibi saralım.herkesler korksun bizden.çünkü ALLAHTAN korkandan bütün mahlukat korkar buyruluyor.biz ezilmeden,çiğnenmeden Savunalım,saldıralım hakkı tutup kaldıralım...
seyir

Re: PROJE ÜRETELİM

Post by seyir »

Maşallah. Dergah kardeşime katılıyorum.
Forum vesilesiyle biraz birbirimize ulaşabildik. Dahada kaynaşalım proje üretip birşeyler yapalım.
selçuk çeker
Kan Grubu: A (+)

Post by selçuk çeker »

Maşallah.Allah razı olsun...Ben bu Camiayla var oldum,inşaallah bu camia için var olmaya devam ediyorum...Her zaman her şeye hazırız.!!!
Ama ne zaman,nerede,ne yapmalı? Hep soru işaretleri ve laf arasında boğulmalar malesef
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Daha önce benzer bir konu açmıştım, ama pek sonuca bağlayamamıştık:
http://gucduvani.com/forum/viewtopic.php?f=163&t=958
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
dergah

Post by dergah »

Bu millet ölmüş abi yazıklar olsun bize...diyor ya üstad m.akif;leş mi kesildin diye...aynen öle anlaşılan leş kesildik...kavga var desek belki daha çok itibar edilirdi..çok üzüldüm diyecek birşey bulamıyorum...kargayım biliyorum amma o kadar da kötü ses çıkardığımı düşünmüyordum yanılmışım...... :cry:
seyir

Post by seyir »

Hele bi dur kardeşim. Peşinen pes etme ettirme. Gören görmeyen vardır, düşünen düşünmeyen vardır. Şöyle bir kaç gün geçsin durum değişmezse eldekiler kârdır. Hadi diyenler kârdır. 20-30 la olucak iş 3-5 le başlar. Tecrübeli kardeşler var, eski kardeşler var sende öylesin inanıyorum, şuraya kabada olsa bir plan atılsa kenarından tutacak kardeşler var. Üzme üzülme, 30 kişide bir iş yapar ihlaslı 2 kişide. Az sabır inş. Sonrasında patlar patlatırsın.
Halil Necati

Post by Halil Necati »

Ve aleykum selam!..

Evvelce düşündüğümüz, kardeşlerimizle istişare edip fikir alış-verişinde bulunduğumuz bir düşüncemiz vardı madem öyle bunu sizinle de paylaşayım..

Hatırlarsınız zinde gençlik ile ilgili forumumuzda yazılanları, bazı kardeşlerimiz anlayamamışlardı, hocamız rh a’in bir sözü vardı; Hakk’a uyulmayan, günahlardan kaçınılmayan dervişlik, devrilmişlikten ibarettir diye.. kardeşlerimiz hatırlarlar, rh a’in yapmış olduğu aile eğitim kampları vardı, genç ve zinde olan kardeşlerimizin aslında bu proğramların kritik ve analitiğini yaptıktan sonra yaz kamplarını, ufka yolculukları gerçekleştirmelerini canı gönülden arzu ederdik..

Eskiden beridir içimizde içten içe kanayan yaramızdır; sohbet-i şeyh, hatm-i hacegan ardından salavat-ı şerifeler getirilikten candan musafahalaşmalar.. konu ile ilgili hadis-i şerifler malum, içimizde hiç bitmeyen bir özlem.. şairin dediği gibi;

Orda geçti benim güzel günlerim;
O demleri anıp bugün inlerim.
Destan-ı ömrümü okur dinlerim,
İçimde oralı bir bülbül vardır..

Gönül isterdi ki kardeşlerimiz bir proğram hazırlasalar; tasavvuf’ta dağa çekilip kalmak yok fakat dağa çekilip insan-ı kamil olduktan sonra inmek var, nefis terbiyesi şart bu yüzden, birkaç günlükte olsa bir eğitim kampı yapılsa, zaten 365 gün istirahatteyiz ne yaptıkta istirahat edeceğiz, dinleneceğiz, teheccüd ile başlar proğram, öyle üç öğün açık büfe ara da atıştırmalar vs ne oluyoruz böyle subhanallah, belki oruçlu olacağız, öyle sahurda iftarda da zaruret miktarınca yenilerekten, teheccüdler, zikirler, tesbih namazları bilahare sabah namazı evrad-ı şerif ve hatm-i hacegan sonunda işrak namazı ve musafaha.. kısa bir istirahat ardından duha namazı ile proğram başlar rh a mec hocamzdan kardeşlerimizin seçmiş oldukları özel sohbetlerden bir sohbet dinlenir, öğle namazı ve fetih suresi, yine hocamız rh a den bir sohbet daha dinlenir mzk ks anma olabilir, konferans olabilir, kardeşlerimiz sohbet esnasında not tutarlar, ikindi namazı ve amme suresi ardından mzk ks hocamızdan sohbet, bilahare hasbihal edilir, akşam namazı, iftar, vakıa suresi, yatsı namazı, hatm-i hacegan yapılır yine günlük zikir vazifeleri çok ciddi bir şekilde tamamlanılır hem kaynaşma ve hasbihal olur hem bir motivasyon olur, tebareke suresi, salat-ul-leyl ve istirahat şeklinde üç günlük mesela bir proğram olabilir tabi ben bunu çok kabaca, düşünmeden, hızlı bir şekilde yazdım, düzenlemeler yapılır, mükemmel bir eğitim proğramı ortaya konulur, kardeşlerimiz bizzat davet edilir ve söz yalnızca hocalarımızın olur.. tabii zinde gençlikten de biz böyle bir proğram beklerdik ama hiçte öyle olmadı tamamen hayal kırıklığı oldu duyduklarımız, iki defa yaz kampı düzenlediler kulaklarımız tıkalı duyduklarımız içler acısı, ufka yolculuk yaptılar iki defa sonbaharda yaz kampından farkı yok, tabi bu durumun kritik-analitiğini yaparsak durum çok daha acı sonuçlara varıyor yazmak istemiyorum, kısacası zinde gençlik bu işi başaramadı eline yüzüne bulaştırdı… Anadolu’dan nice hayallerle proğrama katılan genç kardeşlerimiz hayal kırıklığına, hüsrana uğradı, bunlar kulağımız kapalı duyduklarımız, zaten zinde gençliğin kendi sitesini incelemeniz yeterli.. bunu niye yazıyoruz? demek istediğimiz; olmadı.. maalesef olmadı.. aklıma da şuan başka bir şey gelmiyor, en güzel kaynaşma, yenilenme, tazelenme yolu olarak yeni bir sayfa açmak için hayatımızda yapabileceğimiz bir şey varsa böyle bir eğitim kampı olabilir diyorum, tevbe-i nasuh eder, yeniden tazelenerek pırıl pırıl bir sayfa açaraktan devam etmek için hayata bir vesile olur diye düşünüyorum.. yalnız başarmak çok zor.. bunu hiç olmazsa birkaç günde olsa, uygulamalı bir eğitimin sonucunda Rabbimizin cc lutf-u keremi, hocalarımızın himmetiyle başarırız inşaallah diye düşünüyorum..

Ben düşünüyorum fakat pek mümkün değil gibi..

Bu yazıyı da dergah kardeşimiz için yazdım aslında..

İş başa düşüyor, kendi tenha mahallinde otur ki ateş seni yakmasın, kendi vazifelerini elinden geldiğince yap, camiye cemaate devam eyle, hocamız rh a in sohbetlerini aksatmadan dinle, ailene kardeşlerine elinden geldiğince yardım eyle, yaptığın işini de en güzel bir şekilde yapmaya çalış, yeter.. zaten bundan fazlasına ne güç yeter ne de zaman yeter günümüz gerçekleri bunlar maalesef..
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Halil Necati kardeşim, coşturdun coşturdun, sonunda havam tısss diye söndü. :D Bunlar olmayacak şeyler deyince...
Asım ağabey'in daha önce bir Nevşehir teklifi vardı. Bence bir hafta sonu bu program orada uygulanabilir.

Ayrıca Dergah abi, düşünmüyorsunuz, yazmıyorsunuz diyorsun da bugün okula giderken (sincandan kırıkkaleye) bir hayli düşündüm ve heyecanlandım Fütüvvet Teşkilatı meselesi için. Bence çok büyük bir proje ve tam olarak olmasa da biraz biraz yapılsa çok güzel olabilir. Pilot bir iki küçük şehirde başlanabilir. Forumdaki kardeşlerimizden istişare heyeti oluştururuz çok güzel olabilir bence. Siz ne dersiniz bu konuda?
dergah

Post by dergah »

Abi ALLAHHHH derim.çok güzel olur.çok faydalı olur.... :idea:
asım

Post by asım »

Halil Necati wrote: Evvelce düşündüğümüz, kardeşlerimizle istişare edip fikir alış-verişinde bulunduğumuz bir düşüncemiz vardı madem öyle bunu sizinle de paylaşayım..
.....

Eskiden beridir içimizde içten içe kanayan yaramızdır; sohbet-i şeyh, hatm-i hacegan ardından salavat-ı şerifeler getirilikten candan musafahalaşmalar.. konu ile ilgili hadis-i şerifler malum, içimizde hiç bitmeyen bir özlem..
.....

Gönül isterdi ki kardeşlerimiz bir proğram hazırlasalar; ....
.....birkaç günlükte olsa bir eğitim kampı yapılsa,
.....hem kaynaşma ve hasbihal olur hem bir motivasyon olur,
.....üç günlük mesela bir proğram olabilir tabi ben bunu çok kabaca, düşünmeden, hızlı bir şekilde yazdım, düzenlemeler yapılır, mükemmel bir eğitim proğramı ortaya konulur, kardeşlerimiz bizzat davet edilir ve söz yalnızca hocalarımızın olur..
..... en güzel kaynaşma, yenilenme, tazelenme yolu olarak yeni bir sayfa açmak için hayatımızda yapabileceğimiz bir şey varsa böyle bir eğitim kampı olabilir diyorum, tevbe-i nasuh eder, yeniden tazelenerek pırıl pırıl bir sayfa açaraktan devam etmek için hayata bir vesile olur diye düşünüyorum.. yalnız başarmak çok zor.. bunu hiç olmazsa birkaç günde olsa, uygulamalı bir eğitimin sonucunda Rabbimizin cc lutf-u keremi, hocalarımızın himmetiyle başarırız inşaallah diye düşünüyorum..

Ben düşünüyorum fakat pek mümkün değil gibi..
Abdüllatif wrote:Halil Necati kardeşim, coşturdun coşturdun, sonunda havam tısss diye söndü. :D Bunlar olmayacak şeyler deyince...
Asım ağabey'in daha önce bir Nevşehir teklifi vardı. Bence bir hafta sonu bu program orada uygulanabilir.
asım wrote: Sitemiz üyelerini (en azından en sık ziyaret eden belli miktarda kardeşimizi) Nevşehir/Kozaklı'da iki gün ağırlamayı çok istiyorum. Her birimiz diğerini (tanıttığı kadarı ile) tanısın. Aramızda kaynaşma olsun, sevgimiz artsın istiyorum.
Ben de coştum. Hadi şu proğramı yapalım, inşaallah.
"Biz herkese hüsn-ü zan eder, kimsenin aleyhinde bulunmayı sevmeyiz. Rahmetli babamdan aldığım ders şudur ki: Oğlum "herkes iyi, ben yaman, herkes buğday, ben saman" de ve öylece kabul et." Mehmed Zâhid KOTKU (Rh.A.)
Ya HUU
Kan Grubu: 0 (+)

Post by Ya HUU »

Vealeykümselam.[align=right]B[/align]Peki ne yapalım?
1-Birleşmekten mi başlasak işe, yada birleşmeye niyetten mi?
2-Kimin kolu ne kadar uzun, kimin eti budu neye yeter bir listesini çıkaralım derim.
3-Deneyimli, bilgili, kritik analitik düşünen insanlara ihtiyaç var. Tanıdığımız "vekillerle" temasa geçelim. Listemizi onlara sunalım. Kaliteli beyinler, bize yol göstersinler. Böylece, toplanan verileri değerlendirerekten bir hedef belirleyelim.
4-Tüm bunlar yapıldıktan sonra hedeflere yönelik projeler üretmeye başlayalım.
.
.
.
NETİCE

Allah hayırlı neticelere erdirsin cümlemizi.

Peki şimdi...
1-Niyet ediyoruz gibi gözükmekte.
2-Sıra burda sanırım :)
Düşüncelerine dikkat et ki; sözlerin olur.
Sözlerine dikkat ki; davranışların olur.
Davranışlarına dikkat et ki; alışkanlıkların olur.
Alışkanlıklarına dikkat et ki; kaderin olur...
seyir

Post by seyir »

asım wrote:Ben de coştum. Hadi şu proğramı yapalım, inşaallah.
Asım abi de coştuysa durmak yaraşmaz.

Azami gayretle 2 gündüz bir gece, olmadı 1 gündüz bir gece de olsa davete icabet etmeye niyet ettim.

Şahsım adına en yakın ve en uygun tarih 10-11 Ocak 2009

Şimdiden hayırlı mubarek olsun.
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Ocak ayı final sınavlarına denk gelen bir zaman...
15 tatil dönemi düşünülebilir.
mstf

Post by mstf »

Abdüllatif wrote:Ocak ayı final sınavlarına denk gelen bir zaman...
15 tatil dönemi düşünülebilir.
:x
Ehl-i irfan arasında aradım kıldım talep
Her hüner makbul imiş illa edeb illa edeb
Duru

Post by Duru »

Koskoca iskenderpaşa cemaatinin gençleri olarak biribirimizi yediğimizin farkındamıyız.sürekli eleştiriler,sürekli yanlış anlamalar....biz bizi anlamamışız ki diğer insanlar bizden ne anlasın
Bikaç gündür bende bunu düşünüyordum..Hatta başlık açmayı bile düşünmüştüm,bizden önce davranmışsınız (:

Ama birde sorularım olucaktı (:

umarım planlarınız eyleme dönüşür...

(ben yeniyim cemaatte ve devamlı hayal kırıklığı yaşıyorum nedense..cemaate girince yeryüzündeki cenneti yaşıcam zannederdim hep..zaten benim cemaatim sizlersiniz gerçek hayatta içlerinde değilim..olamıyorum..
çok üzülüyodum önceden ama artık içimden katılmakda gelmiyo..geçici bişeydir belkide bilmiyorum..)

Allah yar ve yardımcınız olsun...
[align=right]İçsen bu sudan, bir daha, dostum; susamazsın...
Bir hâl gelir... ağlayamazsın, susamazsın!
[/align]
Post Reply

Return to “Projeler”