Erdoğan'ın Gökçek Kardeşi

Türkiye gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Post Reply
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Erdoğan'ın Gökçek Kardeşi

Post by Abdüllatif »

Evet efendiler! Ankara'da gökçekin borusu ötmeye devam edecekmiş... Yazık...
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Eylül

Re: Erdoğan'ın Gökçek Kardeşi

Post by Eylül »

Siz kimi tavsiye ederdiniz?
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Gökçek olmamasını. ;)

Haber7'de rastladığım bir yorum:

Sn Erdoğan hayatının hatasını yaptı.1-Gökçek e mahkum olduğunu gösterdi.2-Eskiden beri altını oymaya en büyük aday Gökçeği vazgeçilmez kıldı.3-En ufak fırsatta Gökçek Erdoğanın canına okuyacak. Ankara belediye başkanlığından daha büyük hedefler için yıllar önce vazgeçen Gökçek mevzi kazanmak için hala belediye başkanlığına razı oldu.4-Öyle veya böyle Altınok a 2 dönemdir yalan söylenip hakkı yeniyor(layık olup olmaması başka) 5-Gökçek eskinin ve bu bekletmenin intikamı için herşeyi yapacak. FikretCal
mstf
Kan Grubu: A (+)

Post by mstf »

Başbakan Melih Gökçe'i aday göstermek zorundaydı.Çünkü;
1-Kılıçtaroğluyla girdiği tartışma programında derdini anlatamadı ve yenik düştü.Eğer göstermemiş olsaydı akp bu yenilgiyi kabullenmiş olduğunu gösterirdi.Chp' ye karşı 3. kez yenilmiş olacaktı.
2-Melih Gökçek'in ankarada sağlam bir şekilde oy potansiyeli var.1994 ve 2004 seçimlerine baktığımız zaman anlaşılıyor.Aday yapılmamış olsaydı;Başka bir partiden aday olur yada bağımsız girer akp oyları bölünür ve akp'nin kaybetme olasılığı yükselirdi.

Melih Gökçek bence adaylığını kendisi Kılıçtaroğlu ile girdiği münakaşadan sonra almıştı.Çünkü orada mağdur olmuştu.Milletçek en büyük özelliğimiz mağdurun yanında olmamızdır(2007 seçimlerinde akp'nin yanında olunması gibi).Bu olaylarda Melih Gökçek'in siyaset zekasını gösteriyor.Bir programla adaylığını kesinleştiriyor :x .
Ehl-i irfan arasında aradım kıldım talep
Her hüner makbul imiş illa edeb illa edeb
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Yalnız mustafa abi, parti içi yorumlar bu şekilde değil. AKP içindekiler Melih Gökçek'e o tartışmaya girdiği için şiddetle kızmışlardı.

Ayrıca orada Melih Gökçek mağdur durumda değil. Bunun altını çizelim, orada gökçeke mağdur dersek zulmu kabul etmiş oluruz, zalime yardım etmiş oluruz. Orada gökçekin pisliklerinden çok çok küçük bir kısmı halka sunulmuş oldu ve Allah çok güzel bir tokat attı orada. AKP bunu değerlendiremedi o ayrı mesele.
Tabi derin baskılar da söz konusu. Melih sıradan bir adam değil.

Gökçekin oy potansiyeli ise çok da sandığımız gibi değil. Millet gökçeki değil AKP'yi tutuyor. AKP başkasını gösterse de oyları alacaktır. Gökçeke kızan bir çok kişi tanıyorum, sırf AKP'ye oy vermek için oy verecek olan. Adamlar AKP'ye veriyor, adaya değil. Gökçek aday olmasaydı, oy kaybı olsa bile çok çok az olacaktı.

Bence melih olduğu için oy kaybı olacaktır. Kılıçdaroğlu olsun, geçen yazın başımıza gelen su faciası olsun, Melih'e çok olumsuz puan kattı..

Ama dediğim gibi millet melihi bile bile, sırf AKP için oylarını verecek o ayrı mesele..

Ben vermeyeceğim. ;)
dergah
Kan Grubu: B (+)

Post by dergah »

:)
mstf

Post by mstf »

Ağbi haklsın akp tarafından eleştirilmişti o programa çıkması.Bence o program da mağdur duruma düştü çünkü ona söylenen iddialar dışına çıkıldı(Bu diğer iddiaların yanlış olduğunu göstermez).Abi orada zulümde vardı Melih gökçek ve 2 kişiye karşı mücadele etti ve kaybetti(hatt bazı yerlerde ti ye alındı).Bence zalime yardımı etmiş olmayız,gerçekleri anlattığımız sürece zalimin maskesini düşürmüş oluruz.
Abdüllatif wrote:Tabi derin baskılar da söz konusu. Melih sıradan bir adam değil.
:?:

Ben potansiyelini oldugunu dusunuyorum.%21 ile başalyıp %49'a çıkarmak kolay bir şey olmasa,bence ankarada Melih Gökçek'in %20 lik bir oy potansiyeli var.(ankaralı değilim gazetelerden tv lerden seyrettiğim kadarıyla)

Oy vermeye gelince ağbi seninle hem fikirim.(Bİraz kanımda anti-akp lik var herhalde)
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

mstf wrote:Oy vermeye gelince ağbi seninle hem fikirim.(Bİraz kanımda anti-akp lik var herhalde)
Gerçi belediye seçimlerinde zaten parti olayı çok da önemli değil. Sonuçta kişilere veriliyor oy. Akp'ye değil. :x
mstf

Post by mstf »

Abdüllatif wrote: Gerçi belediye seçimlerinde zaten parti olayı çok da önemli değil. Sonuçta kişilere veriliyor oy. Akp'ye değil. :x
Haklısın ağbi kişilere veriliyor.Meslea chp dindar bir aday çıkarsa(Kıyamet'in kopmasına ramak kaldı demek) bile bu işte bir oyun(daha iyi bir kelime bulamadım) vardır diye düşünürüm.Artık akp de bende yavaştan o izlenimi vermeye başladı.Oy alabilmek için her türlü şeyi yapıyor(başörtüsünde erken adım atması gibi).
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Başörtüsüne yönelik bir adımı olmadı ki AKP'nin.. MHP açtı konuyu, bunlar da mecburen bir şey yapıyormuş gibi görünmek zorunda kaldılar. Sözde bi yasa çıkardılar, çıkan yasa da başörtüsünün serbestisine yönelik hiç bir şey yoktu ki zaten.. Ben günlerce aval aval baktım, bu yasa başörtüsüne ne fayda sağlar ki diye... :D
mstf

Post by mstf »

Ağbi Tayyip Erdoğan "velev ki siyasi simge olsun" dedi ya İspanya da ver her şey bunun üzerine çıktı.Mhp de hadi yapalım deyince Tayyip geri dönemedi.Zaten başörtüsünü yasaklayan kanun yok(hatırladığım kadarıyla) yök'ün 17. maddesinde kılık kıyafet serbesttir diye bir ifade var.( http://www.yok.gov.tr/mevzuat/kanun/kanun2.html ) Şuan sertbest olması lazım 28 Şubat'ın sancıları hala çekilmekte olduğunda yasaklı durumda maalesef.Akp erken atladı anayasa mahkemesi üylerini değiştirdikten sonra ve şuanda devam eden üniversite rektörlerindeki değişim sonunda 10. ve 42. maddeyi değiştirseydi.Başörtüsü serbest olurdu.
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Abi zaten yapmak isteyen bir yolunu bulup yapardı. Niyet önemli tabi.
yasemin.teknik
Kan Grubu: A (-)

Post by yasemin.teknik »

günlerdir bekliyorduk başbakan aday olarak kimi çıkaracak diye ve dün haberi duyunca şaşırdım. belki beklenen birşeydi ama benim yinede ümidim vardı. bende oyumu melih gökçeğe vermeyi düşünmüyorum. artık kaç yıldır ankara aynı yüzü görmekten sıkılmadı mı anlamıyorum? (tabi asıl neden bu değil :) )
mstf

Post by mstf »

http://www.melihgokcek.com.tr bu adam siyaseti cidden çok iyi biliyor.Site dehşet hele iftiralar bölümü :D :D .-bu sitenin bu konu başlığıyla pek bir alakası yok fakat aynı isme yeni bir konu başlığıda açmayı gerek duymadım. :P -
Post Reply

Return to “Türkiye”