O El Emindir, En Emindir

Üyelerimizin bildirmek istediği duyurular, haberler vs.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Re: O El Emindir, En Emindir

Post by Abdüllatif »

Katılan arkadaşlar, "Normal bir programdı, çok ahım şahım bir program değildi." dediler.
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
mahinur
Kan Grubu: A (+)

Post by mahinur »

Görüntü ya da ses kayıtlarına ulaşabilir miyiz acaba?
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
seyir

Post by seyir »

Şahsen geçen seneki programdan daha iyiydi. Organizasyon, program ve sunum olarak. Dileyen eşi/ailesi ile gidip yan yana seyredebildi. Bey, bayan ve karışık olarak 3 oturma bölümü vardı. Çocuklu gelenlerin çocukları için bir oyun parkuru ve bakıcılar da vardı. Girişte; içinde "Elham bu!" vcd si, 3 adet bademli hurma, 1 su, program akışını gösteren bir sayfa ve çeşitli reklamların yapıldığı bir broşür olan hediye torbacıkları dağıtıldı. Geçen sene VCD yoktu. Cep Meali verilmişti.... Sunucu aynı idi. Bu sefer daha normaldi. Film(sunu) ve tiyatro(Herakliusun Peygamber(sav) Efendimiz ile ilgili sorular sorup açıklamalar yapması) kısa fakat iyi idi. Mehmed Kemiksiz müzik topluluğu konseri çok güzeldi ben bile beğendim. Geçen seneki gibi etkili bi mevlid-i şerif okunmasını dilerdim. Bosna reyyan grubunun konserinde söylediklerinin türkçesinin ekrana yansıtsalar idi daha iyi olurdu, pek bişey anlamadık. Yinede beyaz beyaz çıkıp geceyi paylaşmaları iyiydi. Konuşmacı Prof. Ramazan Altıntaş maşallah güzel konuştu. Peygamber(sav) Efendimizden ve özellikle El Emin vasfından bahsetti. Hacerul esved taşının yerine konmasındaki kargaşayı nasıl önlediğini ve bunu örnekle bugün de çözümlenmesi gereken nice hacerul esvedlerin olduğundan bahsetti.
Aralarda bir M.Zahid(rha) Hocamızdan sesli kısa sohbet dinletisi ve bir de Esad(rha) Hocamızdan görüntülü video kısa sohbet gösterimi yapıldı. Peygamberimiz(sav) in El emin vasfını içeren sohbetler seçilmişti. Hocalarımız(rha ecm) dan yayın yapılınca gözler doldu, ağlaşanlar oldu.
Salon hemen hemen dolmuştu (~5000 kişi). Manevi atmosferi ve ortamdaki ortak hissiyat belli oluyordu.
Evvelinde bi ihtimalden bahsetmişlerdi, Muharrem(ks) Hocamız interaktif katılabilir diye.. Şahsen büyük bi beklentideydik. Ama maalesef gerçekleşmedi. Nasip değilmiş.
Allah(cc) razı olsun.
Yusuf Esad
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Kan Grubu: B (+)

Post by Yusuf Esad »

Acizane fikrimi sorarsanız, Reklam ve grafikteki güzelllik, doluluk içerikte yoktu.
Profosyenellik adına hiçbirşey yoktu. Deeee Bosna'dan İlahi grubu getirmişler ancak ses yoktu kimsedi :) üstüne bide playback ve canlı kordinasyonunu yapamayınca iyice batırdılar. Arkasından bi tiyatral anlatım izledik ki; :) :( :? bi cümle kurmayacağım ama sadece şunu söyleyeyim. Oyuncuların 3'ü bizim öğrenci arkadaşlardı. :D
Sadece sakalları var diye sahnedelerdi.

Fiyat bahsine hiç girmeyeceğim, bundan bir ay önce 50 ytl diye duyunca çok iyi içerik var diye çok sevinmiş ve meraklanmıştım. Ama iyiki geçen haftalardafiyatta indirim yapmışlar! :(

Neyse çok germeyeyim. Yinede 5000 kişiyi oraya toplamak çok güzel birşeydi. Hizmeti geçenlerden Allah razı olsun ve muvaffakiyetler versin...

YuSufî Es'ad
"Aşıkların tüm sırları aşîkardır." Rumî
maneviyat

Post by maneviyat »

Pozitif ,negatif görüş ve izlenimlerinizi gidemeyen bizlerlede paylaştığınız için teşekkürler: ))) Bizde gidemesekte emeği geçenlerden Allah c.c razı olsun diyelim.
mahinur
Kan Grubu: A (+)

Post by mahinur »

Bunu istiyordum işte.Şükür :)
Teşekkürler..
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
Post Reply

Return to “Sizden Haberler”