Bir Müslüman Olma Hikayesi

İzlenmeye değer videolar...
hikmet emre
Kan Grubu: B (+)

Post by hikmet emre »

[align=center]http://video.google.com/videoplay?docid=-2829267874131222228[/align]

Ben izledim çok etkilendim hem çok hoşuma gitti..mutlaka izleyin siz de.. gerçekten son zamanlarda gördüğüm işittiğim en samimi şeyler.

biraz geç açılabilir ama kesinlikle sabretmeye değer
dergah

Re: Bir Müslüman Olma Hikayesi

Post by dergah »

enfes :x
asım
Kan Grubu: A (+)

Post by asım »

Sübhanallah!
Elhamdülillah!

Ah ebu-Musa ah!
"Pis terörist" veya "hidayete vesile kardeş" olarak algılanmaya vesile :
"Bir sıcak gülüş ve bir güzel söz"

Ya Rab! Bizi de hidayetlere vesile kıl! (âmin)
"Biz herkese hüsn-ü zan eder, kimsenin aleyhinde bulunmayı sevmeyiz. Rahmetli babamdan aldığım ders şudur ki: Oğlum "herkes iyi, ben yaman, herkes buğday, ben saman" de ve öylece kabul et." Mehmed Zâhid KOTKU (Rh.A.)
mstf

Post by mstf »

asım wrote: Ya Rab! Bizi de hidayetlere vesile kıl! (âmin)
âmin!

İlk teravih namazı sonrasındaki düşüncelerinide bilmek isterdim.İlk defa namaz kılacak.Hemde 33 rekat.Birde hatimli bir şekilde kılmış ise..."İnşallah hepinizle cennette kepap yemek için görüşmek üzere" âmin!
Ehl-i irfan arasında aradım kıldım talep
Her hüner makbul imiş illa edeb illa edeb
Duru

Post by Duru »

Harika bişey ya :)

En başta verilen lik çok fazla takıldığı için vazgeçmiştim seyretmekten,daha sonra Zeyneb kardeşiminde tavsiyesiyle izlemeye karar verdim ve verdiği link sayesinde tabi (:

iyikide izle demişsin,çok keyifliydi..çok hoştu :)

Dikkatimi çeken şey..islam=Terör.. olarak algılanması...(üzücü..)

Nese..Videoyu ekleyen ve izlememize vesile olan herkesten Allah razı olsun..
[align=right]İçsen bu sudan, bir daha, dostum; susamazsın...
Bir hâl gelir... ağlayamazsın, susamazsın!
[/align]
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Duru wrote:Dikkatimi çeken şey..islam=Terör.. olarak algılanması...(üzücü..)
Evet, yabancı güçlerin yaptığı hep bu zaten; filmler olsun, haberler olsun İslam hep terör olarak gösteriliyor ve millet öyle sanıyor. Propoganda o kadar güçlü ki, gayr-i müslimler araştırmaya bile korkuyor.
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
maneviyat

Post by maneviyat »

Dün bir sitede izlemiştim bu videoyu hatta aynen kopyalıyorum şu yorumu yazmıştım..

''Bütün işaretler baştan beri etrafımdayken kendi işaretime karşı ne kadar kibirli olduğuma inanamadım.''

Rabbimi nerdeyse her cümlesinde ne kadar çok zikrediyor maşaallah İslam ve imanla şereflendiren Rabbime hamdolsun .Videoyu izlememize vesile olan kardeşimizdende Allah c.c razı olsun.Yanlız şuna çok güldüm ''AK-47 ve birkaç el bombasıyla saldıracağımı zannettiler'' : )))) ve hoşuma giden cümlelerinden biride o günden sonra hiç geçmişe bakmadım demesiydi..Rabbimizin razı olduğu bir mümin olur inş .
Evet biz müslümanları terörist gibi görmeleri çok acı ama işte islamla şereflendiren Rabbime hamdolsun hidayet olan biriside buna gülüyor bu düşüncelerine yani bizimde gülmemize vesile oldu.İnş islamiyete terörizm gibi bakanların hepsi islamla şereflenir hidayet olunur: ) Rabbim islamiyetle ilgili kötü planlara girişimlere,yanlış tanıtanlara fırsat vermesin.Hiç kimseye...Hiçbir zaman...İnşaallahü Teala..
Last edited by maneviyat on 18 Mar 2009, 00:13, edited 1 time in total.
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

çok sempatik bir,allah nasip etmiş hidayeti

dediği gibi,bu dünyada müslümanlar eza cefa çekiyor belki ama cennette bütün müslümanlar,bütün sevdiklerimiz buluşup kebap yiyeceğiz. :D
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

maneviyat wrote:Yanlız şuna çok güldüm
Ben de şuna:
Allah, this is your chance... I'm here. :lol:
asım

Post by asım »

mstf wrote: İlk teravih namazı sonrasındaki düşüncelerinide bilmek isterdim.İlk defa namaz kılacak. Hemde 33 rekat.Birde hatimli bir şekilde kılmış ise...
Dün birçok arkadaşa/kardeşe seyrettirmek nasib oldu. Bunlardan bir tanesi yaklaşık 1,5 senedir “Feyz’u-l Furkan” okuyor. Başka meallerle de karşılaştırıyor. Zaman zaman sorular soruyor. Bilgi ve görgüsü artıyor. Çok çabalıyor.
Dün seyrettikten sonra bana geldi ve :
maneviyat wrote: ''Bütün işaretler baştan beri etrafımdayken kendi işaretime karşı ne kadar kibirli olduğuma inanamadım.''
dedi. Bir müddet sonra tekrar geldi ve :

“Namaza başlamaya karar verdim” dedi. (Beş vakit namazı kastediyor. Yoksa Cuma ve Bayramları kılıyor.) “Ancak rekat sayıları benim için çok fazla. Ağır gelmesinden ve terketmekten korkuyorum. Acaba sadece farzları kılsam olur mu?” diye sordu.

“Buna cevaz veren hocalar biliyorum, tanıştıklarım da oldu” dedim. "Hatta her vakitte 2 rekat kılınmasının dahi 'yeni başlayanlar' için caiz olduğunu söyleyenlere de tanık oldum.” Kendileri ile konuştuğumda “ibadetin bir ucundan başlatmak, namaza yavaş-yavaş alıştırmak, bıkkınlık meydana getirmemek, vs, vs” sebeplerle buna cevaz verdiklerini söylediler. Benim “fetvam” ise şudur, diyemem; çünkü fetvaya ehil değilim” dedim.

Ancak, Yüce Allah (c.c.) Kur’ân-ı Kerîm’de sevgili peygamber efendimizi “en güzel örnek” olarak gösteriyor, “Kim peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur”, “O (peygamber) size ne verdi ise, onu alın” buyuruyor. “Eğer Allah’ı seviyorsanız, bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın” demesi emrediliyor…
“Bizlere şefkat kanatlarını germiş”
bu fetvaların sahibi hocalardan “bize (daha) çok düşkün, çok şefkatli, çok merhametli”,
“sıkıntıya uğramamız kendisine ağır gelen”,
“ayetleri okuyan, bizi tezkiye eden, Kitab’ı ve hikmeti (ve O’nun hükümlerinin uygulanmasını) öğreten ve bilmediklerimizi bildiren, içimizden gönderilmiş bir elçi”ye mi uyarsın.

Yüce Allah (c.c.)
”(Onlar) aralarında ihtilaf ettikleri meselelerde seni hakem yapmadıkça, sonra da verdiğin hükümden içlerinde bir sıkıntı (ve şüphe) duymadan, (sana) tam teslim olmadıkça, iman etmiş olmazlar” ve
“(peygamberin) emrine aykırı davrananlar, kendilerine bir bela gelmesinden yada kendilerine acıklı bir azabın çarpmasından sakınsınlar” buyuruyor dedim. Kafasını kaşıyarak dönüp, gitti. (Bir şey içinden çıkılamaz bir hale gelince ve bir cevabı olmazsa, genellikle böyle yapar.)

3 veya 5 dakika sonra geri döndü ve :
“Peygamber efendimizin kıldığı gibi kılacağım, hemen başlıyorum. İnşaallah sebatlı olacağım” dedi. Elhamdülillah!

“Allah’a ve resulüne çağrıldıkları zaman, mü’minlerin sözü ancak ‘işittik ve itaat ettik’ diyerek teslim olmalarıdır. İşte asıl umduklarına kavuşanlar onlardır. Kim Allah’a ve Resulüne itaat eder, Allah’a saygı duyarak emirlerine uygun yaşarsa, işte asıl kurtuluşa erenler onlardır”

Bu netice belki de Ebu Bekir (Rubin)'in : "Kur'ân-ı bir roman okur gibi değil, sanki bana emrediliyormuş gibi okudum" sözünün sırrı var.

Bu olay üzerine ben de, ona söylediklerimi ve kendi yaşayışımı değerlendirdim :
maneviyat wrote: ''Bütün işaretler baştan beri etrafımdayken kendi işaretime karşı ne kadar kibirli olduğuma inanamadım.''
dedim. İnşaallah ben de eksikliklerim için onun gösterdiği tavrı göstermeye çalışacağım, mücadele ve mücahede edeceğim.
Dualarınızı beklerim.
"Biz herkese hüsn-ü zan eder, kimsenin aleyhinde bulunmayı sevmeyiz. Rahmetli babamdan aldığım ders şudur ki: Oğlum "herkes iyi, ben yaman, herkes buğday, ben saman" de ve öylece kabul et." Mehmed Zâhid KOTKU (Rh.A.)
seyir

Post by seyir »

Allah(cc) bu yoldaki mücahedenizde yardımcınız, destekciniz, en zor anlarda razı olduğu yöne ilhamı vereniniz verenimiz olsun. Amin.
Bende birkaç arkadaşla paylaştım. Yan tarafımda, bahsettiğiniz kardeşe benzer işe yeni girmiş bir arkadaş var. Ona da ilettim. Seyretti ve "ya hakkaten, kadir abi sen hiç Kuran'ın türkçesini okudunmu abi" diye bizim bi abiye(güln.cem.) seslendi. "Eskiden okumuştum ..vs" dedi. Arkadaş: "alıp okumak lazım yaa" falan deyince hemen atladım; "Bende fazla meal var, getireyim istersen?" dedim. Bizim abi de "çıkışta beraber Tunadan(kırtas.) sana bir meal alırız" diye kendi cem. tavsiyesine yönlendirmeye gayret etti ama geç kalmıştı. "Bak serkanda fazla varmış abi gerek yok almamıza" deyiverdi. Bugün teslim ettik inş. :)

Ebu Bekr kardeşimizin olayı bizede ibret oldu inş. Elhamdulillah, bütün sebep olanlardan Allah(cc) razı olsun.
Esselamualeyküm.
Duru

Post by Duru »

Asım Abi ne güzel bişeye vesile olmuşsunuz..

Benimde namaza başlamasını ve dini konularda bilgilenmesini istediğim biri var ama O'na nezaman böyle şeylerden bahsettsem ya susturmaya ya konuyu değiştirmeye çalışıyo yada ortamı terk ediyor..hatta o anlarda beni düşmanı olarak görüyo..ufff
çok üzülüyorum ama elimden bişey gelmiyor duadan başka ..üstüne gidecek olsam sonra yine üzülüyorum günaha mı giriyorum die..rahatsız oluyor çünkü : (

ya böyle durumlarda bize düşen nedir ? kendi haline bırakmak mı ?
[align=right]İçsen bu sudan, bir daha, dostum; susamazsın...
Bir hâl gelir... ağlayamazsın, susamazsın!
[/align]
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Duru wrote:O'na nezaman böyle şeylerden bahsettsem ya susturmaya ya konuyu değiştirmeye çalışıyo yada ortamı terk ediyor..hatta o anlarda beni düşmanı olarak görüyo..ufff
çok üzülüyorum ama elimden bişey gelmiyor duadan başka ..üstüne gidecek olsam sonra yine üzülüyorum günaha mı giriyorum die..rahatsız oluyor çünkü : (
(Yessirû ve lâ tuassiru) “Kolaylaştırın, zorlaştırmayın!” (beşşirû velâ tüneffiru.) “Müjdeleyin, sevdirin; nefret ettirmeyin, kaçırtmayın!” Hadis-i Şerif
Prof. Dr. M. Es'ad Coşan Rh.A, İskenderpaşa Hadis Dersi, 9 Mayıs 82

Zaten işin zorluğu burada... "Ha!" dedim mi olsyadı, herkes yapardı. Altından girip, üstünden çıkıp, gerekirse kırk takla atıp ısındırmak lazım. :)
hikmet emre

Post by hikmet emre »

bisküviyi deneseniz? :lol:
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

hikmet emre wrote:bisküviyi deneseniz? :lol:
Ve çay... :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply

Return to “Görüntü”