Muhsin Yazıcıoğlu

Türkiye gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Alper
Kan Grubu: B (+)

Re: Muhsin Yazıcıoğlu

Post by Alper »

ŞİMDİ DUA ZAMANI DIR. KAVGA DEĞİL ESKİ DEFTERLERİ AÇMA DEĞİL,GÖNÜL KIRMA DEĞİL,GÖNÜL YAPMA ZAMANIDIR.DUA ZAMANIDIR.ES'AD HOCAM ONU SEÇTİ.ONU DA ANLAMADILAR.YİĞİT ,MÜCAHİT,MUHSİN YAZICIOĞLU NUDA...ALLAH CC CENNETİNDE BULUŞTURSUN.ALLAH CC YE EMANET OLUNUZ.
Hüda'dan mahlas dilersen ey gönül,
Adını divan-ı AŞK'a yazdır.
mahinur
Kan Grubu: A (+)

Post by mahinur »

Önceki gün 5 kişiyle birlikte bindiği helikopter düşen ve hala kendisinden haber alınamayan BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, 19 Mart günü partisinin Karaman Seçim Bürosu’nda şunları söylemişti:

“Şimdi bakın yoldan geldik, yola gideceğiz. Hiç birimizin garantisi yok. Şurada ayakta duranın da, oturanın da garantisi yok. Yani, ruh bir saniyeliktir. Küf dedi mi gitti. Bunun da nerede geleceği, nasıl geleceği, ne şekilde yakalayacağı belli değil. Bir saniyenize bile hakim değilsiniz. Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur. Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. Allah’ın izniyle hayatım boyunca hep böyle gittim. Allah’ın izniyle, olsak da milletle olacağız. Olmasak da, milletle olmayacağız. Yarın ahirette Allah, bize ‘Niye iktidar olmadın’ diye sormayacak. Sorsa da ‘Vermediniz’ diyeceğiz

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=1 ... 2009/03/27
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

İnanmadığım yolda milyonlarla yürümektense, inandığım yolda tek başıma yürümeyi tercih ederim! M. Yazıcıoğlu

İnandığı yolda tek başına yürüdü. Allah rahmet eylesin!
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Kâmer
Kan Grubu: AB (+)

Post by Kâmer »

Allah Teala cennet ve cemali ile müşerref eylesin , hem Muhsin Bey'e hem de beraberindeki heyete. Taksiratlarını af ve mağfiret eylesin Amin.
Alper
Kan Grubu: B (+)

Post by Alper »

Amin amin amin
Hüda'dan mahlas dilersen ey gönül,
Adını divan-ı AŞK'a yazdır.
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

allah rahmet eylesin.

elim bir kaza neticesi yaşamını yitirdiler.Alllahın takdiri er yada geç bu akıbet herkesin başına gelecek ,ama işte bu tür kazalar ve ani ölümler nedeniyle daha fazla insan üzüntü duyuyor.gerçekten millet değerli bir evladını kaybetmiştir.

muhsin bey ,samimi,inançlı ve dürsüt bir insandı.

abdüllatif kardeşde dikkat çekmiş siyasi tercihlerine bakarsak 3 önemli siyasi duruş sergilemişti.

1-mhp ile yollarını ayırarak türkeşin çokda samimi bir lider olmadığını ilk anlayanların başında geliyordu.
2-28 şubat sürecinde ,esas dik durması gereken parti pasif kalmış,bir tek kurumsal parti olarak bbp dik durmuştu.
3-bu son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve ergenekon soruşturmasında ,gerekeni yapan ,lafı eğen büken ,kaçamak yanıtlar veren bazı siyasilerin yerine milletin istediği bir duruş sergileyen tek muhalefet lideri denilebilir.

belki iktidara gelemmemişti ama bu milletin gönlünde iktidar olmuştur.bu kendisini daha unutulmaz kılacaktır,hayırla yad edilecektir.camiasınında bu olgunlukla ,inançlı bir insan olması hasebiyle ,muhsin beye yakışır bir metanet ve sabırla bu üzüntülü günlerini atlatması,muhsin beyi günahları kadar sevmeyen provakatör medyanın tuzağına düşmemeleri lazım.

allah rahmet eylesin.
maneviyat

Post by maneviyat »

İnnalillahi ve inna ileyhi raciun ..Rabbim şimdiye kadar çektiği sıkıntılarının mükafatını versin inş.Muhsin Bey ve yanındaki arkadaşlarada Rahmetiyle muamele eylesin..
Ahmed Ziyaeddin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by Ahmed Ziyaeddin »

Allah rahmet eylesin... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
maneviyat

Post by maneviyat »

Bazı sitelerde Yazıcıoğlu'nun cesedine ulaşılamadı diyor :S vefatını duymak istemeyişimdenmidir bilmiyorum acaba iyi bir haber gelirmi ümidindeyim..Bu arayış, bekleyiş,belirsizlik çok zormuş ya:((( Biz bile kaç gündür mahvolduk Rabbim ailelerine ve yakınlarına sabır versin.
maneviyat

Post by maneviyat »

Destici: Kim elinde ne varsa açıklasın

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Destici Kahramanmaraş'ta düşen helikopterle ilgili bir açıklama yaptı. Başkanın bulunmadığını ifade eden Destici kim elinde ne varsa açıklasın dedi.

Destici yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Dün geceyi Başbakanlık kriz merkezinde tüm gece boyunca çalışmalara katıldım. Maalesef Başbakanımız bir yanlış anlaşılma sonucu helikopterde olan 6 kişiye ulaşıldığı ve öldüğü ile ilgili düzeltme yapılmasını istedik. Şu ana kadar 4 kişi bulduklarını söyledi. İlk olay yerine ilk ulaşanlarla da görüştüm. Şu anda resmi açıklama 4'türç. Diğer bilgilere biz itibar etmiyoruz. Burada Sayın Genel Başkanımız yok. Bütün birimlerin dışında herhangi bir bilgi yok. Biz genel başkanın ve diğer 2 kişinin yaşadığını söylemiyoruz. ama henüz bulunmadı. Hangi resmi yetkili ne biliyorsa açıklasın. Bunu bilmek hakkımız... Sayın Genel Başkanımızın başlattığı bu davayı sonuna kadar devam ettireceğiz. Bütün siyasi partilere Başkanımızın başına gelen kaza nedeniyle seçim çalışmalarına ara vermelerini de takdir ve saygıyla karşılıyoruz. Bizler inanan lider etrafında kenetlenen bir liderin temsilcileriyiz. Sonuç ne olursa olsun itidalimizi ahlakımızı kaybetmeyeceğiz... Genel Başkanımız 2,5 yıl hücrede olmak üzerer7,5 yıl hapis yattı. Ama duruşuunu bozmadı...

Haber 7
NurBade
Kan Grubu: A (-)

Post by NurBade »

SA.Zeynep Büşra kardeşim,bende senin gibi bir siyasetçiye, bu kadar üzüleceğimi,ağlayacağımı hiç düşünemezdim.Yüreğim sızlıyor,boğazım düğüm,düğüm olmuş.Tarifsiz bir sevgi var içimde demin hocamızla,çekilmiş fotoğraflarınıda görünce dahada sızlar oldu içim meğerse bizim ihvandanmış,hani kan kanı çeker derler ya,buda öyle bişey olsa gerek.Sn. Muhsin Yazıcıoğlu'nu Rabbim inşallah kurtarır,bir mucize olsun istiyorum inşallah güzel haberler alırız.Herşey Allahtan, Biz ona teslim olmuşuz duazlarımız Muhsin Yazıcıoğlu'yla olsun Amin S.A
evvabin

Post by evvabin »

inna lillahi ve inna ieyhi raciun!

rabbim gani gani rahmet etsin.
Ümitsizlik Yok, Zafer İnşallah Mü'minlerindir
Benna
Kan Grubu: A (+)

Post by Benna »

Allah ona rahmeti ile muamele eder inş.

Merkezi istanbulda olan lalegül fm de dinlemiştim.

Oranın çalışanlarından biri (ismini hatırlamıyorum) her cuma akşamı telefonunda ki kişilere toplu mesaj atarmış.Telefonunda Muhsin Bey de varmış.Bir cuma günü yine mesaj atmış.

Meşaj şöyle imiş (yani buna benzer bir mesaj...hatırlamıyorum tam olarak) :"Ölüm var.Ölümü unutmayın."Muhsin Bey hemen telefonla aramış.Ve demiş ki; " Sevgili kardeşim .....(ismini söyleyerek)!Biz ölümü hiç unutuyormuyuz ki?" ve mesaj için teşekkür ederek telefon görüşmesini sonlandırmış.
GAYEMİZ ALLAH, ÖNDERİMİZ PEYGAMBER, YOLUMUZ CİHAD, EN BÜYÜK ARZUMUZ ALLAH YOLUNDA ŞEHADETTİR.”Şehit Hasan el-Benna
GÖNÜL HUN OLDU

Post by GÖNÜL HUN OLDU »

:cry: :cry: :cry: inna lillahi ve inna ileyhi raciun..
bende bir siyasetçi için bu kadar üzülüp göz yaşı dökeceğimi bilmezdim..
RABBİM rahmet mağfiret eylesin..
ailesinede sabır versin inş..
maneviyat

Post by maneviyat »

Allah c.c razı olsun Benna kardeşim benim dün bir sitede okuduğumda şuydu ;

Bir başkası radyo programcılarından...

Ben her Cuma tanıdıklarıma Cuma tebriği gönderirdim diyor..Muhsin Yazıcıoğlu'da bunlardan biridir..Oda yoğunluğuna rağmen her defasında mesajla cumamı tebrik ederdi..Bir Cuma da herkese gönderdiğim mesaj şu idi "Tehtidi görmüyormusun ölüm yaklaşıyor"..O Cuma ki mesaja binaen mesajla değil bizzat arayarak tebrik etti Cumamı ve dedi ki;

Bu defa ki mesajın garip geldi..Bende neden garip geldi ki başkanım dedim..Cevabı şu;

Tehtidi görmüyormusun ölüm yaklaşıyor, demişsin..Biz ölümü tehtid olarak görmüyoruz, Allah'tan korkan ölümden korkmaz...

Ne muazzam bir bakış açısı...

İş yerimizde takip ediyorduk sürekli haberleri..Ve gelen herkes bir haber var mı diye soruyordu..Herkesin sevgisini kazanmış, ama bunu sandığa yansıtamamış bir lider Muhsin Yazıcıoğlu, bunu bugün çok iyi gözlemledim...

Rabbim ona ve beraberindekilere rahmet etsin ve Firdevs cennetini nasip etsin...

Amin.
Post Reply

Return to “Türkiye”