Muhabbet ve Kaynaşma Günü - İstanbul

Üyelerimizin bildirmek istediği duyurular, haberler vs.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Re: Muhabbet ve Kaynaşma Günü - İstanbul

Post by Abdüllatif »

Benna wrote:Kardeşler,ben size telefon numaramı vereyim.İnş biz zaten camide oluruz vakit namazlarında.
Evimizde sizle hem tanışır hem çorbamızı içieriz Allah nasip ederse.

Telefonum: x xxx xx xx Emrullah Bolat
Abi numaranızı aldım, duruma göre bakarız. Tam ne zaman nerede olacağımızı şimdiden kestiremediğimiz için...
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Yusuf Esad
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Kan Grubu: B (+)

Post by Yusuf Esad »

:( :( :(
Nasip...
"Aşıkların tüm sırları aşîkardır." Rumî
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Yusuf Esad wrote::( :( :(
Nasip...
Abi akşama doğru falan katılamaz mısın? Kaçta bitiyor senin görev.
Yusuf Esad
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Yusuf Esad »

Bu gece uçakla Samsun'a gidiyorum. Samsun'da fizibilite çalışmalarımız var. :( Yani istanbul'da bile olamayacağım.
"Aşıkların tüm sırları aşîkardır." Rumî
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Yusuf Esad wrote:Bu gece uçakla Samsun'a gidiyorum. Samsun'da fizibilite çalışmalarımız var. :( Yani istanbul'da bile olamayacağım.
Bir dahaki sefere inşaallah hocam.
Mansur
Kan Grubu: A (+)

Post by Mansur »

Bizde katılacağız inş.
- -- --- ---- -----
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Evet, arkadaşlar; çok hoş, çok tatlı bir İstanbul Buluşması gerçekleştirdik.

Ankara ekibi saat 3'te indik. Çok yorgunum, oy kullanmaya da gitmedik daha; bu sebeple ayrıntıları ve izlenimlerimi daha sonra aktaracağım inşaallah!

Tüm katılımcı arkaşlara, Kayseri, Kırıkkale, Ankara, İstanbul; sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
mstf

Post by mstf »

Abdüllatif wrote:Evet, arkadaşlar; çok hoş, çok tatlı bir İstanbul Buluşması gerçekleştirdik.
Kesinlikle...
Tüm katılımcı arkaşlara, Kayseri, Kırıkkale, Ankara, İstanbul; sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Allah razı olsun hepinizden güzel bir gündü.
Ehl-i irfan arasında aradım kıldım talep
Her hüner makbul imiş illa edeb illa edeb
Mansur

Post by Mansur »

Çok güzel bir gündü, düzenleyen, katılan evinde sıcak çorba ikram eden, hamamlarında bizi ağırlayan kardeşlerimizden Allah razı olsun.. :)

Böyle günlerin yeniden düzenlenmesi dileğiyle..
- -- --- ---- -----
Benna

Post by Benna »

Amin...Muhabbetimizde çorbamız gibi sıcak olsun,ateşi hiç sönmesin inşaallah...
GAYEMİZ ALLAH, ÖNDERİMİZ PEYGAMBER, YOLUMUZ CİHAD, EN BÜYÜK ARZUMUZ ALLAH YOLUNDA ŞEHADETTİR.”Şehit Hasan el-Benna
kinali2855
Kan Grubu: 0 (+)

Post by kinali2855 »

s.a

İstanbul buluşmamız da bence kendi olmasa da büyük desteği olan Asım hocama öncelikle çok tşk ediyorum. katılan arkadaşlara da çok çok tşk ediyorum. hepinizden Allah razı olsun. inş. en kısa sürede daha büyük katılımlı ve daha başka yerlerde bu şekilde buluşur ve kaynaşırız. 'Abdullatif hocam kendisinden ayrı olarak yapılacak programlara da izin verdi. :) '
Men Dakka Dukka
galesiz

Post by galesiz »

haber veren olsaydı kayseriden ayrılmazdım
seçimi bırakıp gelirdim valla
”Ağızların tadını kaçıran ölümü sık sık hatırlayınız” Hadis-i Şerif
Yarım somunun var mı? Bir ufak da evin?
Kimselerin kulu kölesi değil misin?
Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya?
Keyfine bak: en hoş dünyası olan sensin. Hayyam
kinali2855
Kan Grubu: 0 (+)

Post by kinali2855 »

sanırım duyurudan daha önce haberiniz olsaydı katılabilirdiniz hayırlısı olsun başka bi programda buluşuruz inş.
Men Dakka Dukka
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Kayseri'den 8, Kırıkkale'den 1, Ankara'dan 3 kişiyle yola çıktık.

Saat 5:10'da İstanbul'a vardık. İlk durağımız Çilehane idi. 5:20'de namaza duruluyordu, yetişebilirdik. Ama yanlış bir sokağa dönmüşüz(benim yüzümden :D ), bir sonraki sokaktan dönmemiz gerekiyormuş. Namazı başka bir camide kıldık, evrad-ı şerife yetiştik.

Image

Çilehane eskisi gibi değildi. Elbette bir manevi ortam vardı. Hocamız'ın ağabeyi Mithat Amcamızın orada olmasının bir güzelliği vardı; ama Necati Amca zamanlarındaki Çilehane daha mübarek, daha feyiz dolu idi. Necati Amca oradayken insan havadaki manevi kokuyu, Necati Amca'nın heybetini hissedebiliyordu. Garip kalmış bir Çilehaneydi diyebilirim.

Daha sonra kahvaltı için Çamlıca Tepesi'ne çıktık. Sabahın erken saatleri olduğu için oldukça tenha idi. Biz oradan ayrılırken kalabalık gruplar geliyorlardı. Tam zamanında hallettik yani.
Kahvaltı için Asım Abi -Allah razı olsun- herkes için kahvaltılık paket hazırlamış. Onları yedik.

Image

Daha sonra Aziz Mahmûd-i Hüdâyî Hazretleri'ni ziyaret ettik. Türbe kapalıydı, dışarıdan okuduk.

Image

Oradan Eyüp'e geçtik, Ebû Eyyûb el-Ensârî Hazretleri'ni ziyaret ettik. Burada Serkan Abi (seyir) de bize katıldı.
Camiyi de ziyaret edip Hocaefendimiz'in yanına çıktık. Hocamızın ziyaretinden sonra Küçük Hüseyin Efendi ve Necib Fazıl'ı da ziyaret ettik. Serkan Abi'nin getirdiği hurmaları yedik. Kabirlerden tekrar aşağı inerken Hocaefendimiz'e veda ziyareti yaptık.

Image

Sonra Edirnekapı şehitliğine geçtik. Hacı Hasib Efendi ve Abdülaziz Efendileri ziyaret ettik.

Oradan Fatih'e geçtik, öğle namazını İskenderpaşa'da kıldık.

Image

Namazdan sonra öğrenci kardeşlerimiz (benna) bizi çorba içmeye davet etmişlerdi, oraya gittik. Hizmet çok güzeldi. çorbalar daha güzeldi. :P Çok memnun kaldık.

Image

İkindi namazını da İskenderpaşa'da kılıp, Fatih Sultan Mehmed Hazretleri'ni ziyarete gittik. Oradan da Süleymaniye'ye.

Fatih Camii ve Süleymaniye tadilattaydı. Camiler kapalıydı, sadece namazlar için küçük yerler ayırmışlar, o kadar.
Kabirleri ziyaret ettik, dualarımızı ettik...

Image

Akşam namazını da Sultan Ahmed Camii'nde kıldık. Sultan Ahmed civarı çok pis, çok ahlaksız. Camiye neredeyse almayacaklardı bizi müslümanız diye. :D O kadar yani. Girişler çıkışlar. Arka tarafa dolandık, tenha bir kapı var mıdır diye, kapı kapalıydı.

Namazdan sonra Serkan Abi'yi ve İskenderpaşa'da bize katılan diğer bir kardeşimizi (Mustafa idi galiba) uygun bir yerde bıraktık. Serkan Abi'ye çok ısrar ettik evine götürelim diye ama ters tarafta dedi, falan dedi, filan dedi, kabul etmedi.

Dönüş yoluna çıktığımızda galiba 19:00 civarlarıydı. Yolda (Gebze miydi, Kocaeli miydi hatırlayamıyorum, uykuluydum da biraz) Ahmed Kardeşimiz (kinali2855) bizim hamamlarına götürdü. Bir hamam işletiyorlarmış. Yıkanmak isteyenler yıkandı. Daha sonra 3 tepsi peynirli su böreği yedik. Tadı damağımızda kaldı, çok güzeldi tadı. Allah razı olsun Ahmed Abi!

Image

Biz, Ankara Ekibi, 03:00 sıralarında Sincan'a.

Çok güzel oldu. Yazılarını gördüğümüz insanların yüzlerini de gördük. Kayseri ekibini çok sevdik, inşaallah onlar da bizi sevmişlerdir. Organizasyonda idim, inşaallah memnun kalınmıştır. Haklarını helal etsinler. Arabadan inerken herkes uyuyordu, rahatsız etmek istemedim, hakkınız helal edin diyemedim arkaşlara. :)

Gezide en büyük eksikliğimiz Asım Abi'ydi. Son anda programının değişmesi sebebiyle bize katılamadı. En çok Asım Abi ile tanışacağım için heyecanlanıyordum. Ayrıca gezi organizasyonundaki jesti unutulacak türden değil. Allah razı olsun!..

Diğer bir eksiklik de, kabirlerde biraz daha fazla durabilirdik. Süleymaniye ve Eyüp'de biraz daha hasret giderebilirdik. Çok kısa da durmadık gerçi ama bir dahaki sefere daha uzun duralım inşaallah.

Fotoğraflardan seçme yaptım, yükledim, 10MB civarı tutuyor. İndirmek isteyen arkadaşlar için link:
http://www.fileden.com/files/2007/12/7/ ... ternet.rar
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

galesiz wrote:haber veren olsaydı kayseriden ayrılmazdım
seçimi bırakıp gelirdim valla
Seni gözüm aradı gerçekten. Hamza'yla tanıştık. Seni de görsek iyi olacaktı.
Abi 1 aydan fazla süredir konuşuyoruz biz bunu. Forumu takip etmiyorsun ki. Ceza olsun sana. :)
Post Reply

Return to “Sizden Haberler”