katre-i_tasavvuf-& Muhteşem Zikir‏

İzlenmeye değer videolar...
Post Reply
nisanur

katre-i_tasavvuf-& Muhteşem Zikir‏

Post by nisanur »

Harika bir zikir sizde onunla mest olacaksınız . saygılar..

http://www.habervaktim.com/videoizle.php?id=489

81. Oscar töreninde ödüllerin çoğunu kazanan Hint filmi “Slumdog Millionaire”in müziklerini yapan ve bu dalda oscar kazanan A.R. Rahman'ın muhteşem bir zikir çalışmasını sizlere sunuyoruz.
Kızkardeşinin geçirdiği ağır hastalık dolayısıyla ümidi kesmişlerken bir müslümanın hayır duası sonucu mucizevi bir şekilde iyileşmesiyle tüm ailesi Hinduluktan müslümanlığa geçmiştir. Hintli sanatçı da bu olaydan sonra "A. S. Dileep Kumar" olan gerçek adını da "Allah Rakka Rahman" olarak değiştirmiştir.
"O an"ın bestecisi
Rahman, Hindistan'ın en iyi film müziği bestecisidir. NTV'de Oğuz Haksever'in sunduğu “Ve İnsan” programındaki 'O an' bölümünün jeneriğindeki müziğin de sahibidir
.
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
mhysr

Re: katre-i_tasavvuf-& Muhteşem Zikir‏

Post by mhysr »

gerçekten zikir mükemmel izlerken ben koptum. ne güzel baktıkca bakası geliyor insanın :x :x
herşey bir gün bitecek ve biz gözümüzü ahirette açacagız hazırlığımız tam mı?
mahinur
Kan Grubu: A (+)

Post by mahinur »

[quote="lale_zar "Allah Rakka Rahman"..[/quote]

O ne demek ki??

Video zikirden çok gösteriye benziyo. Klip yapmışlar. Böyle özel durumlar malzeme edilmemeli bence..
Sadece müzik güzeldi..
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
nisanur

Post by nisanur »

Kurtlar vadisinde de izlerken aynı sahneler vardı adeta ,bana onu hatırlattı, banada çok harika geldiği için sizlerle paylastım ,yoruma açık mahinurcum,ama izlemesi bile çok güzel di .. :)
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
mahinur
Kan Grubu: A (+)

Post by mahinur »

lale_zar wrote:Kurtlar vadisinde de izlerken aynı sahneler vardı adeta ,bana onu hatırlattı, banada çok harika geldiği için sizlerle paylastım ,yoruma açık mahinurcum,ama izlemesi bile çok güzel di .. :)
;) :D
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
Temmuz
Kan Grubu: 0 (+)

Post by Temmuz »

Her şey Allah'ı zikreder. Burda da bir zikir, Allah'ı anma görüyorum, Allah'ın sıfatlarını, esma-ü hüsnasını sayıyorlar. Dertlere şifa olduğundan bahsediyorlar. Toplu bir şekilde Allah'ı anmak ile tüm mevcudatın sürekli Allah'ı zikrettiğinin hatırlıyorlar diye düşünüyorum.
Allah bizleri gafletten uyandırsın, her an yüce yaratıcıyı hatırda tutmamızı nasip etsin ve rızasına uygun yaşamayı nasip etsin inşallah.
GÖNÜL HUN OLDU

Post by GÖNÜL HUN OLDU »

:x çok begendim bize ulaşmasına vesile olan kardeşimden Rabbim razı olsun.Linki dagıtmaya başladım bile..
Post Reply

Return to “Görüntü”