Hocamızdan Bilgisayarın Öğrenilmesi

M. Es'ad Efendi hakkında bilgiler, hatıralar, vs.
Post Reply
erhan3471
Kan Grubu: A (+)

Hocamızdan Bilgisayarın Öğrenilmesi

Post by erhan3471 »

) BİLGİSAYARIN ÖĞRENİLMESİ / BİLGİSAYAR KULLANMAYI ÖĞRENİN ! :

Çünkü , süratle arayıp buluyorsun , tasnif etme imkânları oluyor... vs.

Meselâ , Amerika kompütürize olmuş , her işi kompütürle hallediyor , teknolojisi
ilerlemiş filân deniliyor. Kompütürlerinin sayısının çokluğu ile filân ölçülüyor.

Güzel. Yâni bunlara itiraz edilmez.

KOMPÜTÜR ÖNEMLİ BİR ŞEY :

Adamlar kompütürle , bir insanın aylarca uğraşarak yapacağı işi , şıp diye yapıyorlar. Kompütür önemli bir şey .

KULLANDIĞINIZ ARAÇ EN GÜZEL OLSUN :

Yapmak istediğiniz şeyi en güzel şekilde yapmaya çalışın ve kullandığınız araç
en güzel olsun !

Ben onun için , yanıma şöyle bilgisayar tarzında , adres defteri gibi bir şey var ,
ondan aldım ama , daha kullanmasını öğreneceğim inşaallah...

KÜTÜPHANE EVİNDE :

Ben eskiden üniversite de hoca iken, kütüphaneler niye beşte kapanıyor diye kahrolurdum. Çünkü , dört buçukta adam gözümün içine bakmaya başlardı.

Beşe çeyrek kala , " Lütfen hocam, kitabı verir misiniz ? " derdi ; saat beşte kapanacak diye. Ben de sabah akşam oraya gidiyordum. Kütüphanede bir şahısla bir sohbet açsak , iki dakikam kaybolsa üzülürdüm...

Şimdi evinde , ekrandan istediğin bilgi gelecek karşına. Çok güzel bir şey.
Eh evinde , ekrandan istediğin bilgi gelecek karşına... Çok güzel bir şey.

DATA BANKLARA ÜYELİK :

Data banklara üye oluyorsunuz , oradan bilgiyi alıyorsunuz...
Amerika da bir yere bağlanıyorsunuz , oranın kütüphanesinden istediğiniz neşriyatı , evinizdeki ekrana getirmek mümkün oluyor... Bugün çok güzel bir şey !

Herhangi bir ülkede ki bir yere bilgisayarla bağlanıyorsunuz , oranın kütüphanesinden istediğiniz neşriyatı , evinizdeki ekrana getirmek mümkün oluyor… Bu çok güzel bir şey !

İSTİFADE İÇİN YABANCI DİL ŞART :

Bilgisayar kullanmayı öğrenin. Bunun için iyi bir yabancı dil gerekir , öğrenin.

" Başarının Prensipleri " kitabını okuyun.

Bunlardan istifade etmek için bir de yabancı dil gerekiyor.
Mutlaka çok güzel yabancı dil bileceksiniz ! Bir Müslüman olarak İslam’ı onlara anlatmamız bakımından da lazım , o bilgileri almamız için de lazım.

SENDE ÇABALARSAN İLERLERSİN :

Hoşuma gitti , burada bir kızcağız kurslara gitmiş , kompitür kullanmayı öğrenmiş de
bir işe girmiş.

Aferin dedim kendi kendime... Sen de kompitür kullanırsan , sen de çalışırsan , sen de uğraşırsan , sen de çabalarsan, sen de ilerlersin !
Post Reply

Return to “Prof. Dr. M. Es'ad Coşan Rh.A”