Merhum Esad Coşan haberi ve yapılan yorum...

Üyelerimizin bildirmek istediği duyurular, haberler vs.
Post Reply
ervanur
Kan Grubu: A (-)

Merhum Esad Coşan haberi ve yapılan yorum...

Post by ervanur »

Bu mail bana GoogleGroups aracılığı ile geldi arkadaşlar ve sizlerede iletmek istedim..

Değerli dostlar;

http://www.samanyoluhaber.com sitesinde 07.02.2009 tarihinde Merhum Hocaefendimiz hakkında bir haber yapılmıştır. Haberin içeriği yapılan yad programlarıdır. İşin can sıkıcı tarafı haberin altında yapılan bir yorumdur. Yapılan yorumda Muharrem Nureddin Coşan Hocamız hakkıdan asılsız ve haddi aşan ifadeler yer almaktadır. Böyle bir yorumun samanyoluhaber.com yetkilileri tarafında onaylanmış olması düşündürücüdür. Siz değerli dostlardan ricam aşağıdaki metni http://www.samanyoluhaber.com/sendmessage.aspx linkine tıklayarak yetkililere göndermenizdir. Haberi ve yorumu okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Daha değişik bir mesaj yazmak isteyen arkadaşlar bu metni kullanmayabilirler. Ama önemli olan o yorumun o sayfadan kaldırılmasıdır. Unutmayın bir mesaj göndermek 1 dakikamızı bile almayacaktır...

Saygılarımla...

http://www.samanyoluhaber.com/ShowNews. ... eSupport=1 linkinde Merhum Mahmud Esad Coşan Hocaefendi hakkındaki haberin altında "Tekke tomarları" başlıklı bir yorum yapılmıştır. Bu yorumda Hocaefendinin oğlu ve Cemaatin lideri hakkında asılsız ve haddini aşan ifadeler yer almaktadır. öncelikle böylesine bir yorumun sizin tarafınızda onaylanması üzüntü vericidir. Sizden talebim bu yorumun ivedilikle siteden kaldırılmasıdır.

--
Ahmet YAZANEL
Refika

Re: Merhum Esad Çoşan haberi ve yapılan yorum...

Post by Refika »

Teşekkür ederiz, bir mesaj attım. Ne kadar dikkate alınır göreceğiz.

Not: Hocaefendimiz'in (rh.a.) soyismi Coşan kardeşim, Çoşan değil :)
mahinur
Kan Grubu: A (+)

Re: Merhum Esad Coşan haberi ve yapılan yorum...

Post by mahinur »

Yapılan yorumu göremedim ben. Kaldırmışlar mı acaba bir de siz bakın. Samanyolundan başka ne beklenir ki. Onaylarken okumamışlar mı sanki :?
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
ervanur
Kan Grubu: A (-)

Post by ervanur »

Evet arkadaşlar kaldırmışlar.. 11 yorum vardı 10 olmuş ve o yorum en baştaydı..
dergah
Kan Grubu: B (+)

Post by dergah »

ervanur wrote:Böyle bir yorumun samanyoluhaber.com yetkilileri tarafında onaylanmış olması düşündürücüdür.
nie böle dediniz?adamların böle bişeyi bile bile yayınladını düşünmediniz heralde!yoksa üstteki haberi niye yapıp hocamızı ansınlar :P

Maşallah Hocamıza sahip çıkıyorlar :idea:
mahinur

Post by mahinur »

dergah wrote: nie böle dediniz?adamların böle bişeyi bile bile yayınladını düşünmediniz heralde!yoksa üstteki haberi niye yapıp hocamızı ansınlar :P
Değil mi yani :lol:
dergah wrote:
Maşallah Hocamıza sahip çıkıyorlar
Böyle bir sahiplanmeye ihtiyacı yoktur Hocamızın. Uzak dursunlar yeter..
.
Refika

Post by Refika »

dergah wrote:!yoksa üstteki haberi niye yapıp hocamızı ansınlar
Es'ad Hocaefendimiz'i kaldırılmış olan yorumu yapan insan da saygı ve sevgi ile YAD etmiş. Haber deki sorun Nureddin Hocaefendimiz'e yönlendirilen hakaret içerikli yorum idi. Ki onu da sağolsunlar kaldırılmış. Sehven yer aldı diye düşünüyorum, aksini düşünmek istemiyorum.
Halil Necati

Post by Halil Necati »

bu şuna benziyor; bir avuç pkk lı kürt diye kalkıp milyonlarca kürtü karşısına düşman olarak alanlar gibi, bu nurcuların tamamını kendimize düşman olarak almak zorumda mıyız? sürekli diyorsunuz muhabbet vs vs.. bu nurcularda en nihayetinde müslüman kardeşlerimiz değil mi?
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

taktir etmek lazım.hakaret içerikli yorumu kaldırıp sorumlu davranmışlar ,burada o camiaya karşı şimdi birşey dense allah için söyleyin objektif olarak haksızlık olur.
dergah
Kan Grubu: B (+)

Post by dergah »

Halil Necati wrote:nurcularda en nihayetinde müslüman kardeşlerimiz değil mi?

bizim bu devirde namaz kılan birinin boynuna sarılıp ağlamamız lazım,,,,
mahinur

Post by mahinur »

taktir etmek lazım.hakaret içerikli yorumu kaldırıp sorumlu davranmışlar
Tabii çok haklısınız. Gerçekten alkışlamak lazım. Ne kadar sorumlular ki o yorumu onaylamış yayınlamışlar!!
Şu nurcuları bilmiyormuş gibi yazmayın Allah aşkına. Hocaları ne ki cemaati ne olsun..
.
Halil Necati

Post by Halil Necati »

mahinur wrote:Tabii çok haklısınız. Gerçekten alkışlamak lazım. Ne kadar sorumlular ki o yorumu onaylamış yayınlamışlar!!
Şu nurcuları bilmiyormuş gibi yazmayın Allah aşkına. Hocaları ne ki cemaati ne olsun..
haklısınız..
nisanur

Post by nisanur »

Zaten onlar bizleri karşılarına almak istemezler.Hem yayınlıyorlar hemde tepki gelince kaldırıyorlar, gecen gün mevzusu gecmişti ben hocamızla ilgili bır yazıyı grublarında yayınlatamamıştım.Allah doğru yoldan saptırmasın.
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
Refika

Post by Refika »

Herkese güvenir ama hiç kimseye güvenmem... ( cemaat bağlamında böyle benim için).
Post Reply

Return to “Sizden Haberler”