Renkler

En Çok Hangi Rengi Seversiniz?

Kırmızı
1
4%
Sarı
0
No votes
Mavi
6
23%
Mor
1
4%
Siyah
5
19%
Beyaz
3
12%
Pembe
2
8%
Turuncu
1
4%
Yeşil
6
23%
Kahverengi
1
4%

Total votes: 26

Refika

Re: Renkler

Post by Refika »

mehmetemin wrote:bence bunlarda burçlar kadar saçma
Burçların kesinlik bildirdiğini ya da kan gruplarının kesinlik bildirdiğini savunamam. Ama genel karakteristik özellikleri veriyor genelde. Misal Mehmet Emin Bey sizin bir başak burcu olduğunuzu düşünüyorum. Bildim mi? (:
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

yok terazi burcuyumdur.
Refika

Post by Refika »

o zaman kesin yükselen burcunuz başak :geek:

Leyla sen de ıımmm??? ikizler mi desem yengeç mi ımmm??? yükselenin deee... :P
GüzidE

Post by GüzidE »

Refikacık bil bakalım benim burcum ne? :P
Atiyi karanlık görerek azmi bırakmak,
alçak bir ölüm varsa eminim budur ancak!
Mehmet Akif Ersoy
Refika

Post by Refika »

Sen 12 burç dışı bi şahsiyetsin, beni aşıyor yani :lol: ya işin şakası anlamam burç işlerinden. Başaklar çok etrafımda ve benziyorla birbirlerine. İşte bi arkadaşıda onlara benzetip attım, tutmadı :)
GüzidE

Post by GüzidE »

Refika wrote:Sen 12 burç dışı bi şahsiyetsin, beni aşıyor yani
Şimdi sen iyi bişey söyledin di mi bana? :geek:
Atiyi karanlık görerek azmi bırakmak,
alçak bir ölüm varsa eminim budur ancak!
Mehmet Akif Ersoy
Refika

Post by Refika »

Aaaa lütfen, şüphen olmasın :) hadi tmm susalım :geek:
halil

Post by halil »

pekı ablalarım renklerı burcları kangurubları anladık
sayıların varmı böyle özellıklerı yanı sayılarda bır mana ıfade edıyormu?
bılenlerın paylasması dılegıyle..
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Refika wrote:o zaman kesin yükselen burcunuz başak :geek:

Leyla sen de ıımmm??? ikizler mi desem yengeç mi ımmm??? yükselenin deee... :P
Hiçbiri hocam. :lol:

Sayılar konusunda bir fikrim yok benim, bilenler varsa paylaşsınlar bizimle.
Refika

Post by Refika »

Leyla Hanne wrote:Hiçbiri hocam.
tüh ya, ben bu tahmin işini bıraktım zaten, yine tutturamadık (:

halil kardeş sayı mevzuuna da siz bakın varsa haber verirsiniz (: Bu arada konunun dışına çıktık galiba. yönetim kızabilir (:
Last edited by Refika on 08 Aug 2009, 19:27, edited 1 time in total.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Benim özellikle sevdiğim bir renk yok. Sadece Rasullallah sevdiği renkleri ayrı bir seviyorum. Benim için illaki şu renk önemli diyemiyorum. Önemli olan bir rengin nerde kullanıldığı nasıl kullanıldığı. Bu açıdan tüm renkleri seviyorum. Her birinin yeri ayrı, her biri ayrı ayrı yerlerde ayrı güzel bence. Mesela en çok mavi elbiseleri seviyor olmam maviyi en çok sevdiğim anlamına gelmez. Belki başka birşeyde başka bir rengi seviyorumdur.
Ayrıyeten burçlara ya da şuna buna göre insanlara sen şöylesin, sen böylesin demek ne bileyim bana mantıklı gelmiyor. Kuran ı Kerim'de burçlar geçiyor ama bizim algılayış tarzımız çok çok farklı ve mantıksız günümüzde burçları. İlk tanıştığın insanla muhabbet kurma aracından öte birşey değil. :) Bunlardan biraz kendimizi uzak tutsak bence faideli olur diye düşünüyorum. :)
maneviyat

Post by maneviyat »

Arkadaşlar zaten bu renk meselesine çok gerçekçi olarak bakmak yanlış olurum sanırım :lol: yani şimdi deseki burda siyah rengi sevenler ve kullananlar müthiş derecede karamsar, şiddete yönelik şahıslar diye öyle olduğumuz anlamınamı gelecek ya da olmamız gerektiği : )Zeyneb arkadaşımızın dediği gibi aslında tüm renkleri yerine göre kullanıyoruz ama herkesin sıklıkla kullandığı sevdiği renklerde olabilir özellikle Peygamber Efendimiz'in s.a.v sevdiği renkleri ayrıca seviyoruz yani bir araştırma yapılmış arkadaşımızda paylaşmış. Ben yinede katıldım ankete :)
Last edited by maneviyat on 16 Aug 2009, 02:04, edited 1 time in total.
Refika

Post by Refika »

renkler mevzuun da dediğiniz gibi yerine göre değişiklik arzeder. Ama Efendimiz'in yeşili sevmesi gibi benim de sevdiğim renkler var. Bir rengi diğerlerinden daha çok seviyor olmak da çok normal.

şimdi burçlar konusunda belittiğim gibi bağlayıcılık yok ben de. ama size bi öneri. Tanıdığınızı düşündüğünüz kişilerin burç özelliklerini bir okuyun, ama yükselenlerini de okuyun, yükselen daha etkili derler. Burçlar konusunda dikkat edilmesi gereken falcılığa dönüştürmemek ve kesin ithamlarda bulunmamak o kadar. :)
galesiz
Kan Grubu: B (+)

Post by galesiz »

kahverengi rengini seven insanlar nasılmış?
bulamadım da :)
”Ağızların tadını kaçıran ölümü sık sık hatırlayınız” Hadis-i Şerif
Yarım somunun var mı? Bir ufak da evin?
Kimselerin kulu kölesi değil misin?
Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya?
Keyfine bak: en hoş dünyası olan sensin. Hayyam
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Bizde benim bulduğum çalışma dışından farklı bir çalışma var, ama onun güvenir old. sanmıyorum. Benim koyduğum psikoglardan tarafından araştırılan birşeydi. ( Ama genede siz istediniz diye söyliyelim...)

Kahverengi;Gerçekçiliğin, plan ve sistemin rengidir. Kansas Ünv.’de bir sergide, duvarların rengi değiştirilebilir hale getirilmiş. Fonda beyaz kullanıldığında insanlar sergide yavaş hareket etmiş. Fon kahverengiye döndüğünde ise insanlar müzede daha çok yeri daha az zamanda gezmişler. Kahverengi insanı hızlandırır. Bu yüzden fastfoodlar iç mekanda kahverengi kullanır. Kahverengi toprak rengidir. Kıyafetlerde pek tercih edilmez, çünkü kahverengi giyen insanlar kalabalıkta dikkat çekmezler.
Post Reply

Return to “Anketler”