Hediyeler!

Post Reply
Nakşibendî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Kan Grubu: AB (+)

Hediyeler!

Post by Nakşibendî »

Bereketnâme Kampanyası'nda dereceye giren üyelerimize hediyeleri postalandı!

Allah nice kampanyalarda buluşmayı nasib etsin!

Hediyeler:

Image
Yönetime göndermek istediğiniz mesajlar için: [email protected] adresini kullanabilirsiniz.
cahid
Kan Grubu: A (-)

Re: Hediyeler!

Post by cahid »

Allah hayırlı etsin.

Bir şeyi merak ettim. En sağdaki kitap, Hocaefendimiz ile alakalı olan, yeni mi? Hiç haberim olmadı, piyasaya çıktı mı?
güLâLe

Post by güLâLe »

Emanetlerimizi aldık, kabul ettik.. Hepside cok güzel, Allah razı olsun...
Bil muhabbet, veddua daimen...
muhteremnur
Kan Grubu: B (+)

Post by muhteremnur »

Değerli kardeşlerim hediyelerinizi bu gün aldım,çok duygulandım,tüm emeği geçen kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum çok değerli ve kıymetliydi her biri,Mevlam gani gani razı olsun hizmeti geçenlerden...

Bu dönem aranızda olamadım kutsal yolculuğa misafirim var onunla meşgulum, 2 aralıktan itibaren tekrar inşaallah aktif olarak aranızdayım,sonsuz saygılarımı sunuyorum...
asım
Kan Grubu: A (+)

EN SAĞDAKİ KİTAP!

Post by asım »

cahid wrote:Allah hayırlı etsin.

Bir şeyi merak ettim. En sağdaki kitap, Hocaefendimiz ile alakalı olan, yeni mi? Hiç haberim olmadı, piyasaya çıktı mı?
Âmin.
Es-selamü aleyküm!

?Prof. Dr. Mahmud Es?ad COŞAN (Rh.A.)
14.Nisan.1938-4.Şubat.2001
13.Safer.1357-10.Muharrem.1422

Doğumlarının
71.Yılı Hatırasına
13.Safer.1428/03.Mart.2007?

İsimli kitap; cennetmekân hocamız?ın geçen seneki doğum günleri için hazırlanmış ve Kayseri?de basılmış bir derleme kitaptır. ÜCRETSİZ olarak dağıtılmıştır. Hazırlayan'dan bahsedilmediği için dolaşımda kaydına rastlanamayacaktır. (En azından haberdar olunsun ve istifade edilebilsin diye bundan sonraki çalışmalarda yazılacaktır.)

Kayseri, Mersin, Adana, Osmaniye, Ankara, İstanbul, Erzurum, Çankırı illeri ve bazı ilçelerinde dağıtıldığını biliyorum. Geçen dönem Kayseri Üniversitesinde okuyan kardeşlerimizin vesilesi ile bunlar dışındaki yerlerde de dağıtımı yapılmış olabilir. 7.500 adet baskısı yapılan bu kitaptan şu anda sitemiz üyelerine yetecek (250-350) kadar stokta mevcuttur.

Yönetici kardeşlerimiz organize edebilirler ise üyelerimize ulaştırmaya çalışırız.

Kitabın içeriği şöyledir :

Yâd 2003 anma Proğram Konuşması ? Muharrem Nureddin COŞAN
Mürşîd-i Kâmillerin Sevabı ? Mahmud Es?ad COŞAN

Terceme-i Halleri :
Prof. Dr. Mahmud Es?ad COŞAN ? ERKAYALAR
Kendi Dilinden Mahmud Es?ad Coşan Hocaefendimiz ? Dr. Abdüllatif DUYGULU
Hadis ve Sünnetin Tebliğ ve İrşaddaki Yeri, Önemi ve Gümüşhanevî Dergahındaki Hadis Geleneği ? M.Es?ad ERKAYA (Basılmamış! Lisans Tezi?nden)
Cuma Sohbetleri ? M.Es?ad ERKAYA (Basılmamış! Lisans Tezi?nden)

Hocamızın Ardından
Taziye Mesajı ? Fethullah GÜLEN
Ey Adam Doğuran Adam! ? Mustafa İSLAMOĞLU
Prof. Es?ad COŞAN Hocaefendi ? Hüseyin ÜZMEZ
Es?ad Hocamla Askerde Beraberdik ? İsmet SÖNMEZ
M.E.Coşan Hocamın Hatırasına ? Prof. Dr. A.Kerim A.KADİROĞLU
Hocamızla Komşu İdik ? M. Fuat HASÇİÇEK
Bir Güzel İnsanın Ardından ? Prof. Dr. Orhan ÇEKER
Ah Efendim ? M. Asım GÜLTEKİN
İnsan Yetiştiren Bir İnsan ? Hekimoğlu İSMAİL
Muhteşem Cuma ? Hüseyin ÖZTÜRK
Röportaj (Korkut ÖZAL) ? Sabah Gazetesi
Es?ad Hocam ? Ahmet KURUCAN
Es?ad Coşan Hocaefendi ? Ahmet ŞAHİN
Şeyhin Gurbette Ölümü ? Avni ÖZGÜREL
Fatih?ten Çankaya?ya Türkiye Gerçekleri ? Cengiz ÇANDAR
Hicret Yurdunda Vuslat ? Ali BULAÇ

Son Sohbetleri ? Muharrem Nureddin COŞAN
Önemli Olan Ahiret ? Mahmud Es?ad COŞAN?

Arka kapakta İskenderpaşa Camii'nde 29/12/1991 günlü Hadis Sohbeti'nden :

"Bir insanın rızkı, eceli, nerede öleceği; bu Allah?ın hep bildiği, yazdığı kader, mukadderat, alın yazısı... Yâni, Hindistan?da ölmesini murad etmişse; Hindistan?dan bir davet çıkar, oraya gider.

Şimdi ben coğrafya kitaplarında görüyordum Avustralya?yı... Ne param yeter, ne aklımın köşesinden geçer Avustralya?ya gitmek... Bizi oradaki arkadaşlarımız çağırdılar: ?Aman Hocam, konferans var, üniversitede eğitim var, bilmem ne...?

??Gelemem, edemem!? diyor, insan kalkıyor gidiyor oraya...

Yâni eceli oradaysa, diyecekler ki:

??Es?ad Hoca Avustralya?ya gitti, vefatı oradaymış...? diyecekler, öyle olacak.

Allah cümlemizi sevdiği bir kul olarak, sevdiği bir işi yaparken, hayır üzerindeyken canımızı alsın..."
sözleri yer alan hocamız, cennetmekân Mahmud Es'ad COŞAN rahmetullahi aleyh efendimize sonsuz hayırlar talep ediyor, derecesinin âla olmasını niyaz ediyor ve şefeatlerine ermeyi umuyoruz.
Yüce Allah (c.c.) duasını ve duamızı kabul buyursun. Âmin.
"Biz herkese hüsn-ü zan eder, kimsenin aleyhinde bulunmayı sevmeyiz. Rahmetli babamdan aldığım ders şudur ki: Oğlum "herkes iyi, ben yaman, herkes buğday, ben saman" de ve öylece kabul et." Mehmed Zâhid KOTKU (Rh.A.)
Gucdüvânî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Post by Gucdüvânî »

Allah hepimizden razı olsun. Hep birlikte başladık, hep birlikte bitirdik kampanyamızı içindeki hayırlarla beraber.
Dereceye giren kardeşlerimiz, hediyelerinin ellerine ulaştığını bildirirlerse daha da memnun olacağız.
Arkadaşlar, bildirimlerden sonra istemeyerek de olsa bu bölümümüzü kapatacağız. Yeni yollara kapı açabilmek için.
Mesaj yazamasak da; hepimiz içeriğini görebileceğiz.
Bilginize...

Selametle
Post Reply

Return to “Bereketnâme”