Çilehane'de Bir Sabah Namazı

İzlenmeye değer videolar...
Post Reply
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Çilehane'de Bir Sabah Namazı

Post by Abdüllatif »

Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
üftade
Kan Grubu: A (+)

Re: Çilehane'de Bir Sabah Namazı

Post by üftade »

Hazırlayanlardan Allah razı olsun. O güzel duyguları tekrar yaşadım. Böyle güzelliklerin değerini, kadrini bilmek lazım.
Mecnûn
Kan Grubu: A (+)

Post by Mecnûn »

Elhamdülillah...Allah (c.c.), hazırlayan arkadasların seyyiatını hasenata tebdil eylesin... Gecen hafta oradaydık hamdolsun..
rana125
Kan Grubu: A (-)

Post by rana125 »

Arkadaşlar Çilehane'nin yeri nerede? Bilen arkadaşlar anlatabilirlerse sevinirim. Selametle... :)
"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir? Bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra" Mevlana C. Rumi (ks)
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

Allah razı olsun abdüllatif sanki çilehanedeymişiz gibi olduk ,ismini bilmiyorum ama necati dedenin hergün sarığını veren öpen ve koku süren amca her zaman yapar Allah hizmetini yapmayı nasip etmiş Allah razı olsun o amacaya çok imrenmiştim.Rana125 kardeşde çilehanenin yerini sormuş bildiğim kadarıyla küçükçamlıca semtinde ,istanbula gidersen üsküdardan küçükçamlıca,ümraniye.bulgurlu tarafına giden dolmuş ve otobüsler o tarafa giderler . biz gittiğimizde sora sora bulmuştuk ,sende bulursun tabii birde büyük çilehane camisi var genelde herkes orayı tarif ediyor ama onun yanında .biraz ilginç bir adres tarifi oldu ama benden bu kadar .birde sonradan farkettim dua sırasında necati dedenin yanındaki amca bizi sabah kahvaltıya davet etmişti ismini hatırlayamadımda orhan diye oğlu vardı ALLAH razı olsun bizi misafir etmişlerdi.
Last edited by mehmetemin on 18 Nov 2007, 00:14, edited 1 time in total.
Yusuf Esad
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Kan Grubu: B (+)

Post by Yusuf Esad »

Aleyke ve Sellem;
Ben tarif edeyim küçük çamlıca tepesini sağınıza alıp sola Ümraniye, Namazgah, Çamlıca dönemeci olacak şekilde sağdan direk Bulgurlu, Kısıklı yolundan devam ediyorsunuz. Küçük Çamlıca'nın bitiminden ilk sağa dönünce yaklaşık 250-300 metre sokağı devam ediyoruz.
Ve Çilehane'ye ulşamış oluyoruz..
İnşaAllah yardımcı olur.
Selametle...
"Aşıkların tüm sırları aşîkardır." Rumî
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Büyük Çilehane diye tarif edilen cami, Çilehane'nin hemen arka tarafında yapılmış bir camidir.

Camiyi kimlerin yaptığını söylemeyelim de; yapılış amacı kesinlikle Allah rızası değil!
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
rana125
Kan Grubu: A (-)

Post by rana125 »

Sağolun arkadaşlar tarif ettiğiniz için. Teşekkürler. Allah razı olsun. Ben de Ümraniye'de oturuyorum Bulgurlu tarafı da oturduğum yere uzak kalmıyor. Ben de Çilehane İstanbul dışında mı diye düşünüyodum. Çok şükür yakınmış. İnş bizlere de gitmek nasip olur. Mevlam görmeyi isteyipte henüz gidemeyen tüm kardeşlerimize nasip etsin. (Amin). Selametle.. :)
"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir? Bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra" Mevlana C. Rumi (ks)
Post Reply

Return to “Görüntü”