Gıybet

İzlenmeye değer videolar...
master
Kan Grubu: B (+)

Re: Gıybet

Post by master »

Va alaykum assalam

Benim soylemedigim bir sozu, nasil "sen suni soylemek kastettin, buni soylemek kastettin" deyip duruyorsunuz, anlayamadim?

Halil Necati Bey, herkez sizin begendiginiz gibi olamazki. Rahat edin, kizmayin, dunyada 1 milyardan cok musluman var. Sizin o 1 milyarin icinde oldugunuzdan hec suphem yok.

Abdüllatif Bey, sizin taa isminizden mumin oldugunuz malum. Kendinizi kaptirmayin.

Yani herkez bir taraf, ben baska bir taraf olduguma gore demekki suc bende. Bu forumda temel kosul "fikire karsi insanin ayp ve suclarini bul, yere carp"mis, sunu anlayamamisim. Simdi tam anladim.
Türkçe benim için yabancı bir dildir.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Peygamber Efendimiz'in, Heraklius'a Mektubu:

Bismillahirrahmanirrahim,

Allah?ın kulu ve elçisi Muhammed?den, Bizanslıların büyük reisi Herakliyus?a:
?Selam hakikat yolunu izleyene (olsun)! İlave edeyim ki, seni bütün olarak İslam?a davet ediyorum.
İslam?ı kabul et ki felah bulasın. İslam?ı kabul et ki Allah değerini iki kat artırsın. Ama eğer kaçınırsan, tebeanın günahı da senin üzerine yüklenecektir. Ve siz, ey Kitab-ı Mukaddes?in insanları (Ey Ehl-i Kitab!) sizinle bizim aramızda aynı olan bir söze doğru geliniz; ki biz ancak Allah?a taparız, O?na hiçbir şeyi ortak koşmayız ve aramızda kimse kimseyi, Allah?ın dışında sahib (Rab) edinmez. İmdi, eğer kaçınırlarsa, şöyle deyiniz: Şahit olun biz Müslümanlardanız (Allah?a teslim olanlarız).

Madem söylediğiniz sözlerin ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz, o zaman söylemeyeceksiniz!
Hem kalkıp milletin imanına laf atarcasına konuşun, sonra kalkıp bu forum şöyle bu forum böyle deyin!
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
master
Kan Grubu: B (+)

Post by master »

Bismillahirrahmanirrahim
Alhamdulillahi rabbil 'alamiyn, vassalatu vassalamu 'ala Rasulullah.

Sozlerim ne anlama geldigini biliyorum. "muminlere Allah'in selami olsun" bir dua idi, selam degil. Keske selam olsaydi, sozumun basinda gelecekti. Ama onceki yazimda yazdigim gibi, benim soylemedigim biseyi soylemeyi kastettin diye iftirada bulunyorsunuz...
Türkçe benim için yabancı bir dildir.
Post Reply

Return to “Görüntü”