Bayanların Okuması

Günümüzün en önemli konusu...
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Re: Bayanların Okuması

Post by Zeyneb Büşra »

Malesef size katılamayacağım Mehmetemin bey. Bu konu sadece bayanları ilgilendiren bir konu değil. Sonuçta o kızları oralara yollayan, gitmelerine izin veren erkekler var. Ve de okumuş, çalışan bayanlarla evlenmek isteyen dindar erkekler de olabiliyor malesef. Tabi bunların hiçbiri üniversiteye gitmeyi açıklayamaz Allah rızasını kazanmak bile olamaz üniversiteye giderek. Ama bu konuları konuşmamız lazım. Bu bayanların ya da bikaç şahsın özel meselesi değil. Bu toplumun sorunu.
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

erkelerin durumuna dikkat çektim zaten bende ,tamamen tersi bir yaklaşım olmuş sizinki ,önceki yazımı okumadınız galiba ,sorunun kaynağı erkelerden kaynaklandığı kadar bayanlar hep çelişkili davranıyor.

odtü de okumuş oğlunu ilkokul mezunu kızla evlendiremem diyen anne de bayan .üniversite okusun , ama evde otursun bari diyorlar.evde oturan ve gün gezen bayanlarımız arasında statü ve birbirlerine karşı üstünlük hevesinden dolayı bayanlar kendi elleriyle savundukları konularda ters düşüyorlar.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

İletinizde anlatmak istediğinizi yanlış anlamış olabilirim. Özür dilerim. Yine de konuyu dağıtmadan ilerleyelim diyorum. Bu konuyu hem bayanların hem de erkeklerin çok yanlış değerlendirdikleri bir gerçek. Özellikle de taviz noktasında. Bazen de müslümanlar olarak bu konuda içten yıkılmaya başladığımızı, taviz verdiğimizi gözlemliyor ve çok üzülüyorum malesef.
VYZ

Post by VYZ »

kesinlikle suna katılıyorum taviz vererek unıversıte okumak rabbımın katında ne kadar makbul tartısılır... rabbım bılır yıne ...
ama imkanlar nıspetınde bayanların da okuması gerekıyor... cok sukur sorun yasamadan ilahiyat fak. bitirdim...
oyle bır durum kı bunu erkeklerın anlayacagını zannetmıyorum... hıc bır seyle kıyaslanamaz... bir tarafla dunyalık bır tarafta ahıret... kişinin ne için okudugu kişiyi bağlar...
bu sene başında ilçe milli eğitimden talep geldi sözleşmeli olarak dinkültürü öğretmeni aranıyor diye muftuluk tarafından arandım...ve ben başörtü sorunu yuzunden kabul etmedım peruk şapka gıbı alternatıfler sundular...
din kulturu oğretmenlerınde cok fazla ihtiyaç var ve malum din dersleri için cok zor gunlerdeyız seçmeli olması bıle tartısılıyor, ve sunu bılıyor musunuz din derslerıne beden hocaları bıle gırebılıyor1!! beden hocası dinimizi ne kadar anlatabilir ne kadar ehildir bu işe ...
tamam herkes ıster tavız vermeden okusun gorevını yapsın ama hal boyle ıken bırakın bu yuku omuzlayacak var ıse onu sorgulamayın ona dua edın rabbım affetsın dıye.....basortusunden tavız veren kısı de bunun bılıncındedır elbette gunahının boyutunu... onu tevbeye bırakın yargılamayın... ben din kulturu oğretmenlıgını reddettım ama cok acı bır sey... benım yerıme ehıl olmayan insanların hayatını etkıleyecek bır derse toplulumun selametını etkıleyecek bır derse belkı de dınle alaksı olmayan kısı gırecek ...benım babm oğretmen ve dınle alaksı olmayan bırının dın dersıne gırdıgını bılıyorum...burda suclu kım???
bence bu durumda basını acıp gorevını yapandan belkı de daha suclu bızlerız.. yargısız ınfaz yapan.... kişiye gunahkar damgası yapıstıran bizlerız...
benım ımkanım oldu ve kur'an oğretıcılıgı yapıyorum ama belkıde dın derslerıne tavız gırerek gorevını yapanlar var işte ben onlara ancak dua ederım ...rabbım affetsın...
ben kendımı derdın ortasında zannedıyrdum meger ne kadar uzakmısım..
beyler sıze bu sızıyı anlatmaya soz yok... bıraz empatı kurun ve sozlerınıze dıkkat edın vesselam...
dua edın !!!
dost bî-pervâ,felek bî-rahm,devrân bî-sükûn
derd çok,hem-derd yok,düşman kavî tali' zebûn
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Vyz hanım bu kişisel bir mesele değil elbette. Sözlerimizle beraber dualarımız da tüm müslüman hanım kardeşlerimizle beraber. Rabbim yardım etsin size ve bütün kardeşlerimize. Müslüman müslümanın ayıbını günahını örterse ahirette de onun günahları örtülür. Bunun bilincindeyiz kesinlikle. Ve şu bir gerçek ki esasen o acıyı yaşamıyor değiliz. Zaten yaşadığımız için uğraş veriyoruz. Yoksa ilgilenmeyiz. Günahı çeken çeksin deriz. Ama bizim de canımız yanıyor. Bu bir gerçek. En az sizin kadar. Ama şu bir gerçek ki yüreğinde hiçbir sızı hissetmeden başını açanlar da var. Elbette Allah yüreklerden geçenleri bilendir. Herşeyi ayırt edebilendir. Niyetlere göre hükümnleri verecektir. Elbette yüreğinizden geçenleri bilir. Rabbim sizi de bizi de affetsin. Dualar müşterek inşallah.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

VYZ Hanım'a cevaben:
sayın abdullatif,
Pek muhterem, kıymetli ve saygıdeğer VYZ Hanımefendi,
cok acık ve net sekılde sunu soylemek ıstedım kendınızı garantılemıs gıbı, haram işlemıyormus gıbı yazmıssnız bayanlar tarafından taciz edıldıgınızı sokakta gozunuzu kaldırmaıdıgınızı hatta komsularınızın sıze baktıgını vs...
Başımdan geçenleri anlatıyorum. Halkımız bozulmuş.. Baskın kanaatin aksine, sadece erkekler taciz etmez, kadınlar da taciz eder. Ama kadınlar taciz edince laf olmaz, erkek taciz edince sapık olur. Başımdan geçenleri forumdaki kardeşlerimle paylaşıyorum. Bu sizi neden rahatsız etti?
unları okuyunca konu ıle ne alaka dedım
Biraz zahmet gösterip, gönderilen bütün mesajları okursanız; yazılmış bir mesele cevap verdiğimi göreceksiniz. Alakayı belki o zaman kurabilrisiniz kıymetli VYZ hanımefendi.
masum imam rolu yapmanız yani gunahsızmıs gıbı konusmanız cok yanlıs...
Kimin masum imam rolü yaptığı, kimin masum ilahiyatçı rolü yaptığı gayet açık.
sartları bılmıyorsunuz o halde benım hakkımda dusunduklerınız zandan oteye gecemez...
Lütfen yazdıklarımı tam okuyup tam aktarın. Eğer şimdiki şartlar altında okumuşsanız diye bir not düştüm. Lütfen anlamak istediğiniz gibi değil de yazıldığı gibi anlayın!
Ne yazık ki insan okudum, Allah affetsin ama artık günaha girmeden görevimi yapıyorum, vs. diyecek yerde; hem günaha giriyorsunuz hem de "oh iyi ki yapmışım" diyorsunuz! İnsan pişman olur en azından!
bence bu noktada sınırınızı hatırlamanız lazım...benı burda yazmadıklarım ıle yargılaymazsınız...
rabbıme halı arz ettıkten sonra buraya yazmanın ne hukmu var...
muslumana suı zan degıl husnu zan yakısır...
iyi ki okumuşum...
Yorumsuz....

onun ıznı ıle aldıgım egıtımi ilmimi de rabbım omur verdıgı muddetce islama hızmetkar bır kul olarak çalışacagım bundan da şüphem yok...
Maşallah, ne güzel!

burda kımse sıze nıye okudugunu ıspat etmek zorunda degıl...
Ben sitedeki hanımlara, "Heyt, çıkın çabuk bana niye okuduğunuzu ispat edin!" mi dedim? Siz kalkıp esip kükremeye başladınız. Yarası olmayan gocunmasın lütfen!

--------------------------------------------------------------

mehmetemin'e cevaben
bayanlarla ilgili erkelerin direkt onları ilgilendirir yazı yazmasından şahsen rahatsızım
Sosyal Hizmetlerde Hanımlar, Yazar: Prof. Dr. M. Es'ad Coşan Rh.A
Ha tabi, hocamız çok büyük hata etmiştir. Hanımlar hakkında sadece hanımlar, beyler hakkında sadece beyler konuşabilir değil mi!

Bırak ya!
zaten karma bir forum olması özel bölümler bile olsa zaman zaman rahatsız olabiliyorum
Özel mesajlaşma bile yok forumda. Herkesin yazdığı ulu orta. Gerekli yerlerde yöneticiler müdahale ediyor zaten!

biz kendimize bakalım.
Bu İslam'ın mantığına aykırı. İslam'da ruhbanlık yok. Tabi önce kendini düzelteceksin ama etliye sütlüye karışmamak İslam'a tamamen TERS.

---------------------------------------------------------------------------

VYZ Hanım'a cevaben
tamam herkes ıster tavız vermeden okusun gorevını yapsın ama hal boyle ıken bırakın bu yuku omuzlayacak var ıse onu sorgulamayın ona dua edın rabbım affetsın dıye....
Ha yani biri çıkacak, "Ben Allah rızası için kendimi feda ediyorum, cehenneme girmeye razıyım!" diyecek,
biz de "Helal olsun kadına, amma yürekli imiş!" diyeceğiz öyle mi!

Destur!
basortusunden tavız veren kısı de bunun bılıncındedır elbette gunahının boyutunu... onu tevbeye bırakın yargılamayın...
Etliye sütlüye karışmayalım, herkes ne yaparsa yapsın yani öyle mi? Münker-i nehyetmeyelim, o başını açsın, hem o yansın hemde biz yanalım. Yarın Allah sormaz mı, ben sana kötülüğü engellemeyi farz kıldım, sen niye bunlara hiç bir şey demedin diye! Herkes imkanı nisbetinde görevlerini yapmalı. Burada bu forumda yazma imkanımız varsa, kötü bir şeyi söylemeliyiz. Burada gördüğümüz kötülükleri kardeşlerimizle paylaşmazsa vebal altında kalırız.

Size dokunuyuor yazdıklarım belki ama, burada bana destek olan bayanlarda var. Siz başı kapalı okumuşsunuz, işin aslını esasını bilmiyorsunuz. Burada ne sıkıntılar çekenler var; depresyonlara girenler var. Aile baskısıyla okutulanlar var!

Dünyada sadece siz, forumda sadece siz yoksunuz!
bence bu durumda basını acıp gorevını yapandan belkı de daha suclu bızlerız.. yargısız ınfaz yapan.... kişiye gunahkar damgası yapıstıran bizlerız...
Hanım kalktı, Allah rızası için günaha girdi. Suçlu kim, suçlu biziz tabi. O kendini feda etti cennetlik oldu, biz yaptığı yanlışı eleştirdik diye suçlu olduk öyle mi!

Destur!
beyler sıze bu sızıyı anlatmaya soz yok... bıraz empatı kurun ve sozlerınıze dıkkat edın vesselam...
dua edın !!!
İnanın o sızıyı iliklerimde hissediyorum! Bunu siz anlayamazsınız! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
rana125
Kan Grubu: A (-)

Post by rana125 »

Ya sabır diyorum başka bir şey demiyorum. Yani siz şöyle mi sanıyosunuz bayanlar kendileri için (dinimiz yasak) dese de okumalı fikrinde. Böyle bir genelleme lütfen yapmayın! Ne demek yani. Siz hocamıza bağlısınız da hürmet ediyosunuz da biz inanmıyomuyuz. Siz ahireti dünyaya tercih edenlerdensiniz de, biz dünyayı ahirete mi tercih eden tarafındayız. Yok mu sanıyosunuz Kur'an'ı kerim de de bildirildiği üzere takva sahipleri veya kendini bu anlamda yetiştiren, Kur'an'a göre hayatını tanzim eden. Çok kızdım sözlerinize!
"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir? Bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra" Mevlana C. Rumi (ks)
mehmetemin

Post by mehmetemin »

abdüllatif beyin kendimle ilgili eleştiri bölümüne hiç katılmıyorum .

başörtüsü konusunda neler çektiğimi bilseniz ,hergece rüyalarımda kabus gördüğümü ,ne denli bayan akrabalarım ve tüm türkiyede bu acıyı derinden yaşayan bayan kardeşlerimize üzüldüğümü söyleyeyim.

bayanlarla ilgili hocaefendimiz konuşma yapıyor diyerek abdüllatif bey hem bağlama noktasını çok titiz çekmiş hemde demogoji yapıyor. hocaefendimizin sohbet alıntısına yazı yazmadık zaten ,senin bayanlar Allah rızası için okumuyor diye yaptığın tamamen şahsi yorumuna karşı dedik.

ortaokulda imamhatipte okurken malum 28 şubat dönemini yaşadık.okulda müfettiş denetiminden geçmeler ,bayan kardeşlerimizin okula alınmaması , bayan hocaların başlarını açmaları . ingilizce öğretmenimiz tesettürlüydü.ve baskılar sonucu açtı başını ( hareketini değerlendirmiyorum) ve derse geldi .başı önde eğik ,konuşamadı ağlamaya başladı dersten çıktı .o günü hala unutmam.

milli güvenlik hocalarının geldiği günlerin sıkıntısı oldu .kabuslar gördüm günlerce .basılan okullar başörtüleri çekilen ,ağlaşan bayanlar bu sıkıntıyı derinden nasıl duymamış olabilirim.

bir kere fikirlere saygılı olunmaması ne kadar üzücü . forumda bir grup arkadaş kendini hep doğru iş yapar durumda gösterir tarzda yazı yazıyor.bir grupta devamlı kendimizi ispat etme ve savunma durumunda kalıyoruz .çünkü bir anda üzerimize öyle bir ima atılıyorki insanlar yanlış anlayabiliyor.bir kere forum yöneticileri bu konuya dikkat etmeliler ve kendiminde içinde olduğu bazı hanım kardeşlerimizde var devamlı yargılanıyoruz.yazdıklarımızın içinde ne dini bir konuda yanlış bir tutum var nede ne denli ağır bir eleştiri. hatalarımız olabilir ama saygılı yazmaya dikkatle özen gösteriyor bütün üyeler. ama saygıya karşı saygıyla cevap verilmiyor .burada hepimiz kardeş iken sıkıntı yaşıyoruz , bayanlar konusunda söz söyleyip bayan kardeşlerimiz üzerinde ima oluşturuluyor.erkeler konusunda bir şey söyleniyor ,problemi olanlar mı var deniyor.kendimize bakalım derken bizim bu konularda çok şükür bu arkadaşlar kadar hassasiyetimizde var şuurumuzda var ,kendimizi daha çok nasıl geliştiririz.ne kadar çok ilim ekleriz o konuda kendimize bakalım dedim.eleştiri ile nereye varılır .
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

rana125 wrote:Siz hocamıza bağlısınız da hürmet ediyosunuz da biz inanmıyomuyuz.
Bunu nerden çıkardınız?
Çok kızdım sözlerinize!
Kızdığınız cümlelere alıntı yapın da gerekiyorsa açıklama getireyim.
rana125

Post by rana125 »

Ya aslında kızmak istemiyorum. ama gerçekten çok ağır sözler bayanlar için söyledikleriniz. Yani hocamız diyor ki açmayın, biz açılsın tarafıyız. Böyle birşey hangimiz söyledi de tututurmuşunuz bayanlar şöyle bayanlar böyle. Söylermisiniz anneleriniz bayan değil mi onlara hürmet etmiyormusunuz. Ve ilerde evleneceksiniz yuva kuracaksınız. Nasıl yuva kuracaksınız. Şu hayatın bir gerçeği fikir ayrılıkları olur, fakat bizim bu konuda bir fikir ayrılığımız yok. Başörtüsü açılmasın deniyorsa ki haram zaten öyle buna kimsenin bir itirazı olamaz. Peruk da olmaz deniyorsa ona da razıyız. Ben sanmıyorum bizim cemaatten olsun da bir insan kalkıp desin ki yoo peruk olur okunabilir. Hocamız olmaz diyorsa başka söze hacet yok. Kimse demesin bayanlar şöyle düşünüyor diye. Yok maddi kaygıdan dolayı okumak istiyorlar. Bizim derdimiz dünya imiş de sanki. Biz bilezik, yüüzk, altınla mutlu oluyormuşuz gibi. Merak etmeyin sizin imanınız varsa bizim de var. Şunu da söyliyim yaradılışta erkek bayana bayan da erkeğe muhtaçtır. Lütfen kendimizi kandırmayalım. Bu sözü niye söyledim. İlerde yuva kuracaksınız. Daha bir bayana nasıl hitap edilir bunu beceremeyen bir insan psikolojiden anlmayan, sert çıkışan, sürekli eleştiren bir yapıda olmak kazandırmaz kaybettirir. Sadece kendi pencerenizden bakarsanız etrafı göremezsiniz. Hep kendinizi haklı görürsünüz. Hocamız bize çok güzel örnek. o istememmişti başta ama sonra hitabet dersi almıştı. Niye aldı sizce bir düşünelim isterseniz. İletişim kurmanın ne denli önemli olduğunu anlarız.
"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir? Bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra" Mevlana C. Rumi (ks)
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Söylediklerinize aynen katılıyorum Rana125 Hanım.
ama gerçekten çok ağır sözler bayanlar için söyledikleriniz
Ben bayanlar için değil, şu zamanda okuyan/okumak isteyen kızlar için söylüyorum. Neden bayanların hepsine genelliyorsunuz ki bunu?

Burada herkes kendi görüşünü söylüyor. Ama görüşler hakaretlere "haddini bil"lere gelince, bende anlaşılır dilde cevap veriyorum. Bknz: "bence bu noktada sınırınızı hatırlamanız lazım"

Hitap konusunda da bir sıkıntım olmadığını düşünüyorum.
Şunu da söyliyim yaradılışta erkek bayana bayan da erkeğe muhtaçtır. Lütfen kendimizi kandırmayalım.
Aksini asla söylemedim.
tututurmuşunuz bayanlar şöyle bayanlar böyle
Bunu ne üzerine söylediğinizi anlayamadım ama, taciz konusunda söylemiş iseniz; bayanların hepsi sapıktır diye bir şey kesinlikle demedim. Yukarıda geçti, erkekler sapıklık yapabiliyor diye geçti, bende sadece erkekler değil, bayanlar da sapıklık yapabiliyorlar dedim.
Söylermisiniz anneleriniz bayan değil mi onlara hürmet etmiyormusunuz.
Annem tesettürüne çok dikkat eder, Allah razı olsun!
Yok maddi kaygıdan dolayı okumak istiyorlar. Bizim derdimiz dünya imiş de sanki
Peki bir insan nasıl olur da Allah rızası için harama girer.
Hocamız sohbetlerinde defalarca söylemiyor mu: "Köroğlu zenginden çalar, fakire verirmiş. Öyle şey olur mu? Haramla sadaka olmaz!"
Haramla sadaka olmaz, haramla Allah rızası da olmaz. Allah rızasına götüren yol, yine Allah rızasına uygun yerden geçer. Allah rızası için harama girilmez.

Okuduğu dönemlerde sıkıntı bu kadar çok olmayan ablalarımız var belki aramızda. Ben şu zamandan bahsediyorum. Geçmiştekileri bilemem ne düşnücelerle okudular.

Ama ben kendi üniversitemde 1 tane bile Allah rızası için okuyan kız göremiyorum. Allah rızası için okuyan kız, Allah'ın rızasına ters iş yapmaz.

Peki söyler misiniz? Şeytanın amacı nedir? Şeytanın amacı bizi Allah'ın sevdiği yoldan saptırtmak değil mi? Peki okulu bırakmak isteyen bacılarımız, neden nefsiyle şeytanla büyük kavgalar veriyor. Yoksa şeytan imana mı geldi?

Son bir not: Yaratılış itibariyle Hz. Ömer tabiatlıyım ve bundan gurur duyuyorum.*
*Kibirlenmiyorum, sadece sert üslubumun hoş görülmesini istiyorum.
rana125

Post by rana125 »

Kendi okuduğunuz üniversitede gördünüz bayanları kınıyosunuz açmışlar saçlarını diye. Şu zamanda okuyan okumak isteyen kızlar için söylüyorum diyosunuz. Şimdi ben size bir örnek vereyim. Ben de 2000 yılında iki yıllık üniversite kazandım. Ben de açarak girdim okula bu şekilde bir sene okula devam ettim ve sonra bırakma kararı aldım. Sonra aradan bir seneye yakın bir zaman geçti bizim cemaatle tanıştım. Ve şu an okumuyorum. Cemaatin faliyetleri içersinde bulunmaya çalışıyorum. Şimdi okumak isyen bir kızı ele alalım. Çok dua etti Ya Rabbi bana nasip et güzel bir yer okuyayım sonra kazandı ve gitti. Başını açtı ve okudu. Burada evet bu kızın yaptığı doğru değil. Neden çünkü ilim öğrenmek için de olsa baş açılmaz. Bu kız bu kararı yani üniversite okuma kararrını kendi başına vermedi dime. Evet. Ve bu kız ailesine sordu. Dedi annecim okuyayım mı sizce? Ne dersiniz? Dedi. Annesi de şöyle dedi: "Tabiki oku kızım, okumak çok güzel, insanlara faydalı olmak, evde boş boş oturup ne yapıcaksın" dedi. Bu kız da annesinin bu sözü üzerine annem oku diyosa, okumam gerekiyor demek ki dedi. Ve hiç düşünmedi okuldan içeri girerken başımı açıcam diye. Şimdi bunu niye anlattım. Bu kız düşünmedi açıklık kısmını dime. Evet. Ama şu var burada annenin bir sözü kızını ikna etmeye yetti. Yani çok kolay bu yöne kaymak. Başı kapalı güzel bir şekilde hayatını sürdürüken bir anda hayatının değişmesi, başını açıp bu konuma gelmesi çok da hayret edilecek bir durum değil. İyi, sıkı dini bir eğitim almış bir aile, kızının başını açıp okumasına müsade etmez. Daha nice aileler var böyle. Herşey eğitim hocamızın dediği gibi. Cahillikte var.
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Yani çok kolay bu yöne kaymak.
Yani baş açarak okumanın Allah rızası için olmayacağında hem fikiriz değil mi?

Cennetin etrafı hoşa gitmeyecek şeylerle donatılmıştır. Keza cehennemin etrafı da hoşa gidecek şeylerle.
Cennetin yolu dağlık, sarp kayalık bir yoldur. Cehennemin yolu hızyolu*(otoban)...

Yönetici notu:
*Hızyolu, rahmetli Es'ad Hocamız'ın, otoban yerine kullandığı kelimedir.
rana125

Post by rana125 »

Hele şükür anladınız. Aynı dili konuşuyoruz telaş etmeyin. Siz anlaşılan baya etkilenmişsiniz bu durumdan. Evet aynı fikirdeyiz çok şükür. BAŞ AÇARAK OKUMAK ALLAH RIZASINI KAZANDIRMAZ. ÇÜNKÜ BİR TARAFTAN ALLAH RIZASI İÇİN İLİM ÖĞRENİCEM DİYOSUNUZ, DİĞER TARAFTAN ALLAHIN EMRETTİĞİ ÖRTÜNMEYİ HİÇE SAYIYORSUNUZ. HOCAMIZIN DA DEDİĞİ GİBİ ALLAHIN BİR EMRİNİ TUTUP TA DİĞER BİR EMRİNİ TUTMAMAK OLMAZ

SELAMETLE... :)
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

rana125 wrote:Hele şükür anladınız. Aynı dili konuşuyoruz telaş etmeyin. Siz anlaşılan baya etkilenmişsiniz bu durumdan. Evet aynı fikirdeyiz çok şükür. BAŞ AÇARAK OKUMAK ALLAH RIZASINI KAZANDIRMAZ. ÇÜNKÜ BİR TARAFTAN ALLAH RIZASI İÇİN İLİM ÖĞRENİCEM DİYOSUNUZ, DİĞER TARAFTAN ALLAHIN EMRETTİĞİ ÖRTÜNMEYİ HİÇE SAYIYORSUNUZ. HOCAMIZIN DA DEDİĞİ GİBİ ALLAHIN BİR EMRİNİ TUTUP TA DİĞER BİR EMRİNİ TUTMAMAK OLMAZ

SELAMETLE... :)
;)
Eyvallah,
Saygılar!
Post Reply

Return to “Kadın-Erkek İlişkileri”